Még hat nap a dániai női Európa-bajnokság rajtjáig

Vágólapra másolva!
2002.11.29. 21:26
Címkék
Címvédőként vág neki a dániai Eb-nek a magyar női válogatott, s a 2000-ben, Bukarestben kiharcolt aranyérem kötelez. Mindenki a bajnokot akarja legyőzni, a Mo-csai-csapat ellen elért siker a legértékesebb, ráadásul sorakoznak trónkövetelők. Gyanítható, hogy a dobogóra kerülésért is hatalmas harc várható. A 2002-es kontinensbajnokságról egy válogatott, mégpedig az a legjobb együttes kvalifikálja magát az athéni olimpiára, amely a 2003-as vb-n az első ötbe jutással nem szerez olimpiai kvótát. Dániából az első három helyezett lehet ott selejtező nélkül jövőre a horvátországi vb-n. Sorozatunkban bemutatjuk az Eb magyar résztvevőit.
A rossz boka sem lehet akadály

Névjegy

FARKAS ÁGNES
Született: 1973. 04. 21., Budapest
Magasság/testsúly: 184 cm/72 kg
Posztja: átlövő
Klubjai: Építők SC, Bp. Spartacus, Herz-FTC, Borussia Dortmund (német), Podravka Koprivnica (horvát) Dunaferr SE, Herz-FTC
Nevelôedzô: Hajnal József
Edzôi: Laurencz László, Adorján János, Zsiga Gyula, Kiss Szilárd, Németh András
Elsô válogatottság: 1993. 10.16. Chiechanow (Lengyelország 18–21)
Vál/gól: 161/798
Legjobb eredmények: olimpiai 2. (2000, Sydney) olimpiai 3. (Atlanta, 1996), vb 2. (1995), Eb 1. (2000), 3. (1998), BL 2., 5x magyar bajnok, 6x MK-győztes, 2x horvát bajnok, 2x Horvát Kupa-győztes, 1x Német Kupa-győztes
A 2000-es Eb-sikerben döntő szerepe volt Farkas Ágnesnek. Az ukránok elleni fináléban hosszabbítást ért a gólja, a ráadásban pedig már kétség sem férhetett a magyar győzelemhez. "Azon az estén jól ment a játék, tudtam, ha lehetőség adódik, vállalkoznom kell” – kommentálta utólag rettentően fontos találatát.
A ferencvárosiak klasszis átlövőjén évek óta hatalmas a teher, klubjában szinte csere nélkül játssza végig a mérkőzéseket, s a válogatottban sem kap túl sok pihenőt. A dániai Eb előtti felkészülési időszakban bokasérülése miatt nem tudott teljes értékű munkát végezni, a tesztmérkőzések egy részén is pihent. A franciaországi túrán aztán már úgy tűnt, hogy újra jó állapotban van, hiszen remekelt a jugoszlávok elleni párizsi meccsen (14-szer talált be a világbajnoki bronzérmes válogatott hálójába), amikor egy rossz mozdulatnál letapadt a fájós lába. Újabb kezelések, újabb pihenő (a felkészülés során már-már több időt töltött az orvosi szobában, mint a pályán), ám a kiváló játékos bízik benne, hogy a rossz előjelek ellenére sikeresen szerepel az Európa-bajnokságon a magyar válogatott, és senki sem kételkedik benne, hogy a döntőben az ellenfél egygólos vezetésénél ki vállalkozna a magyar játékosok közül.

Villámlány a pálya bal oldalán

Névjegy

KIRSNER ERIKA
Született: 1975. 12.23., Hódmezővásárhely
Magasság/testsúly: 173 cm/63 kg
Posztja: szélső
Klubjai: Hódmezővásárhelyi Porcelán SK, Szegedi ESK, Kiskunhalasi NKSE, Debreceni VSC, Herz-FTC
Nevelôedzô: Farkas József
Edzôi: Köstner Vilmos, Németh András
Elsô válogatottság: 2000. 04.05., Debrecen (Románia 31–19)
Vál/gól: 47/137
Legjobb eredmények: Eb 1. (2000), BL 2., 2x magyar bajnok, 1x MK-győztes
Hódmezővásárhelyről indult el a nemzetközi mezőny egyik leggyorsabb játékosának karrierje. Kirsner Erika a környék első osztályú klubjaiban, Szegeden és Kiskunhalason mutatta meg magát először a világnak. Hamar fel is figyeltek a villámléptű balszélsőre, s huszonhárom évesen már a kétszeres EHF-kupa-győztes DVSC mezét viselte. Ám rosszkor került Debrecenbe, hiszen a Loki éppen történetének legnagyobb krízisét élte át (az anyagi problémák miatt az összeomlás szélére került az egyesület), így kapóra jött neki a Ferencváros ajánlata.
Németh András csapatában aztán egyből bajnokságot nyert, és sokáig úgy volt, hogy ott lehet a Sydneybe utazó magyar válogatottban. Az utolsó pillanatban került ki az olimpiai keretből, s bár nehezen emésztette meg a döntést, ez még elszántabbá tette. Talán ennek is köszönhető, hogy a 2000-es esztendőt végül mosolygósan fejezte be: Bukarestben Eb-t nyert, s a tornán végig remekelt.
Azóta elvitathatatlanul ő a nemzeti csapat első számú balszélsője – így volt ez tavaly az olaszországi világbajnokságon és az Eb-felkészülés időszakában is. Igaz, ezúttal a tökéletes edzésmunkát egy roppant kellemetlen sérülés nehezítette: Franciaországban az egyik gyakorláson felszakadt szemhéja, ám ez sem tarthatja vissza a dániai kontinensviadaltól. Néhány nappal a baleset után már együtt gyakorolt társaival – mintha mi sem történt volna. Gyorsaságára hatalmas szükség van a lerohanásoknál, illetve védekezésben az ellenfél első szándékból indított támadásainak megakadályozásánál.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik