Mór új büszkesége, a csodálatos sport- és szabadidőcsarnok fogadta szombaton a három mérkőzésből álló magyarhorvát párharc záró találkozójának résztvevőit. A székesfehérvári és a győri összecsapás után egy-egyre állt a két válogatott e heti mérlege.
A dunaújvárosi átlövô, Szrnka Hortenzia öt akciógólja nagyon kellett az Eb-re készülô magyar válogatott újabb gyôzelméhez
A dunaújvárosi átlövô, Szrnka Hortenzia öt akciógólja nagyon kellett az Eb-re készülô magyar válogatott újabb gyôzelméhez
Az Európa-bajnokságra készülő, címvédő magyar együttes szövetségi kapitánya, Mocsai Lajos arról beszélt a találkozó előtt, hogy folytatja a különböző posztokra pályázó játékosai kipróbálását. A győri vesztes mérkőzés sokkal közelebb vitte a mestert a keretből kimaradók és a tartalékok jelöléséhez, de a végső szót a móri találkozó után szerette volna kimondani. A kapitány a sérült Farkas Ágnest továbbra sem terhelte, és ezúttal Kulcsár Anitára, Pigniczki Krisztinára és Kirsner Erikára sem számított. Vérszegény támadásokat vezetett a csata elején a magyar válogatott, amelynek a védekezése is nehezen állt össze. Tóth Tímea egy felugrás után a hátára esett, és a fájdalom akadályozta a játékban. A későbbiekben Ferling Bernadett is megsérült, neki hasizma húzódott meg. Az erőszakosan és fegyelmezetten védekező horvátok gyors indításokból és felállt védőfallal szemben egyaránt eredményesek voltak. Mocsai Lajos több taktikai variációt is kipróbált, más-más összeállításban játszatta tanítványait. Igazi edzőmérkőzést látott a kedvenceit megállás nélkül buzdító közönség, amely sportszerűen megtapsolta a látványos horvát gólokat is. A jobb kezét fájlaló Németh Helgát Sutan őrizte. Pálinger 10–12-nél roppant fontos hétméterest hárított, majd Németh belőtte első gólját. A félidő végén nagy keservesen fordítottak a mieink, de a szünetben alighanem bőven volt mondanivalója Mocsai mesternek. A második játékrészt lendületesebben, agresszívebben kezdte a magyar csapat, ám az ereje mintha megint elfogyott volna. A vendégek továbbra is úgy kézilabdáztak, mintha az életükért küzdöttek volna. Csak Pálinger bravúrjainak és Németh Helga remek villanásainak volt köszönhető, hogy 19–20 után a magyar lányok újból viszszavették a vezetést (22–20). A félidő derekán mindkét csapat elképesztő hibákat követett el, sok biztos helyzetet hagyott ki. A csak büntetőkre beálló Görbicz találata, majd Siti első gólja után 25–22-nél kezdődött a hajrá. Ekkor a fiatal horvátok levegője már elfogyott, de a ziccereket hibázó magyar együttes erőnléti és technikai fölényét a vártnál nehezebben váltotta gólokra. A hálás móri közönség a mieink alig közepes teljesítményét is tapssal jutalmazta, és ebben benne volt a biztatás: lesz ez még jobb is az Európa-bajnokságig. A kapitány a találkozó után kihirdette, hogy Asztalos Juditnak és Tóth Máriának megköszöni eddigi munkáját, a továbbiakban a 18 tagú keretből 16 játékost visz magával hétfőn az egyhetes francia túrára. Pillanatnyilag három jelöltje tartalék: Szrnka, Vérten és a móri találkozón megsérülő Ferling, akik közül egy játékos utazhat hétfőn Párizsba. Hogy ez ki lesz, azt Ferling orvosi vizsgálata után tudja megmondani a kapitány.
Mestermérleg Mocsai Lajos: – Küzdelmes, nehéz mérkőzést vívtunk, amelyben csapatom tizenöt percen át hatékonyan védekezett a második félidőben. Ez el is döntötte a csatát. Az a célunk, hogy erre a kiemelkedő teljesítményre hatvan percen át képesek legyünk. A horvátok több védekezési variációt alkalmaztak, de nekünk mindegyikre volt válaszunk. Nenad Sostaric: – Elégedett vagyok csapatommal, mert a nagyszerű móri közönség előtt megállta a helyét. Az itteni tömeggyilkosság emlékét sosem feledhetik el az emberek, de a mai találkozóval talán hozzájárultunk, hogy halványodjanak a borzalom képei. Csapatom tudása legjavát nyújtotta, de a hajrában már érvényesült a magyarok erőfölénye. Remélem, mindkét csapat szerepelhet az athéni olimpián, hiszen a magyaroknak és nekünk is ez a legfontosabb célunk.