A bajnokság egyik legfontosabb csatáját vívta az FTC és a Győr. A tét a bajnoki ezüst-, netán az aranyérem megszerzése, illetve ennek az esélye volt. Ez a BL-indulási jogot is jelenti, hiszen két magyar női együttes nevezhető a legrangosabb klubsorozatba.
Németh András továbbra sem számíthatott Rábaira, míg a győriektől Djokics hiányzott. Három gyors góllal kezdett a vendégcsapat. Az FTC elkapkodott támadásai eredménytelenek maradtak. Tóth Tímeának a negyedik percben egy ütéstől eleredt az orra vére, egy perccel később Bódi vállsérülését kellett hosszasan ápolni. A Graboplast a védekezésre is ügyelt, és ha mégis lövőhelyzetbe kerültek a hazaiak, akkor Sirina sziporkázott. A hatgólos győri előny olvadni kezdett a félidő derekán, amikor a jó napot kifogó Tóth vezérletével erőszakosabban és átgondoltabban kezdett támadni az FTC, valamint Sugár is gyakrabban találkozott a labdával. A sportág játékos jellege csak elvétve érvényesült, habár ennek erősítését mindkét edző fontosnak nevezte a csata előtt. A győri hullámvölgyet okosan kihasználva faragta hátrányát a Fradi, amelyben Uhraková és Mraviková sok gondot okozott a vendégeknek. Úgy tűnt, a hazaiak visszahozzák a sírból a mecscset, ám Borbásról megfeledkeztek, és a Djokicsot remekül helyettesítő beállós ismét élt az edzőjétől kapott lehetőséggel. A második félidőt legszebb napjaira emlékeztetően kezdte a Fradi, és Mraviková góljával egyenlített, Kocsik találatával fordított, Tóth bravúrja révén pedig növelte előnyét (11–14 után 18–16 lett az állás). A Győr belső emberei a viharos rajtjnál mintha túl sok energiát kiadtak volna magukból, amit a második félidő közepére sikerült pótolniuk. Görbicz vezérletével új erőre kapott a Győr, de 18–19 után Pádár és Uhraková rendre betalált (21–19). Fordulatos, nagy iramú, de tisztátalan játék hajrája a kapusok bravúrjaival kezdődött. A hazai kapufák, kimaradó ziccerek és technikai hibák után folytatódott Görbicz és Tóth gólpárbaja, amelybe a legjobbkor szólt bele Mehlmann (23–24). Már csak egy perc volt hátra, és Bódi góljával biztossá vált a vendégsiker. A Fradi hatalmas lehetőséget szalasztott el.
A gyôriek irányítóját, Görbicz Anitát (labdával) nehezen tudták megállítani a ferencvárosi védôjátékosok (fotó: Czagány Balázs)
Miért torpant meg együttese a hajrában?
Németh András, vezetőedző: A kézilabda bátorságot igénylő játék, a lehetőségeket vállalni kell, a helyzeteket be kell lőni. Nálunk nem volt olyan egyéniség, aki az utolsó tíz percben vállalkozott volna, a győriek belőtték helyzeteiket.
Csapata honnan pótolta a fogyni látszó erejét?
Róth Kálmán, vezetőedző: Együttesem hősiesen küzdött, a különleges körülmények ellenére megérdemelten nyert. Majdnem újra megtörtént, hogy a nyertnek hitt csatát elveszítjük. A Dunaferr ellen háromszor, ezúttal kétszer kellett megnyernünk a rangadót.