Rangos hazai nemzetközi tornával folytatja az athéni felkészülés első szakaszát a magyar női válogatott. Mocsai Lajos szövetségi kapitány olimpiai és vb-ezüstérmes együttese, amelyből ezen a héten hiányoznak a külföldön szereplő csillagok, pénteken Dunaújvárosban Hollandia, vasárnap Győrött az olimpiai bajnok Dánia ellen lép pályára (szombaton Pápán: DániaHollandia).
Nagy feladat vár a fiatal Szűcs Gabriellára
Nagy feladat vár a fiatal Szűcs Gabriellára
Legjobbjaink hétfőtől gyakorolnak közösen, és kedden Aarhusban már megmérkőztek a dánokkal, akik 29–18-ra győztek. Ehhez az eredményhez hozzá kell fűznünk, hogy Radulovicsék szinte közös edzés nélkül szerepeltek, viszont a dán és a magyar szövetség megállapodása, valamint jó sportdiplomáciai kapcsolata miatt nem lett volna szerencsés lemondani az aarhusi összecsapást. "Szerdán hazatértünk, és délután már Dunaújvárosban, a pénteki találkozónk helyszínén gyakoroltunk – mondta Mocsai Lajos. – A háromnapos tornán folytatjuk a fiatal, valamint az utóbbi időben kevesebb bizonyítási lehetőséghez jutó kerettagok kipróbálását és csapatba építését, ugyanakkor a későbbiekben a bővebb keret azon tagjairól sem feledkezünk meg, akik ezúttal nem jutnak szóhoz. Számítunk a külföldi bajnokságokban szereplőkre is, ám a pénteken kezdődő tornán azoknak kell megállniuk a helyüket, akikkel hétfőtől dolgozunk együtt. Játékosaink erőnléte szerdától folyamatosan frissült, és úgy látom, a keret túljutott a mélyponton. Ismerős környezetben, hazai közönség előtt lépünk pályára pénteken és vasárnap, ezért egyenletesebb teljesítményt, kisimultabb játékot várok." A szerdai és a csütörtöki edzéseken a lányok a védőjátékot gyakorolták, majd az indítások, a lerohanások kerültek sorra, de az erőnlétük fejlesztése és a relaxálás sem maradt ki a programból. A keret vezetői megállapították, hogy ezen a kísérleti héten elkezdődött az olimpiai csapat – pontosabban a keret – kiválasztása és építése, ám még sok feladat vár mind a játékosokra, mind az edzőkre. Az olimpiáig látszólag még sok idő van, ám az elnökség által jóváhagyott edzésnapok száma korlátozott, ezért Mocsai Lajos és stábja igyekszik minden pillanatot hasznosan, célirányosan tölteni. A holland csapat már három napja hazánkban edz. Olaf Schimf szövetségi kapitány keretének zömét ma is azok a játékosok alkotják, akiknek – a hajdani elképzelések szerint – Sydneyben kellett volna berobbanniuk a világelitbe. Ebből semmi sem lett, ám a legjobbak közül sokan továbbra is a német és a dán bajnokságban edződnek. (A 2002-es Eb csoportküzdelmeiben a hollandok Franciaországtól 25–24-re, Ukrajnától 28–26-ra, Dániától 27–23-ra kaptak ki.) A dán együttes 2000 óta Sydney aranyérmének fényében fürdik, valamint 2002-ben Eb-aranyat nyert hazai környezetben. Jan Pytlick kapitány újra számíthat több olyan sztárra, aki sérülés vagy lemondás miatt nem vett részt a tavalyi vb-n. Az ott elért 13. helyért Athénban szeretne vigasztalódni az együttes.
Tv: a Magyarország–Dánia mérkőzést vasárnap 18 órakor közvetíti a Sport1 csatorna.
A nemzetközi torna keretei MAGYARORSZÁG. Kapusok: Pálinger Katalin (Dunaferr), Sirina Irina (Győr), Sugár Tímea (FTC). Mezőnyjátékosok: Bohus Bea (Dunaferr), Bulath Anita (Dunaferr), Ferling Bernadett (Dunaferr), Görbicz Anita (Győr), Kirsner Erika (FTC), Kulcsár Anita (Dunaferr), Lovász Zsuzsa (Dunaferr), Mehlmann Ibolya (Győr), Nagy Ivett (Dunaferr), Pigniczki Krisztina (Dunaferr), Radulovics Bojana (Dunaferr), Szűcs Gabriella (Debrecen), Tóth Tímea (FTC) DÁNIA. Kapusok: Karin Mortensen (Ikast), Louise Bager Nörgaard (Viborg), Rikke Poulsen Schmidt (Slagelse). Mezőnyjátékosok: Christina Roslyng Hansen (Kolding), Kathrine Munch (Randers), Heidi Johansen (Fox Team Nord), Karen Brödsgaard (Larvik), Rikke Skov (Viborg), Lotte Kiarskou (Viborg), Henriette Mikkelsen (Viborg), Katrine Fruelund (Viborg), Lise Knudsen (Ikast), Trine Jensen (Ikast), Kristine Andersen (Ikast), Line Daugaard (Ikast), Josephine Touray (Ikast), Mette Vestergaard Larsen (FCK), Camilla Thomsen (FCK), Rikke Hörlykke-Jörgensen (Gudme), Winnie Mölgaard (Gudme) HOLLANDIA. Kapusok: Debbie Klijn (Leverkusen, német), Jokelyn Tienstra (Akaba, spanyol), Marieke van der Wal (Open Line). Mezőnyjátékosok: Irina Pusic (Dortmund, német), Monique Feijen (Gudme, dán), Pearl van der Wissel (Gudme), Birgit van Os (Gudme), Saskia Mulder (Viborg, dán), Olga Assink (Viborg), Natasja Burgers (Viborg), Andrea Groot (Björnar, norvég), Elly-An de Boer (FCK, dán), Diane Roelofsen (Nürnberg, német), Silvia Hofman (HSG Blomberg-Lippe, német), Diane Lamein (Lützellinden, német), Joyce Hilster (Zeeman Vastgoed), Amy den Broeder (Hellas)
Visszapillantó
A magyarok pénteki vetélytársa Hollandia. Ellene eddig 35 alkalommal játszottak, a mérlegük 34 győzelem, egy vereség. Első alkalommal 1971 március 20-án a hollandiai Realtében találkozott a két válogatott, és 5–4-es félidő után 9–7-re győztek a mieink. Az egyetlen vereséget (22–21) az 1989-es dániai B-vb-n szenvedte el Szabó István, az akkori szövetségi kapitány együttese. Hollandia hat világbajnokságon szerepelt, a legjobb eredménye az 1971-ben elért nyolcadik hely. Legutóbb 2001-ben jutott a vb-mezőnybe, s akkor a 14. helyen végzett. Európa-bajnokságokon kétszer szerepelt: 1998-ban házigazdaként 10. lett, 2002-ben Dániában a 14. helyen végzett. A magyarokkal legutóbb az 1998-as Eb-n játszott a csoportküzdelmekben, és 12–5-ös félidő után 28–19-re nyertek lányaink, akik végül bronzérmesek lettek. Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata akkor az alábbi összeállításban szerepelt: Farkas A. (Pálinger) – Kántor 2, Siti B. 2, Kökény, Simics, Farkas Á. 10, Takács 6. Cs: Kulcsár A. 2, Pádár I. 3, Németh H. 2, Deli 1.