Női előolimpia, 2. forduló Dánia–Magyarország 28–27 (14–15) Boulazac, 1200 néző DÁNIA. Ld: Touray 7. Szövetségi kapitány: Jan Pytick MAGYARORSZÁG: PÁLINGER – Lovász 2, Radulovics 7 (6), BOHUS 3, GÖRBICZ 6 (1), Ferling 2, Kirsner 2. Cs: SIRINA (kapus), Pigniczki 2, Farkas 2, Mehlmann 1, Siti, Kindl, Kulcsár. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos Az eredmény alakulása: 6. p.: 1–3. 8. p.: 6–5. 12. p.: 8–11. 22. p.: 12–15. 37. p.: 18–20. 44. p.: 23–23. 55. p.: 24–25 Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 6/6, ill. 8/7 Az 1. fordulóban: Franciaország–Dánia 22–24 (10–11)
A magyarok egyik legjobbja, Görbicz Anita remekül szervezte a csapatot az olimpiai és Európa-bajnok Dánia ellen, és hat góllal járult hozzá a szoros végeredmény kialakulásához (Fotó: Czagány Balázs)
A délelőtti bordeaux-i edzést kis pihenő és ebéd követte, majd autóbuszra szállt a magyar együttes, és kétórás zötykölődéssel megérkezett Boulazac-ba, a női előolimpia pénteki második fordulójának helyszínére, ahol Dániával a sydneyi finálé visszavágóját játszotta. A hosszú utazás alatt volt idő megbeszélni az előző nap eseményeit: a magyar győzelmet Brazília ellen s főleg a világbajnok franciák hazai vereségét az olimpiai aranyérmes, Európa-bajnok Dániától. A franciákon meglátszott, hogy csak néhány napja kezdték a taktikai edzéseket, miközben – ahogyan Mocsai Lajos kapitány is megjegyezte – a más szisztéma szerint dolgozó dánok már előrébb tartanak. A vb-aranyérmes együttesben a hatgólos Jacques-Szabó, a magyar válogatott egykori átlövője volt a legeredményesebb, Korfanty három, Myaro, Wendling, Lejeune, Guehl és Pecqueux-Rolland két-két gólt lőtt. Az olimpiai bajnok dánok közül főleg Fruelund (6 gól) és Kiaerskou (5) csillogott, de három gólt lőtt Touray és Daugaard is. Vestregaard és Brödsgaard kétszer volt eredményes. A dán–magyar előjelei tehát nem voltak túl rózsásak a mieink szempontjából, és Mocsai Lajos azt is elmondta, hogy ráadásul erőnlétileg hullámvölgybe érkezett a keret. "Igaz, ebben semmi meglepő sincs – mondta –, mert tudtuk, s terveztük is, hogy ezen a héten kiütközik a játékosokon a fokozott, a korábbinál nem több, de intenzívebb edzésmunka hatása. A délelőtti gyakorláson könnyítettem azoknak a feladatain, akik a brazilok elleni, trópusi hőmérsékletűre felforrósodott csarnokban a legtöbbet voltak pályán. A regenerálódásra a jövő héten, a klubedzéseken, majd augusztus elején a hévízi összegző héten lesz módjuk a lányoknak. Eddig minden jól s az elképzeléseink szerint halad." A magyar játékosok közül csak Pigniczki panaszkodott kisebb térdszalaghúzódásra, de vállalta a játékot. A mieink a dánok elleni presztízscsatában a nyitott védekezést gyakorolták, valamint a kapus és a védők összmunkájára figyeltek. Emellett a dán szélsők befutásait próbálták megakadályozni. Támadásban igyekeztek lerohanásokból gólt szerezni, s ha ez nem sikerült, akkor az ellenfél hatos zónájának az áttörésével kísérleteztek. Küzdelmes, magas hőfokú csatát vívott a legutóbbi olimpiai döntő két résztvevője. A dánok főleg gyors indításokból szerezhették góljaikat, mert a mieink támadásban többször eladták a labdát, illetve pontatlanul lőttek. Radulovics és Farkas kísérleteit rendre hárította a dán kapus, vagy blokkolta a védőfal. A találkozón majdnem végig vezetett Magyarország, mert a nyitott védekezése igen szigorú és hatékony volt, valamint kapusai is remekeltek. Görbicz és Bohus azért érdemel dicséretet, mert jól összefogták a csapatot, védekezésben és vezéregyéniségek voltak, ráadásul látványos gólokat lőttek. A szombati szünnapot követően vasárnap Franciaország ellen zárja együttesünk a tornát.
Mi történt a hajrában? Mocsai Lajos szövetségi kapitány: Edzésből érkezve játszottunk Dániával, a világ egyik legjobbjával, és még hiányzott játékosainkból a frissesség. Előkészületi mérkőzésnél ez azért több volt, mert a presztízséért harcolt mindkét együttes. Épül a csapatunk, s egyre jobb lesz a formája, de a lerohanásai ezúttal nem sikerültek, és több ziccere kimaradt.