KÉZILABDA. Férfi EHF-kupa, 2. forduló

2002.10.12. 21:10
VisszavágóPortovik Juzsnyi (ukrán)–Every day Orosháza 26–26 (14–9)Juzsnyi, 300 nézőV: Bejinariu, Pripas (románok)JUZSNYI. Ld: Szkrobanetisz 10, Kumogorodszki 8OROSHÁZA: SZIKORA –GÚNYA 7, Németh Z. 1, DAYKA 6, Rosta I. 3, Pásztor, Ambrus. Cs: SZABÓ, Szász (kapusok), CZINA 5, Bajusz, Patócskai, Oláh, Harsányi 4 (1). Edző: Okrös CsabaAz eredmény alakulása: 19. p.: 8–4, 47. p.: 20–22Kiállítások: 24, ill. 6 percHétméteresek: 4/4, ill. 6/1Továbbjutott: Juzsnyi (60–52)Nem túl jó előjelekkel indult Ukrajnába a legutóbbi évad meglepetéscsapata, az Every Day Orosháza, hogy szombaton lejátssza európai kupadebütálása viszavágóját. Ökrös Csaba mester erre az évadra némileg meggyengülő együttese Orosházán 34–26-ra kikapott az ukrán bajnoki bronzérmestől, ráadásul több játékosa lázasan, illetve sérülten vállalta a keleti autóbuszos túrát.Az itthonról szerdán induló vendégcsapat, amely Románián és Moldávián át szombaton hajnali hatra ért Juzsnyiba, lényegesen fegyelmezettebb, okosabb és lelkesebb játékkal lepte meg vetélytársát, mint amilyet az első találkozón mutatott. Szikora kapus büntetőket és ziccereket hárított, Gúnya pedig az együttes legeredményesebb játékosa volt. A hősiesen csatázó Orosháza szinte végig szorosan tartotta az állást, sőt a második félidőben minden tekintetben felülmúlta vetélytársát, vezetett is, ám a bírók néhány téves ítélete a hajrában visszafogta a lendületét. Ha a továbbjutás kiharcolására nem is volt esélye a durva ukránok ellen, a győzelmet megszerezhette volna, hiszen a hazai együttes néhány másodperccel a vége előtt büntetőből egyenlített.MestermérlegÖkrös Csaba: –Elégedett vagyok csapatommal, mert végre az elvégzett munkájának megfelelően kézilabdázott. Újra az összetartó, jó szellemű Orosháza küzdött.