A női EHF-kupa döntőjének időpontja (május 10. és 17.) miatt kissé módosult, összezsúfolódott a hajrá programja a bajnoki rájátszás felsőházában. A kupadöntőben érdekelt, újdonsült bajnokcsapat, a Dunaferr kedden fogadja az elmúlt évi harmadik helyét megvédő Graboplast ETO csapatát.
A gyôri Vérten (6) és Ferling kedden az újvárosi jégcsarnokban küzdhet a labdáért
A gyôri Vérten (6) és Ferling kedden az újvárosi jégcsarnokban küzdhet a labdáért
Itt jegyezzük meg, hogy miként az elmúlt évben, idén is magyar–dán fináléval zárul az EHF-kupa küzdelemsorozata. Egy évvel korábban, május 12-én is hazánkban volt a döntő első mérkőzése, és akkor Győrött a Graboplast ETO 30–25-re győzte le a dán Ikast Bordingot. Az előny aztán a visszavágóra kevésnek bizonyult, a dánokhoz került a trófea. Most a Dunaferr csapatára vár a feladat, hogy visszavágjon, s a Slagelse ellen megszerezze az EHF-kupát. Sokan azt gondolják, hogy kedden a dunaújvárosi jégcsarnokban a kupadöntő szombati első mérkőzésének főpróbáját tartja a Dunaferr együttese, ám a Nemzeti Sport ezen felvetése ellen élénken tiltakozott Kiss Szilárd edző. "A bajnokságnak még nincs vége – mondta –, nekünk a további NB I-es mérkőzéseinken is bajnokhoz méltó játékkal és teljesítménnyel kell szerepelnünk. Csapatom kissé tompa volt az utóbbi napok edzésein, mert a bajnoki hajrá feszített ritmusát nem könnyű elviselni, ám mindent megtettünk a frissítésért. A Slagelse elleni mérkőzésről még csak érintőlegesen beszéltünk, a dánok elleni taktikánknak pedig legfeljebb bizonyos részleteit fogjuk alkalmazni a Győr ellen. De ezt megtennénk más mérkőzésünkön is, hiszen gyakran előfordul, hogy több variációt váltogatunk egy-egy találkozón belül. A Győr és a Ferencváros elfogadta az időpont-módosítási javaslatunkat, és sportszerű gesztusuknak köszönhetően átrendezhettük a programunkat.” Az idei bajnokság arany- és bronzérmeseinek rangadóján – mivel a fontos kérdések már eldőltek – a presztízs lehet a legnagyobb tét. Kiss Szilárd tanítványai nemes bosszúra is készülnek, hiszen a győrieknek szintén részük volt abban, hogy nem tudnak százszázalékos bajnokságot nyerni. A dunaújvárosiak (az alapszakaszbeli, váci vereségüket nem számítva), csak Görbicz Anitáék ellen, Győrött vesztettek pontot (április 20-án: 21–21). "A legfontosabb célunk, hogy a Dunaferr csapatának megfelelő segítséget adjunk a kupadöntőre való felkészüléshez – mondta Róth Kálmán, a győriek edzője. – Ezt pedig csakis úgy érhetjük el, ha maximális erőkifejtésre késztetjük. Ehhez számunkra megfelelő elszántságot és motivációt ad a Herz-FTC újabb legyőzése, továbbá az, hogy Dunaújvárosban elszenvedett utóbbi kilenc vereségünk után a tizedik ne következzen be.”
NB I, nők, rájátszás, a 7–12. helyért Bp. Kőbánya-Spartacus–DVSC-Valdor 25–29 (16–14) Kőér u., 100 néző. V: Nagy, Túróczi KÔBÁNYA: MÁTYÁS – Nagy 4, Andrási 4, Halmai 1, Baboly 1, VÍGLÁSI 11(3), Kovács. Cs: Tamaskovics, Orsós (kapusok), GÁLHIDI 4, Laluska, Huszák. Edző: Horváth Ervin DVSC: Szamozvanova – Kereki 3, Trbojevics 1, Nyilas 2, SZŰCS 4, Juhász 2, ORBÁN 5. Cs: Szász (kapus), GALAI 11 (7), Szabados, Sütő 1. Edző: Komáromi Ákos Az eredmény alakulása. 13. p.: 8–4. 25. p.: 15–11. 41. p.: 20–17. 53. p.: 21–24 Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 8/7
Az első játékrész közepén a jól védő Mátyás megsérült, és csak a szünet után állhatott vissza. Ekkor azonban a vendégek sorozatban hat gólt lőttek, s fordítottak. Döntő volt, hogy amíg a Víglási–Galai gólpárbajba a másodikjáték részben hazai részről nem igen szóltak bele, addig a debreceni Orbán és Szűcs főleg ekkor parádézott.
Mestermérleg
Horváth Ervin: – A külső körülmények erősen közrejátszottak az eredmény alakulásában. Ilyen összeszedetten, fegyelmezetten még nem játszott a csapat. A második félidő közepén a tízperces rövidzárlatunk eldöntötte a két pont sorsát. Komáromi Ákos: – Továbbra is tartjuk a jó formánkat.
A hasfalsérüléssel és lágyéksérvvel bajlódó Buday Dánielnek az évad végén lejár a szerződése a Pick-Szegedben, és a jelek szerint új klubban folytatja pályafutását. A hírek szerint bőséges külföldi és hazai ajánlatok között válogathat. Kővári Árpád, a szegediek elnöke: "Nekem azt mondta Buday, hogy még sehova sem írt alá. A Pick-Szeged megtette neki szerződéshosszabbítási javaslatát, de tudjuk, külföldre is hívják. Az viszont meglepne, és talán még érdekes találgatásokra is okot adna, ha legnagyobb vetélytársunkkal, a Veszprémmel állapodna meg.” A Fotex KCV első embere, Hunyadfalvi Ákos óvatosan fogalmazott: "Úgy tudjuk, Budaynak az évad végéig kell határoznia, hogy külföldre megy-e. Ha netán itthon marad, akkor foglalkozunk komolyabban a szerződtetése kérdésével. Nem lepődnék meg, ha spanyol élcsapatban folytatná.” A válogatott 22 éves irányítója már tavaly is szeretett volna spanyol gárdába igazolni, s akkor a jobban értesültek a Ciudad Realt emlegették a legtöbbet. "Az idén is több spanyol és német első osztályú klub keresett meg, valamint Veszprémből is korrekt ajánlat körvonalazódik – mondta Buday. – Ám még tart a bajnokság, amelyben az élen állunk, és a Magyar Kupáért is küzdhetünk a négyes döntőben. Május végén vagy június elején, amikor a sérvem miatt megműtenek, eldöntöm, hogy hol folytassam.”