A vb-n hatodik helyen végző és ezzel az olimpiai részvételi jogot szerző férfiválogatott egyik felelőtlen játékosának, Katzirz Dávidnak (Dunaferr SE) a doppingügye rendkívül tanulságos, és bizonyos intézkedéseket sürget. Ebben teljes mértékben megegyeztek a sportág olimpiai egyeztető megbeszélésének résztvevői.
A MOB-nak például szigorúbban meg kell követelnie az idestova egy éve elkészült játékosszerződések aláírását, ami részletesen tartalmazza orvosi kérdésekben is a játékosok kötelezettségeit. A férfiválogatottak közül csak öten írták alá a szerződést, így érthető, ha a MOB minden téren szigorításra készül. A felvilágosítást, a nevelést erősíteni kell, az ellenőrzést pedig szigorítani. A vétkes játékos olimpiai kerettagságát a további intézkedésig felfüggesztették. A megbeszélés résztvevői különben előre igyekeztek tekinteni. A már olimpiai résztvevő férfiválogatott legalább pontszerzést tűzött ki célul, a nők pedig a decemberi horvátországi világbajnokságon az első öt közé kerüléssel kívánják biztosítani a részvétel jogát. Skaliczki László és Mocsai Lajos, a két kapitány joggal dicsérte a játékosok igyekezetét, a jó csapatszellemet. A férfiak fiatalítás terén lépéselőnybe kerültek a vetélytársakkal szemben, de a női keret is jelentősen átalakult, ám ebben még akadnak feladatok.
A Mocsai-csapat (képünkön a mester és tanítványai) a vb-n szerezhet olimpiai kvótát
A Mocsai-csapat (képünkön a mester és tanítványai) a vb-n szerezhet olimpiai kvótát
Az említett célok eléréséhez a közös felkészülések időtartamát kellene emelni, hiszen a riválisok többsége kedvezőbb helyzetet élvez. Az európai kupákban is érdekelt és jól szereplő magyar klubok – Sinka László MKSZ-főtitkár véleménye szerint – a korábbi években sem zárkóztak el a kompromisszumoktól, így a közös felkészülés ideje közelíthet az optimálisnak tartott évi hatvan-hetven naphoz. A két szakvezető kérésére a szövetség erős mezőnyű hazai és külföldi nemzetközi tornákon szeretné szerepeltetni legjobbjainkat, de a két csapat játékerejének növelése érdekében a védekezést feltétlenül javítani kell, és a játékosok egyéni képzése is állandó feladat. Szó esett újabb, a hazai bajnokságokban szereplő külföldi játékosok honosításáról is. Így Irina Sirina győri kapus, valamint Nikola Eklemovics és Milorad Krivokapics kérelmét kívánják támogatni. Sürgős feladatként hangzott el a televízióval való kapcsolat rendezése. A jelenleg érvényben lévő szerződés csak a magyar kettes adón biztosít adásidőt a kézilabdának, de a feltételek nem teljesen tisztázottak, s az is kiderült, hogy a 2004-es hazai női Európa-bajnokság közvetítéseinek korábban vállalt kötelezettsége körül sincs minden rendben. A MOB-tól kilátásba helyezett 57 milliós támogatással nem különösebben elégedettek a kézilabdázók, mert ez csak költségvetésük ötödét fedezi. A többit a szövetségnek kell előteremtenie. Molnár Zoltán ügyvezető igazgató ígéretében is bíznak, hogy az eredményességi támogatás kiszámítási rendszerét a kézilabda-szövetség javaslatának megfelelően módosítják, azaz a csapatsportok kedvezőbb helyzetbe kerülnek. A kézilabda nemzeti stratégiai tervének előkészületeiről is tájékoztatást adtak a szövetség vezetői, Benedek András elnök szavai szerint a terv újabb változatáról rövidesen tárgyalnak, és a közeljövőben szeretnének egy állandó kézilabdás központhoz jutni, hiszen különböző korcsoportok válogatott kereteiben mintegy kétszáz játékost foglalkoztatnak.