A Szeged a BL-címvédő Celjét fogadta, amely ellen egy hete 23-23-ra végzett Szlovéniában. A Celje szempontjából lehangoló eredmény miatt a szlovén újságok kíméletlenül bírálták Miro Pozun edzőt és csapatát. A visszavágó előtt rossz előjel volt a Celjének, hogy a válogatott Kozlina lábsérülése kiújult, és el sem utazhatott a visszavágóra. Sokkal több kellemetlen hírt közölt a csata előtt dr. Szabó István, a szegediek csapatorvosa. Puljezsevics kapusnak 38.5 fokos láza volt néhány órával a találkozó előtt. Bajusz nem vállalhatta a játékot, mert a derekában becsípődött az ideg. A bokaműtét után lábadozó Maticsra leghamarabb márciusban számíthatnak társai. Mezei a derekára és a térdére panaszkodott, az utóbbit december 21-én megműtik. Jó hír, hogy Kotormán deréksérülése javult, így vállalhatta a játékot. A Pick arra a bravúrra készült, hogy - akárcsak egy évvel ezelőtt a Montpellier-t - ezúttal is elbúcsúztassa a BL-címvédőt. Erre a bravúrra kíváncsi volt - de végül csalódott - a gárda hajdani sikeredzője, a szerb Dragan Djukics is, akinek macedón bajnokcsapata, a Vardar Szkopje a csoportküzdelmekben a Pick vetélytársa volt. Elügyetlenkedett támadásokkal kezdett mindkét gárda, majd a Celje lett úrrá hamarabb a helyzeten. Csak Szente kapus bravúrjainak volt köszönhető, hogy a 10. percre elolvadt a vendégek előnye (4-4). Igaz, Skof is parádézott, miközben a mezőnyben mindkét gárda halmozta a bravúrokat. A félidő közepéig (4-7) a Pick két gólt lőtt akcióból, s ugyanennyit büntetőből, ráadásul Szabó el is hibázott egy hetest.
Vadkerti Attila és a többi szegedi játékos hatalmas lehetôséget hagyott veszni (fotó: Mirkó István)
Talán a közönség buzdításának hatására, végre kezdte összeszedni magát a hazai csapat, és Bendó, valamint Andjelkovics vezérletével sorozatban lőtte góljait (8-7). A celjei időkérés után is folytatta jó játékát a Szeged, amely ekkor mind támadásban, mind védekezésben ellenfele fölé nőtt. Különösen Szente csillogott, de a Pick védekezése is gyémántkeménnyé vált. A bírók a temérdek taktikai szabálytalanság miatt nyolc-tíz másodpercenként megszakították a pankrációval tarkított, feszült hangulatú játékot (12-9). A szünetig a hazaiak tökéletesen kikapcsolták a Celje két világklasszisát, Rutenkát és Koksarovot.
Lorger és Szente bravúrjai után új erőre kapott a Szeged, Vadkerti, Laluska és Bendó látványos gólokat lőtt, Mezei és Djurkovics pedig a védelem oszlopa volt (16-13), de elégedett lehetett a közönség Ilyés, Andjelkovics és Kotormán teljesítményével is. A fáradó Szente helyére Puljezsevics állt, társai pedig igyekeztek semlegesíteni Rutenkát, Mlakart és Koksarovot. A Celje azonban a második félidő elején tizenöt perc alatt annyi gólt lőtt, mint az első játékrészben összesen (45. perc: 18-18), ami egyben a Szeged védekezésének a kritikája is volt.
A hajrá Puljezsevics bravúrjai ellenére is 19-20-nál kezdődött, és a vendégek minden eszközzel igyekeztek megtartani előnyüket. A két csapat egyre nehezebben tudott uralkodni indulatain, ráadásul el is fáradtak a játékosok. A Pick kínos hibák sorozatát követte el a végjátékban, ziccereket hibázott, Laluska pedig leütötte Zormant, s ezért piros lapot kapott. A Szegednek 20-21-nél már nem maradt ideje és ereje az egyenlítésre, ami pedig a továbbjutását jelentette volna. A vendégek örömittas szurkolótábora önfeledten ünnepelte kedvenceit, a szegediek pedig lehajtott fejjel távoztak a küzdőtérről.
Mi volt az a kis különbség, ami döntött? Kovács Péter: Egy olyan remek gárda ellen, mint a Celje, nem lehet ennyi hétméterest és ziccert hibázni. Végig a kezünkben volt a lehetőség a továbbjutásra, de ezt góllövés nélkül nem lehet kiharcolni. A vendégek keze nem remegett meg a legforróbb pillanatokban sem. ---- P ---- A