Túljutott a nagy sokkon a Győri Graboplast ETO

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2005.05.26. 01:54
Róth Kálmán, a Rába-partiak mestere is azt mondta a rangadó előtt, hogy nem szeretne visszafelé tekintgetni, ezért egyelőre nem is boncolgatták különösebben a Cornexi elleni vasárnapi összeomlás okait. Volt feladata így is a szakvezetőnek, hiszen helyre kellett ráznia tanítványai alaposan megcsappant önbizalmát.
A gyôriek román válogatott sztárja, Simona Gogirla (labdával) szinte háborút vívott a hazai védôkkel (Fotó: Czagány Balázs)

A győriek védekezésének alapja a válogatott Tóth Tímea kikapcsolása volt. Ha Tóth felé szállt a labda, máris ketten léptek ki rá, s az első percekben úgy tűnt: eredményes lehet a szigorú őrizet. A ferencvárosi támadásokban ugyanis a kikapcsolt vezéregyéniség nélkül nem volt átütőerő, így a győriek sok labdát szereztek, s ezekből könnyű gólokat értek el. Az első tíz perc végén 5-1-re vezettek a vendégek, Tóth ekkor jutott először egy kis levegőhöz, s mindjárt be is talált. Ám az ETO így is tovább robogott.

A kapuban az ifjú Herr parádézott (a nyáron Újvárosba távozó Sirina még a keretbe se került be a rangadón), míg a támadásokban Görbicz nyújtott kimagasló teljesítményt. Az ETO játékmestere gólokat lőtt (méghozzá milyeneket!), ha pedig kiléptek rá, zseniális asszisztokkal vétette észre magát.

A Fradi azonban alaposan összekapta magát, Tóth Tímea is elkapta a fonalat, főként neki köszönhető, hogy túl az első negyedórán egygólosra csökkent a különbség (6-7). Mielőtt azonban megnyugodhatott volna Németh András, újabb Tóthtal kapcsolatos gonddal kellett megbirkóznia. Az átlövőt ugyanis másodszor állították ki a játékvezetők, így a folytatásban a védekezésből már nem vehette ki a részét. A feljavult Pastrovicsnak köszönhetően a félidő hajrájáig ott lihegett ellenfele nyakán a Fradi, sőt akár a vezetést is átvehette volna, ám elpackázott egy kettős emberelőnyt. Így aztán újra nőtt a különbség (11-14).

A fordulás után újra kettős emberelőnybe került a hazai együttes, ám ezúttal is hibák sorozatát követte el a nagy lehetőség kapujában, így nem csökkent jelentősen a különbség. A Győr pedig újra elkapta a fonalat, s a meccs hajrájába fordulva úgy tűnt, eldőlt a két pont sorsa, hiszen Vérten találatával 15-22-re alakult az állás.

Németh András időt kért, alaposan leteremtette tanítványait, s ennek meg is lett az eredménye. A ferencvárosi cserekapus, a sportpályafutását befejező Miklósová ugyanis a következő percekben szinte megbabonázta a győrieket, sorozatban hárította a ziccereket, ez pedig erőt adott a többieknek is, s egy 5-0-s fővárosi rohanás után újra nyílt volt a meccs, sőt az 53. percben Tóth találatával 22-23-ra felzárkózott a hazai csapat. Amikor vendégoldalon legnagyobb volt a baj, a kapuban Herr újra parádézott, Görbicz pedig ellenállhatatlanul vezényelte a vendégek támadójátékát. Így a Rába-partiak begyűjtötték a két bajnoki pontot.
Az aranycsata nem dőlt el a Győr és a Dunaferr között, és sorsfordító lehet a szombati Győr-Cornexi "EHF-kupa-rangadó".

Melyek voltak a csata döntő jelenetei?
Németh András
Erővel jól bírtuk a mérkőzést, amelyen reális eredmény született. A védekezésünk azonban többször akadozott, főleg akkor, amikor többet kockáztattunk, sőt hazardíroztunk. Tóth Tímeától többet vártam, ő csak az utolsó tíz percben játszott jól. Bebizonyosodott, hogy a fiatalokra, például Kamperre, Laluskára a következő évadban is nagy feladatok várnak.

Róth Kálmán
Kisebb csoda, hogy a vasárnapi súlyos fiaskó után talpra tudott állni csapatom. Nem játszott jól a remekül felkészült, kemény Fradi ellen, de nagy szívvel küzdött. Ez a találkozó is sokat kivett belőle, de szombatra újra fel kell töltődnie. A Cornexi elleni mérkőzésre ingyen bejöhetnek a szurkolók.