Az európai szövetség felkérésére (mivel pályázó nem akadt) az MKSZ vállalta el az idei női Európa-bajnokság (december 9-19.) megrendezését. A tornán az új szövetségi kapitány, Kiss Szilárd irányítja az Athénban ötödik helyet szerző magyar együttest, amelynek keretén belül a mester - többek között az idő rövidsége miatt - nem kíván sokat változtatni. Régi-új csillag legjobbjaink között Siti Beáta, aki a 2001-es dél-tiroli vb után lemondta a válogatottságot.
Siti Beáta (14) négy éve Bukarestben tagja volt az Eb-aranyat nyerô együttesnek, majd a következô világbajnokság után lemondta a válogatottságot – a Cornexi-Alcoa kitûnô irányítója a decemberikontinensviadalon újra szeretne a gyôzelmi dobogó
Siti Beáta (14) négy éve Bukarestben tagja volt az Eb-aranyat nyerô együttesnek, majd a következô világbajnokság után lemondta a válogatottságot – a Cornexi-Alcoa kitûnô irányítója a decemberikontinensviadalon újra szeretne a gyôzelmi dobogó
- Mivel sikerült rávennie a kapitánynak a visszatérésre? - kérdeztük a Cornexi-Alcoa méltán híres irányítóját. - Nem kellett sokat győzködnie - válaszolta. - Eljött az egyik fehérvári edzésünkre, amely után elmondta, mi a célja az Európa-bajnokságon, és mit várna tőlem. Tetszett, amit hallottam, és néhány nap gondolkodás után igent mondtam. - Mi nyerte meg leginkább a tetszését? - Az, hogy bízik bennem a kapitány, s újra bizonyíthatom, a legjobbak között is meg tudok felelni a nagy kihívásoknak. A dél-tiroli világbajnokságon kiderült, hogy a korábbi kapitánynyal, Mocsai Lajossal nem voltam azonos szakmai hullámhosszon, ezért a keretből inkább visszavonultam. Most a felkészülés alatt ki fog derülni, megfelelek-e Kiss Szilárd várakozásának, tudok-e segíteni a válogatottnak. Magától értetődően beállok a sorba, és igyekszem mindent megtenni, hogy ne okozzak csalódást. - Mit gondol a kapitány bejelentéséről, hogy decemberben aranyérmet remél a csapattól? - Igaza van abban, hogy nem szabad alátervezni, mert akkor sosem állhatunk újra a dobogó tetejére. Négy éve Bukarestben már sikerült, és most hasonló a helyzet, vagyis olimpia után állunk, amikor az Európa-bajnokságra nem minden válogatott készül egyforma ambícióval. Példaként Sydney és Athén aranyérmeseit, a dánokat említhetem, akiket jobban ismerek. Nekünk azonban itthon bizonyítanunk kell, és szeretnénk nagy örömet szerezni a női kézilabda sok-sok rajongójának.
Siti Beáta Született: 1973. szeptember 23., Nagykanizsa Magassága/testsúlya: 175 cm/ 68 kg Posztja: irányító Klubjai: Olajbányász SE, Dunaferr SE, Ikast (dán), Cornexi-Alcoa Nevelôedzôje: Uzsoki László Edzôi: Csankovszki Pál, Horváth Ervin, Laurencz László, Kajcsa András, Pánczél Barabás, Zsiga Gyula, Kiss Szilárd, Christian Dalmose, Szabó Edina Válogatottsága/góljai: 134/262 Legjobb eredményei: olimpiai 2. (2000), olimpiai 3. (1996), vb-2. (1995), vb-5. (1999), vb-6. (2001), Eb-1. (2000), Eb-3. (1998), BL-1. (1999), EHF-kupa-1. (1998), Szuperkupa-gyôztes (1999), az Eb legértékesebb játékosa (2000), 2x magyar bajnok (1998, 1999)
- Ön már tudja, milyen hazai világversenyen szerepelni. - Bizony, hiszen kilenc éve Bécsújhelyen világbajnoki ezüstöt szereztünk Laurencz László mester irányításával, és a fergeteges hangulatú előcsatározások Budapesten és Győrött folytak. - Érdekes helyzet, hogy hajdani társai segítik a kapitányt? - Hajdani vébéezüstérmes csapatunkból Pádár Ildikó lett a keret másodedzője, Kocsis Erzsébet a technikai vezetője. Szinte egymás gondolatát is tudtuk a pályán, s most is jól megértjük majd egymást.
Mindent a csapatért
Siti Eszter, a dán FCK irányítója, Siti Beáta húga: "Nagyon örültem a hírnek, hogy a kapitány újra meghívta a keretbe a nővéremet. A romániai Európa-bajnokságon, majd legutóbb a dél-tiroli vébén játszottunk együtt a válogatottban. Hogy most egymás vetélytársai lehetünk a csapatba kerülésért? Bevallom, ezzel a kérdéssel nem foglalkozunk. Mindketten a keret tagjai vagyunk, és biztos vagyok benne, hogy mindent megteszünk a csapat sikeréért."