Most senki sem dicsérhető

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2004.07.24. 22:59
Címkék
A háromnapos strasbourgi teszttornán  amelyet a francia szövetség előolimpiként jegyez  a legnehezebb, a házigazdák együttese elleni mérkőzés várt a szombati második fordulóban Skaliczki László kapitány együttesére, amely az első körben bravúros győzelmet (3128) aratott Sydney bronzérmesével, a legutóbbi vb negyedik helyezettjével, Spanyolországgal szemben.
"A délelőtti edzésen már leülepedett a fiúkban a spanyolok elleni igen jóleső, önbizalmukat erősítő siker – mondta a kapitány. – Tisztáztuk, hogy nem vonható le messzemenő következtetés az eredményből, hiszen – bár remek kézilabdázók garmadáját vonultatják fel – ők is az athéni felkészülés közepén tartanak, s keresik a legütőképesebb csapatukat. A franciák elleni találkozó előtt arra kértem együttesemet, hogy labdabiztonságra és biztos helyzetek kialakítására törekedjen, valamint szélsőink játékba hozásával igyekezzen kikerülni a hazaiak sziklaszilárd védőfalának belső embereit."

A franciák ellen Nagy László (19), a mieink egyik vezéregyénisége sem játszott kiemelkedôen
A franciák ellen Nagy László (19), a mieink egyik vezéregyénisége sem játszott kiemelkedôen
A franciák ellen Nagy László (19), a mieink egyik vezéregyénisége sem játszott kiemelkedôen
A magyarok mérkőzése előtt játszott egyiptomi–spanyol csatáról Vass Sándor csapatvezető csak ennyit mondott: "Örülhetnek a spanyolok a döntetlennek, mert Zaki vezérletével győzelmet érdemelt volna a remek afrikai gárda. Dusebajev szenzációsan játszott."
A vb-bronzérmes franciák Egyiptom elleni mérkőzésén (25–21) látottak alapján nem okozott túl nagy meglepetést, hogy a hazaiak játéka az összeszokott Kervadec (192-szeres válogatott), Richardson (360) tengelyre épült, valamint fontos szerepet kapott Claude Onesta mester elképzeléseinek megvalósításában a rutinos hamburgi testvérpár, Bertrand és Guillaume Gill. A nyitott védekezésben Richardson mellett olykor Girault is játszott zavarót.
A magyar kapitány Bendót (az olimpiai keret tartalékát) nem nevezte a franciák elleni, lapzártakor záruló mérkőzésre, amelyen a mieink súlyos vereséget szenvedtek, és közülük – Vass Sándor szerint – senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Legjobbjaink sok gólhelyzetet dolgoztak ki, de a befejezéseket rendre elrontották. Támadásban és védekezésben egyaránt halvány játékot nyújtottak. Nem sikerült kihasználniuk az emberelőnyös helyzeteket, és csak a találkozó egy-egy szakaszában tudták megközelíteni Karabaticékat, akik szemlátomást előrébb tartanak az athéni felkészülésben.

Mi a vereség legfőbb tanulsága?

Skaliczki László szövetségi kapitány: Szinte valamennyi csapatrészünknek tovább kell fejlődnie, össze kell csiszolódnia ahhoz, hogy a legerősebb vetélytársakkal szemben is megállhassuk a helyünket. Nem tudtuk semlegesíteni a franciák belső embereit, és a hajrában az erőnk is elfogyott. Legfeljebb Pérez gólképessége dicsérhető.

Szavazás

Elégedett férfi kéziseink olimpiai 4. helyével?

---- FÉRFI ELÔOLIMPIA, 2. FORDULÓ
FRANCIAORSZÁG - MAGYARORSZÁG 28–20 (13–10)
Strasbourg, 3000 néző. V: Ole, Hogstad (norvégok)
FRANCIAORSZÁG. Ld: Karabatic 6, Fernandez 5. Szövetségi kapitány: Claude Onesta
MAGYARORSZÁG: Fazekas – Harsányi, Nagy 1, Díaz 2, Mezei 4, Pérez 7, Iváncsik 1. Cs: Szathmári (kapus), Mocsai, Gál 2, Laluska 1, Lendvai 2, Pásztor, Ilyés, Császár. Szövetségi kapitány: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 11. p.: 5–5. 22. p.: 10–6. 42. p.: 17–15. 52. p.: 23–18
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 0
Egyiptom–Spanyolország 30–30 (18–15). Ld: Zaki 6, Szajed 5, Hegazi 4, ill. Dusebajev 8, Garralda 5
Az állás: 1. Franciaország 4, 2. Magyarország 2, 3. Spanyolország 1 (58–61), 4. Egyiptom 1 (51–55)

FÉRFI IFJÚSÁGI EB
Belgrád (16 csapat). Csoportmérkőzések, 2. forduló. A-csoport: Fehéroroszország–Magyarország 31–26 (16–16). Magyarország. Ld: Nagy K. 10, Forrai 5. Dánia–Románia 30–26 (16–11). Az állás: 1. Dánia 4, 2. Magyarország 2, 3. Fehéroroszország 2, 4. Románia 0.
Vasárnap a magyarok a dánok ellen fejezik be a csoportküzdelmeket. ---- A magyarok vasárnap athéni csoportellenfelükkel, Egyiptommal szemben fejezik be a férfi strasbourgi előolimpiát. A két csapat első alkalommal 1984. március 28-án Kairóban találkozott, ahol 30–20-as magyar siker született. Az eddigi 11 mérkőzésük mérlege: tíz magyar győzelem, egy döntetlen. Ellenfelünk résztvevője volt az utóbbi három olimpiának: 1992-ben 11., 1996-ban hatodik, 2000-ben hetedik lett (korábban nem kvalifikálta magát). Hat világbajnokságon szerepelt, s legutóbb Portugáliában 15. volt (a legjobb vb-eredménye: 2001-ben negyedik lett). A két válogatott legutóbb az idén március 26-án Athénban találkozott az előolimpián, és Skaliczki László csapata 16–15-ös félidő után 30–25-re győzött, mégpedig ebben az összeállításban: Tatai (Gerháth) – Kertész 3, Laluska 4, Buday 4, Gál 2, Pérez 8, Pásztor 6. Cs: Rosta I. 1, Sándor, Harsányi, Császár, Ilyés 1, Tóth J. 1.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik