2003.01.26. 22:31
Egy góllal nyert az Esztergom és a Vasas, majd' hússzal a Győr.
Esztergomi KSE–Bp. Kőbányai Spartacus 23–22 (9–12)
Esztergom, 500 néző. V: Cserepes, Jancsó
ESZTERGOM: KURUCZ – Mezőségi 3, Káldi 1, Rábai, Borbás 2, Pőcze 4 (3), Vincze 1. Cs: Németh A. (kapus), Nagy M., Sipos K., Csernus 1, WOLF 5, VESZELI 6. Edző: Laurencz László
KÔBÁNYA: MÁTYÁS – Nagy A. 2, Baboi 1, Andrási, VIGLÁSI 10 (6), Halmai 2, GÁLHIDI 1. Cs: Tamaskovics, Orsós (kapusok), Kovács J. 1, Csepregi, Sipos B., Andrási, Huszák, LALUSKA 5. Edző: Horváth Ervin
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–3. 12. p.: 4–5. 17. p.: 6–8. 22. p.: 7–9. 26. p.: 8–11. 35. p.: 13–14. 40. p.: 14–17. 46. p.: 18–18. 50. p.: 20–19. 55. p.: 21–21. 58. p.: 22–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 6/6
Nagyon rosszul kezdett a hazai csapat, a mérkőzés elején három hetest is elhibázott, míg a támadásokat elkapkodta. Igaz, a vendégcsapat kapusa, Mátyás is sokszor bravúrosan hárított. Kapkodó volt mindkét együttes játéka, valamivel higgadtabban és eredményesebben a fővárosi csapat játszott, így a félidőben megérdemelten vezetett. Szünet után még tartott a Spartacus lendülete. A negyvenedik perc hozta a fordulatot, amikor a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük. Ezután a nagy akarással és higgadtabban játszó hazaiak bravúrosan az utolsó pillanatban harcolták ki a győzelmet, illetve a két pontot.

Mestermérleg
Laurencz László:
– Megpróbáltuk elveszíteni ezt a mérkőzést, de szerencsére nem sikerült.
Horváth Ervin: – Megizzasztottuk az Esztergomot, bár én úgy érzem, hogy ezt a mérkőzést mi veszítettük el.

Vasas SC–Váci NK 24–23 (14–12)
Fáy u., 400 néző. V: Horváth P., Marton
VASAS: PASTROVICS – Böde 4, Szélesi 3, KOVÁSZNAI 4, Pásztor Zs. 3, Csernova 5, Koroknai. Cs: Bartus (kapus), KAMPER 4 (2), Orosz 1. Edző: Köstner Vilmos
VÁC: GRIDNYEVA – Berta 3, Hornyák 2, Csenki 5, Moszkovaja, Mátyás 4, Szentes 1. Cs: Bántó (kapus), Ôri 1, Hajdú 1, STIENER 6 (5), Guricsné, Povázsay. Edző: Hajdu János
Az eredmény alakulása. 13. p.: 8-3. 21. p.: 10–8. 32. p.: 14–14. 40. p.: 19–16. 50. p.: 21–21
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 7/5
Az első negyedórában úgy tett szert tetemes előnyre a Vasas, hogy két büntetőt elhibázott. A nem sok elképzeléssel játszó váciak nem tudtak mit kezdeni a hazaiak határozott védekezésével és a jól teljesítő Pastroviccsal. Később a le, majd visszacserélt Gridnyeva védéseinek és Stiener találatainak betudhatóan feljöttek a vendégek. A félidő utolsó perce aztán Csenki életében is változást hozott, annyi gólt lőtt hatvan másodperc alatt, amennyit a másik váci lövővel, Mátyással addig összesen addig, azaz kettőt. Fordulás után folytatódott a szoros küzdelem, de zömmel hazai vezetéssel, ám a váciak nem adták fel. Az 58. percben Köstner edző jogosan kapott sárga lapot, mert látványosan reklamált egy valóban vitatható hétméterest, amelyet azonban Pastrovics kivédett, majd ugyanezt tette másfél perccel később is, oroszlánrészt vállalva ezzel csapata sikerében.

Köstner Vilmos:
– Annyiszor kaptunk ki egy góllal, úgy hogy megérdemeltük volna a győzelmet, hogy így igazán tudjuk értékelni ezt a sikert.
Hajdu János: – A Vasas lelkesen, harcosan játszott, bár volt esélyünk a győzelemre, de a végjátékban a ziccerek és a büntetők elhibázása megbosszulta magát.

Győri Graboplast ETO KC–Túrkevei SE-Solar Agrofólia Kevehús 35–16 (19–10)
Győr, 800 néző, V: Márczi, Skriba
GYÔR: Petróczi – Horváth R 1, Melhmann 7 (1), Görbicz 2, Dokics 4, Nitescu 3, VÉRTEN 5, Cs: Herr (kapus), Köbli 4, Mörtel 3 (2), Farkas V. 1, Jókai 2, Micskó 3 (1). Edző: Vura József
TÚRKEVE: Flick – Takács 1, Madar 1, Szabó T 4 (1), Horváth B. 2, Jánics 8 (3), Kánya. Cs: Zelei, Ducza, Vajda, Vasas. Edző: Török Róbert
Az eredmény alakulása: 5.p.: 1–2. 9. p.: 5–2. 12. p.: 7–5. 20. p.: 14–7. 40. p.: 24–12. 46. p.: 28–12. 53. p.: 32–14
Kiállítások: 2, ill. 6. perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4

Edzőmérkőzés jellegű találkozón csak szünet után került egy kis olaj a győri csapat néha fülsiketítően nyikorgó gépezetébe. A sereghajtó, pont nélküli túrkeveiek becsülettel küzdöttek.

Vura József:
– Szerényebb képességű csapatok a kiütéses vereség elkerülésének céljával érkeznek hozzánk, így a közönségszórakoztató játék ezúttal is elmaradt, de a csapat magabiztosan nyert.
Török Róbert: – Derekasan küzdöttünk az ETO otthonában kár, hogy sok ziccert kihagytunk.