Pezseg az élet a szlovéniai Rogla híres, nagy forgalmú magaslati edzőtáborában, amelyben a hétfőn érkezett magyar női válogatott mellett további három sportág egy-egy csapata gyakorol. A mieink július másodikáig készülnek a festői szépségű hegyek között.
"Különösen kapós a labdajátékterem, de nincs gond a beosztással, mert sikerült egyeztetnünk a többi csapattal, és a továbbiakban valamennyien nyugodtan, ideális körülmények között edzhetünk – mondta Mocsai Lajos, az olimpiai és világbajnoki ezüstérmesek szövetségi kapitánya. – Az új szállást és a tábor létesítményeit persze meg kell szokniuk a lányoknak, de ez legfeljebb egy-két napig tart. Kollégámmal, Marczinka Zoltán másodedzővel kialakítottuk a következő napok pontos menetrendjét, és a keret immár hozzálátott az érdemi munkához. Elégedett vagyok a lányokkal, mert látom rajtuk a fokozott motivációt, ami nemcsak lelkesedést jelent, hanem annál sokkal többet, céltudatosságot és koncentrációt. Nem tagadom, ezt el is várom tőlük, mert a világ legjobbjai között csak akkor állhatják meg ismét a helyüket, ha a tehetségük óriási akarattal, valamint sok-sok gyakorlással párosul. Az athéni felkészülés java – pontosabban egyik legnehezebb szakasza – most kezdődik."
Mocsai Lajos szövetségi kapitány újra magas mércét állít a lányok elé (Fotó: Meggyesi Bálint)
A játékosok már az első estén – a kissé késői megérkezést követően – ízelítőt kaptak a rájuk váró feladatokból, a fokozott terhelésből. A bemelegítő gimnasztika után ötször nyolc perces futás következett, közte három-három perces pihenőkkel. A csarnokban küzdőjáték (labdarúgás, floorball), a konditeremben pedig erősítő edzés zárta a napot. Legjobbjaink korán ébredtek kedden, és hét órától megmutathatták, mennyit tudnak futni megállás nélkül fél óra alatt. A teljesítmények – érthetően – eltérőek voltak, hiszen a kapusok öt, a mezőnyjátékosok hat kilométer körül teljesítettek. A délelőtti kétórás teremedzésen a gimnasztika, az egyensúlyi és a medicinlabdával végzett gyakorlatok, az erőfejlesztés után a támadó és a védekező lábmunka, illetve az alaptechnikák csiszolása volt soron. Délután is két órán át izzadtak Radulovicsék az edzőteremben, amelyben előbb ritmusos futást, majd labdás bemelegítést vezényeltek a szakvezetők, végül az emberelőnyös és -hátrányos helyzetek gyakorlása következett. Az esti regeneráló átmozgatás és az úszás után nyugovóra térhettek a lányok. "A terveink szerint hétfőn, szerdán és pénteken fél nyolcig alhatnak a játékosok, mert ezeken a napokon a reggeli futás elmarad, ugyanakkor a kétszer két órás edzések után este játék szerepel a programban – folytatta Mocsai Lajos. – A többi napon futnak reggel, plusz gyakorolnak a már említett két edzésen, majd este relaxálnak. A szombati programunk színesebb lesz, mert kirándulunk és vadvízi evezésen veszünk részt. Vasárnapra csak futást és egyéni képzést tervezünk." A keret két jobbszélsője egyelőre kímélő munkát végez. Lovász Zsuzsának szakadt keresztszalagja miatt kell óvatosabban edzenie (az ígért különleges amerikai rögzítésre még várnia kell a dunaújvárosi csillagnak). Balogh Beának, aki négy hónapos kislányával együtt érkezett meg Roglára, fokozatosan kell elérnie társai erőnléti állapotát, ugyanakkor a labdás és a taktikai gyakorlatokat teljes erőbedobással végezheti.
Az ideális tábor
Először dolgozik Roglán Marczinka Zoltán másodedző, akinek az első benyomása nagyon jó az edzőtáborról. "Ruganyos, nem csúszós a parkett a körülbelül ötvenszer ötven méteres, kényelmes edzőcsarnokban, amely összeépült a ragyogóan felszerelt, korszerű konditeremmel – mondta a szakember, aki a nemzetközi szövetség oktatási és edzőtovábbképző programjában a legendás svéd Bengt Johansson mesterrel közösen dolgozik, s Sydneyben az ausztrál válogatott szövetségi kapitánya volt. – A huszonöt méteres uszodában és a szaunában tökéletesen regenerálódhatnak az edzéseken elfáradó játékosok. A szállodában kifogástalanok a kétágyas szobák, az étteremben ízletes és bőséges a koszt. Nem véletlen, hogy európai hírű a roglai edzőtábor."