Női Tour de France: Vas Blanka tizedik az első szakaszon, Charlotte Kool viselheti a sárgát

B. D. K.B. D. K.
2024.08.12. 15:58
Vas Blanka a főmezőnnyel ért be (Fotó: Getty Images)
A mai nappal kezdetét vette az egy hétig tartó női kerékpárverseny, a Tour de France. A Team SD Worx-Protime kerékpárcsapatot erősítő Vas Blanka egyedüli magyarként volt ott a mezőnyben, és az első (sík)szakaszt a győztessel azonos időt kapva a 10. helyen fejezte be.

Az első szakasz végén a sprint döntött, amelyet Vas Blanka csapata eltaktikázott, és így a legjobbjuk a tizedik helyen célba érő magyar kerékpáros volt. A szakaszt a hazai pályán versenyző holland Charlotte Kool nyerte meg, aki így kedden az összetett vezetőjeként sárga trikóban tekerhet.

Kedden egy 69.7 kilométeres sík szakaszt, valamint egy egyéni időfutamot rendeznek szintén Hollandiában. Előbbi Dordrechtből indul, és Rotterdamban ér véget, míg utóbbit (6.3 km) Rotterdamban rendezik.