A Fotex tekintélye is tét

2002.10.24. 21:42
A Fotex KC Veszprém negyedszázados történetében most fordul elő először, hogy a Szuperkupa négyes döntőjében szerepelhet (1992-ben KEK-győztesként összecsapott a BEK-nyertes Badel Zagrebbel, de összesítésben a horvát gárda győzött). A legutóbbi BL-döntős pénteken a németországi Dessauban a THW Kiel ellen lép pályára (18 óra).
A másik ágon a BL-győztes német SC Magdeburg – az új kiírásban is a veszprémiek csoportellenfele – a spanyol Ciudad Reallal játszik (20.15 óra). Szombaton a helyosztókat 13 és 15.15 órakor rendezik.Ebben a mezőnyben kellene újra maradandót alkotnia Zdravko Zovko edző csapatának."Az eddigi bajnoki mérkőzéseken több arcát is megmutatta a csapat – vonta meg a gyorsmérleget a világhírű horvát szakvezető. – A szembetűnő az volt, hogy a második félidőben jó néhányszor elaludtunk, amit például a Ceglédnek ötgólos vezetésünk után sikerült kihasználnia. Ennek ellenére azt mondom, nincs különösebb probléma, mert a csúcsformát nem most kell elérnünk. ASzuperkupa viszont már rendkívül fontos állomás számunkra. Eddig is a lehető legjobb eredményeket szerettük volna elérni, sohasem mérlegeltük, hogy ki az ellenfél, de tíz-tizenkét gólos előny birtokában nehéz volt motiválni az együttest. Ami persze nem jó, de időnként érthető. Ez a kétnapos villámtorna viszont több kérdésre választ adhat, hiszen most mindenki játszhat, nem kell azt mérlegelnem, hogy kit hagyjak ki a keretből. Nagyon erős ellenfelekkel játszunk, s szeretnénk jól szerepelni, ami megadhatja az alaphangot a jövő szerdai, szegedi bajnoki rangadóhoz. A hangulatunk bizakodó, s ennek oka, hogy megfelelő fordulaton pörgünk. Ez jó jel a folytatásra. Legutóbbi BL-szereplésével óriási szakmai és erkölcsi tőkét kovácsolt magának a csapat. Ennek megőrzése nem könnyű feladat, de mindent el kell követnünk, hogy a tekintélyünk ne csorbuljon, mert akkor hiába dolgoztunk, hiába győztük le a legerősebb vetélytársakat, amelyeket most fűt a visszavágás vágya. Igazából a most kezdődő BL-sorozat mutatja majd meg, mennyit érünk valójában.”Az utazó keretből egyedül Mohácsi hiányzik, aki ujjtöréssel bajlódik. Sterbik és Csoknyai viszont felépült sérüléséből, s bár Diazzal együtt még nekik is meccshiányuk van, rutinjukkal, tudásukkal, felkészültségükkel segíthetik a magyar bajnok játékát.A klub sportirodáján javában tart a BL-csoportmérkőzések időpontjainak egyeztetése, az utazások szervezése. Az egyesület vezetőinek sok problémát kell megoldaniuk a rajtig. "Az egyik szemünk sír, a másik nevet – mondta Hunyadfalvy Ákos, a Fotex elnöke. – A bécsi kupasorsoláson az EHF főtitkára, Michael Wiederer felsőfokon beszélt a legutóbbi BL-finálé megrendezéséről. Kiemelte, hogy a Magdeburg és a Fotex is mindent megtett a szurkolók megfelelő kiszolgálásáért. Számokkal igazolta, hogy még soha ennyien nem nézték a televízióban a döntőket, s dicsérte az elektronikus média kiváló szakmai munkáját is, amellyel milliókhoz juttatta ela döntő két összecsapását. S nyomatékul a most induló csapatok képviselőinek videokazettán átnyújtotta a veszprémi, illetve a magdeburgi összecsapások felvételét. Ennek az értékelésnek nagyon örülünk. Annak viszont kevésbé, hogy jelen állás szerint nincs olyan magyar csatorna, amely a BL-meccseinket műsorára tűzné. Az MTV általános takarékosságra hivatkozva döntött így, ráadásul 550 ezer forintot kér mérkőzésenként a közvetítésért. Agondunkat még tetézi, hogy a találkozók jogdíja sincs megvásárolva. Ezek ismeretében Várszegi Gábor, a Fotex Rt. elnöke, a Ferencváros futballcsapatának tulajdonosa felhatalmazta egyesületünket, hogy kezdjen tárgyalásokat aSponzorservice nevű céggel a közvetítői jog megvásárlásáról. Így elképzelhető, hogy a szurkolók mégis láthatják majd csapatunk és az FTC női csapatának legrangosabb nemzetközi mérkőzéseit. A nagy kérdés egyelőre az, hogy melyik csatornán.”A Fotex KCV tekintélye persze nagy tét, ugyanakkor hasonló cipőben járnak a vetélytársak is: a BL-ben címvédő Magdeburg, az EHF-kupa-győztes Kiel és a KEK-trófeát őrző Ciudad Real. Nem véletlen, hogy az európai szövetség hivatalosan a Klubcsapatok Európa-bajnoksága nevet adta a kétnapos tornának.A német bajnok Kielt drámai sérüléssorozat hátráltatta az évad elején, ezért sorozatban vereségeket szenvedett, és jelenleg is csak a kilencedik helyen áll a Bundesligában. Tíz mérkőzéséből csak hármat nyert meg, és emellett két döntetlent ért el. A hetedik fordulóban, amikor egy-két korábbi sérültje már pályára léphetett, találkozott a Magdeburggal a BL-győztes csarnokában és 30–29-re kikapott, pedig az 56. percben még 26–28 volt az állás. A Kiel edzője, Noka Serdarusic, akit persze a gutaütés kerülgetett, elégedett lehetett Preiss (6 gól), Petterson (5), Przybecki (4), Jakobsen (3), Olsson (3) és Dominikovic (3) játékával. A Kieltől a nyáron elbúcsúzott a svéd Wislander, az évszázad kézilabdázója, akinek a pótlása szinte lehetetlen.A Szuperkupa másik elődöntőjében érdekelt Magdeburg a harmadik helyen áll a bajnokságban (tíz mérkőzéséből nyolcat megnyert, kettőt elbukott). Alfred Gislasson edzőtől és szupersztárokból álló együttesétől sokan elvárják, hogy hazai környezetben nagyobb megerőltetés nélkül legyőzze a Ciudad Realt. A németek persze azt remélik, hogy Magdeburg–Kiel finálét láthatnak szombaton Magdeburgban, és ennek óriási reklámot csapnak. A címvédő gárdának továbbra is erőssége Gaudin kapus, Kretschmar, Kulesov, Stefansson, Maurer, Abati és Sigurdsson. A spanyol bajnokságban hét forduló után a második helyen áll a Ciudad Real (14 pont). Juan de Dios Román edző együttese a legutóbbi fordulóban idegenben diadalmaskodott. Híres erősségei közül Dunaújvárosba igazolt Grebnyev, ugyanakkor szerződtette a klub Hombrados kapust, Entrerriost és Kallmant. Mellettük elég, ha Dusebajev és Pogorelov nevét említjük, s máris kiderül, a királyi város együttese nem esélytelen a Szuperkupában sem, ahol a győztes 25 ezer, a második 15 ezer, a harmadik tízezer, a negyedik ötezer eurót kap.