Vereség, de nem katasztrófa

S. J.S. J.
Vágólapra másolva!
2004.11.16. 22:49
Címkék
Rossz hírrel szolgált Skaliczki László szövetségi kapitány és Barta Ferenc csapatvezető a svédországi férfi Világkupa első napjának mérkőzései előtt. "Katzirz belázasodott, a hétfői edzésen pedig Tatai Péter kapus rosszul nyúlt bele egy lövésbe s megsérült a keze - mondta a mester. - Csapatvezetőnk hétfőn Stockholmba kísérte, ahonnan hazarepült. Ugyanakkor megérkezett Svédországba Mikler Roland, a Dunaferr kapusa."











Legjobbjaink - köztük sok fiatal, bizonyítani vágyó tehetség - két edzéssel készültek Borlangében a franciák elleni nyitómérkőzésre, és Skaliczki edző azt várta tőlük, hogy ha kell, "szántsák fel a pályát".
A franciák ellen 1959. február 8-án Párizsban játszottunk először, s 16-12-re kikaptunk. Eddig 28 alkalommal találkozott a két csapat, a mieink 15-ször nyertek, 11-szer kikaptak és két döntetlen volt. Érdekesség, hogy az utolsó 11 mérkőzésen kilencszer szenvedtünk vereséget és mindössze egy győzelmet és egy döntetlent sikerül elérnünk. Ellenfelünk eddig két világbajnoki (1995, 2001) aranyérmet szerzett és a 2003-as portugáliai vb-n harmadik lett. Itt is játszottunk ellene és a csoportmérkőzésen 29-24-re kikaptunk. A franciák 1992-ben Barcelonában olimpiai bronzérmesek lettek, míg Athénben az ötödik helyet szerezték meg. Valamennyi Európa-bajnokságon szerepeltek, a legjobb eredményük a 2000-ben elért negyedik hely. Idén a hatodik helyen végeztek. A két válogatott az idén először január 27-én Ljubljanában a Szlovéniai Eb középdöntőjében találkozott, és Franciaország 29-21-re nyert. A második találkozóra július 24-én Strasbourgban került sor, s 28-20-ra győzött a házigazda. A harmadik mérkőzést augusztus 18-án az olimpián 26-23-ra nyerte ellenfelünk. Skaliczki László kapitány csapatában akkor Pérez tíz, Pásztor hét, Mocsai négy gólt lőtt.
A franciák erős csapattal érkeztek a VK-ra, de kérdéses volt, hogy legrutinosabb játékosaik - Dinart (197-szeres válogatott), Fernandez (175), Burdet (165), B. Gille (165), Girault (157), D. Gille (156), Abati (120), Omeyer (105) - közül kit küld pályára Claude Onesta mester a zömében fiatal, tapasztalatlan magyarok ellen.

A veszprémi Iváncsik Gergô remekelt az elsô félidôben
A veszprémi Iváncsik Gergô remekelt az elsô félidôben
A veszprémi Iváncsik Gergô remekelt az elsô félidôben
A mieink összecsapása előtt megszületett a Vk első hatalmas meglepetése: a dánok viszonylag simán megverték a világ- és olimpiai bajnok Horvátországot.
Óriási akarással kezdett a magyar együttes, mégis megléptek a rutinosabb franciák (2-6). Fazekas-kapus jó formában védett, Iváncsik Gergő pedig a helyzetek kihasználásában jeleskedett (6-6). A nyaksérüléséből felépülő Fernandez és Narcisse azonban emberhátrányban is betalált, vagyis legjobbjaink ismét futhattak az eredmény után.
Ilyés góljai sem segítettek, mert rendre kettővel vezettek a franciák. Az újonc Iváncsik Tamás első válogatott góljával 12-11 lett az állás, és a szünetig kitűnően megállta a helyét a Skaliczki-csapat.
A folytatásban is inkább a Vk-címvédő franciák akarat érvényesült (15-11), de a több további újonccal (Herbert, Vadkerti, Tombor, Bakos) felálló magyar együttes improvizációi többször sikerültek (16-13). Herbert és Ilyés eddigi szigorúan védekezése valamelyest puhult, miközben Gál látványos gólokat lőtt. Biztosan tartotta előnyét Onesta mester gárdája (20-15), és a mieink tudásából, erejéből csak arra futotta, hogy viszonylag szorosan tartsák az állást (22-20). A végjáték is a franciáké volt, bár egy-egy látványos gólt még lőtt Vadkerti és Gál. ---- A ---- A
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik