Szigorú vendég a Dunaferr

2002.09.21. 21:16
Rosta Miklós (labdával) gólt is lôtt a pestszentlôrinci mérkôzésen, de fôleg erôszakos védekezésével segítette a Dunaferrt (Fotó: Farkas József)
Férfiak
Pestszentlőrinc-Elektromos–Dunaferr SE
18–22 (12–12)
Pestszentlőrinc, 400 néző.
V: Márczi, Skriba
PESTSZENTLÔRINC: NAGY Z. – Savon 5 (1), Varga 2, Tímár 1, HARSÁNYI 4, Frey T. 1, Forgács. Cs: Buzsák (kapus), Frey J. 4 (3), Börcsök, Tamás 1. Edző: Győrfi János
DUNAFERR: Strochl – KERTÉSZ 3, NÉMETH 4 (1), Kuzmicsov 3, Rosta M. 1, Katzirz 2, Bene 1. Cs: SZATHMÁRI (kapus), MARCINKEVICIUS 5, Grebnyev, Kemény, Kazári, Császár 3 (3). Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 13. p.: 4–6. 18. p.: 8–6. 44. p.: 13–16
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4
Kiegyenlített első félidőt láttunk, amelyben főleg a lőrinciek vezettek annak ellenére, hogy az újvárosi védelem közepén Grebnyev, Rosta és Marcinkevicius vagy Németh a napot is eltakarta, Kemény szigorúan védekezett, miközben Savon főleg technikai hibákkal vétette észre magát. A fordulás után kapust cseréltek a vendégek, és a hazai csapat 14 perc alatt mindössze egyszer talált be Szathmári kapujába. Ezt a hendikepet még a kiemelkedően teljesítő Nagy Zoltán sem tudta ellensúlyozni. A Dunaferr, ha izzadtságillattal kísérve is, de megérdemelten győzött.

Mestermérleg
Győrfi János: – A védekezéssel elégedett vagyok. Nem átlövésekre épülő játékot kértem, de a gyenge lövőszázalék megbosszulta magát.
Buday Ferenc: – Örülök, hogy a fővárosi levegőben sikerült győznünk, ami nem volt egyszerű.

Százhalombatta–Pick-Szeged
12–35 (4–20)
Százhalombatta, 600 néző.
V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
SZÁZHALOMBATTA: Novák – Tombor 2, KISS 2, Lopez, Kaplonyi 2 (2), Molnár 2, Farkas 2. Cs: Cziráki (kapus), Balázs, Struhár, Fejes 2, Fónyad, Tóth Á., Matos. Edző: Koller János
SZEGED: PULJEZSEVICS – BERTA 5, Habuczki 1, Mezei 1, EKLEMOVICS 6, Bajusz 5 (1), MATICS 4 (1). Cs: PERGER (kapus), Doros 2, Buday 2, Kotormán 3, Laluska 3, Illyés 1, Vadkerti 2. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 18. p.: 3–13. 40. p.: 6–27. 46. p.: 7–29. 53. p.: 8–31
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
A Szeged 5–1-es védekezéssel megbénította a hazai támadásokat, a kemény és szervezett védekezése mögött az első félidőben Puljezsevics, a másodikban Perger védett kitűnően.
Koller János: – A szegedi gyors átrobogott rajtunk. Két tennivalónk van: bocsánatot kérni a közönségtől és javítani.
Dragan Djukics: – Elégedett vagyok. Ötven percig jól és az eredménytől függetlenül komolyan játszottunk. A bajnokság elején vagyunk, remélem, hasonló folytatás következik.

Békési FKC–Fotex KCV
18–27 (6–13)
Békés, 600 néző. V: Láda, Sebők
BÉKÉS: Ardeleán P. – Nyitrai 1, GILAN 4, Nagy T. 1, Novanc 3, Lovász 1, Korcsok 1. Cs: Szikora (kapus), Polgár T. 3 (1), Polgár Z., Gálik, DÖGE 3, Gyulavári, Unyatinszki 1. Edző: Gávai Ferenc
VESZPRÉM: Sterbik – DZOMBA 4 (2), Tóth 3, ÉLES 3, Jovics 3, PÉREZ 4, Pásztor 1. Cs: Fazekas (kapus), Gál 2, Ivancsik 1, Csoknyai 1, Mohácsi 4 (1), Takács, Zsigmond 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 9. p.: 2–4. 18. p.: 3–9. 43. p.: 9–19. 53. p.: 16–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Sérülés miatt két alapember – Moldován és Czegle – hiányzott a békési csapatból. A vendégek mesterlövészeik – Éles, Pérez és Dzomba – vezérletével végig uralták a légteret.

Gávai Ferenc: – Mindig a győzelemre törekszem, de ebben az esetben egyértelműen az ellenfelünk volt az esélyes. Nekünk csak az maradt, hogy nehézzé tegyük a dolgát.
Zdravko Zovko: – Az első félidőben már megnyertük a mérkőzést, később egy kicsit lazítottak játékosaim, ennek ellenére egy percig sem volt kérdéses a sikerünk.

Túrkeve, 500 néző. V: Bonifert, Serfőző
TÚRKEVE: Flick – ZELEI 1, Nikics 5, Szabó T. 4 (3), JANCAROVA 5 (2), Kánya 3, HORVÁTH B. 4. Cs: Hodroga (kapus), Hodosi, Takács 1. Edző: Bán Tibor
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Vörös – Virág 1, Kósa, Nikolics 1 (1), ASZTALOS 6, KOCSIK 8 (5), BAUNOK 6. Cs: Szabó K. (kapus), KOCSIS Á. 3, Szabó M. 2, Gaál 1, Szabó V. Huba 1, CSÍKOS 4 (1). Edző: Farkas József
Eredmény alakulása: 7. p.: 3–7. 15. p.: 6–9. 21. p.: 10–11. 25. p.: 10–15. 38. p.: 13–20. 47. p.: 17–25. 56. p.: 21–30
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/7
Frissiben kezdtek a vendégek, s a dekoncentrált túrkeveiektől megléptek már a mérkőzés elején. A gyorsléptű balszélső, Baunokot képtelenek voltak tartani, és csak negyedóra elteltével állt össze a Kevehús védekezése és támadójátéka. A felzárkózás után a vendégeknél a hetesekből eredményes Kocsik Viktória mellett, immár az átlövőik is remekeltek. A fordulást követően az egyébként nem titkoltan a bajnoki ötödik helyre pályázó vásárhelyiek sikeresen keresgélték a rést a hazai védőfalban, míg a vendéglátóknak csak felvillanásai voltak a magát összekapó Nikics, illetve a keményen kűzdő Horváth vezérletével.

Bán Tibor: – Nehéz bármit is mondanom… Tele bugyival nem lehet kézilabdázni.
Farkas József: – Végre csapat voltunk.

Váci NK–DVSC-Valdor
27–25 (11–13)
Vác, 700 néző. V: Kerek, Wohner
VÁC: Gridnyeva – BERTA 4, CSENKI 8 (3), Ôri C., Hajdu 2, MÁTYÁS A. 10 (2), Hornyák 1. Cs: Bántó (kapus), Moszkovaja, Stiener, Szentes 2. Edző: Hajdu János
DEBRECEN: KOLSOVSZKI – Kereki 1, GALAI 12 (3), Orbán 4, Nyilas 1, SZŰCS G. 5, Madai. Cs: Szamozvanova (kapus), Rácz, Nagy K. 1, Buglyó 1. Edző: Váczi Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–4. 15. p.: 7–7. 23. p.: 10–11. 35. p.: 13–17. 43. p.: 16–19. 51. p.: 21–21. 55. p: 23–23. 58. p.: 26–24
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Mátyás és Galai gólpárbaja jellemezte az első játékrészt, amelyben két találat volt a legnagyobb különbség, s többnyire megegyező számú góllal dicsekedhettek a csapatok. A pihenő előtti percekben a hazaiak a kapufát kezdték el püfölni, így a Lokinak telhetett el mosolygósabban a szünet. A fordulás után hamar megduplázta előnyét a vendégcsapat, amit aztán a meccs háromnegyedéig biztosan őrzött. Ezután azonban feljavult a váciak védekezése, és Gridnyeva is bravúrokkal járult hozzá az 50. percben bekövetkező egyenlítéshez. A zárópercek nagy izgalmakat hoztak és a lendületben lévő váciak a közönségtől hajtva végül bezsebelték a pontokat. Így aztán a meccset követő szurkolói ankét is lelkes hangulatban telt.

Hajdu János: –Változatos, jó iramú mérkőzés volt, sok hibával. Közönségünk sokat segített.
Váczi Sándor: – A döntetlen talán igazságosabb lett volna.