"Ez a győzelem karrierem legfényesebb sikere – jelentette ki némi túlzással a Slagele edzője, aki játékosként állt már olimpiai, világ- és Európa-bajnoki dobogó tetején. – Csapatom eddigi legjobb teljesítményével jutott a döntőbe a Radulovics nélkül is bombaerős magyar csapat ellen. Most a végső siker kapujában állunk. Nagyon sajnálom Radulovicsot, az ő korai búcsúja alapvetően befolyásolta a mérkőzést. Jobbulást kívánok neki. Játékosként szinte mindent elértem, mégis fáj, hogy Bajnokok Ligája-döntőben nem szerepeltem. Edzőként ezt is megkaptam a sorstól. Meggyőződésem, hogy a Bajnokok Ligájának végjátéka magasabb színvonalú, mint a legtöbb világverseny. Már a dán bajnoki döntőre is készülünk, de – anélkül, hogy a kitűnő erőkből álló Viborgot lebecsülném – ezek a mérkőzések csak felkészülési állomások lesznek a Krim Ljubljana elleni BL-fináléra. A Krim az idén sokkal sebezhetőbb, mint az előző években volt. Támadójátéka gyengült, és ezt mi könyörtelenül ki fogjuk használni."
A Dunaferr elleni csatáról még elmondta, hatalmas terherként nehezedett együttesére az ötgólos magyar előny, és nagyon büszke arra, hogy sikerült megbirkóznia a nehéz feladattal. Különösen csapata védekezését dicsérte, és Schmidt kapus teljesítményét káprázatosnak tartotta.
Az újságok kiemelik, hogy a Slagelse sikere mellett az is a dán kézilabda erejét bizonyítja, hogy a Viborg szintén döntőt játszhat. Az EHF-kupában Németh Helgáék a norvég Nordstrand együttesét búcsúztatták. A magyar válogatott átlövő, aki kilábalt sérüléséből, ismét játszott az oslóiak ellen, s már készül a Győrrel vívandó fináléra.
A KEK-ben az Ikast sima mérkőzésen búcsúztatta a Metzet (a francia színekben világbajnok Szabó Melinda együttesét), és ellenfele a fináléban a Hypo (Lőwy Dóra csapata) lesz, amely könnyen nyert a szezon végére kissé leeresztő FCK ellen. Siti Eszter, az FCK és a magyar válogatott irányítója a súlyos bécsi vereség okát abban látta, hogy csapatának nem sikerült feldolgoznia az első mérkőzésen, Koppenhágában elszenvedett vereséget.