Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–5. 14. p.: 7–9. 26. p.: 11–11. 34. p.: 19–17. 42. p.: 22–19. 51. p.: 27–20 Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 7/3
Laluska Balázs öt gólt lôtt
A világbajnokságra (Portugália, 2003. január 20-tól február 2-ig) készülő magyar férfiválogatott – miután lezárta a rövidke, csupán kétnapos edzőtáborozását Tatán – több sérült, vagy külföldi csapatában elfoglalt játékosa nélkül repült csütörtökön Lengyelországba, ahol a háromnapos Karácsony-kupán pénteken a szebb időket is megélt cseh legjobbakkal mérte össze a tudását. "Az utazásunk rendben volt, a varsói repülőtérről autóbusszal vittek bennünket Kielcébe, a lengyel kézilabda egyik nemzetközileg is híres központjába – mondta a Nemzeti Sportnak a pénteki találkozó előtt Karádi Péter csapatvezető, az MKSZ elnökségi tagja. – Érdekesség volt, hogy a szlovákok, a torna harmadik külföldi szereplői a magyar–cseh nyitó mérkőzésig nem érkeztek meg, és ezzel nem kis izgalmat okoztak a szervezőknek. A mieink egészségesen, nagy ambícióval várták a világbajnoki felkészülésük hajrájának első tesztmérkőzését.” A Karácsony-kupa mezőnyében szereplők közül a lengyelek is vb előtt állnak, csak azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy ők a mulatságosan könnyű AB-ágon szerepelnek (A-csoport: Tunézia, Spanyolország, Jugoszlávia, Kuvait, Marokkó, Lengyelország; B-csoport: Németország, Izland, Portugália, Katar, Ausztrália, Grönland), míg a magyarokat a a nemzetközi elit többségét felvonultató CD-ágra vetette a sors (C-csoport: Franciaország, Oroszország, Horvátország, MAGYARORSZÁG, Szaúd-Arábia, Argentína; D-csoport: Svédország, Dánia, Algéria, Egyiptom, Szlovénia, Brazília). Érthető, hogy Skaliczki László szövetségi kapitány mindent elkövet, hogy a vb kegyetlen csoportmérkőzéseire a lehető legjobban felkészülhessenek – ezúttal többségében fiatal, a vb-kerettagságra azonban nagyon-nagyon vágyó – tanítványai, s ennek a gyakorlásnak és tesztelésnek az első állomása volt a csehek elleni kielcei ütközet. Ezen a mérkőzésen a ceglédi Szabó György, a keret újonca volt a kimaradó, míg a győri Tatai Pétert nevezte ugyan a mester, ám ezúttal nem küldte be a kapuba. A csehek bátran, lendületesen kezdtek, és kihasználták a magyarok eleinte álmoskás védekezését. Gyors indításaik és a nyitott védekezésük ellenszerét csak a félidő derekán találta meg a Skaliczki-csapat, amelyben főleg Pásztor István csapatkapitány villogott. A veszprémi balszélső irányítóként is megállta a helyét, és a védekezés tengelyében sem lehetett panasz a teljesítményére. A második félidőben Iváncsik Gergő többször beállt a helyére, és ekkor Laluska Balázs, valamint Józsa Máté vitte a prímet a magyar gárdában. Ekkor már feltűnő volt a két csapat tudása közötti különbség, és a hajrában már csak az volt a kérdés, mekkora különbséggel győz Magyarország. Legjobbjaink szombaton Szlovákiával mérkőznek.
Mestermérleg
Skaliczki László: – Az elején a sok pontatlanságunk és kihagyott ziccerünk miatt vérszemet kaptak a csehek, de a második félidőben már nem tudták megállítani az átlövőinket. Ekkor már Fazekas sem volt olyan gyakran kiszolgáltatott helyzetben, mint az első félidőben, mert hatékonyabbak voltak a védekezési variációik. Ugyanakkor látszott, hogy még temérdek dolgunk lesz a taktikánk finomításával.