A férfi évad utolsó klubmérkőzését, a Magyar Kupa döntőjét óriási érdeklődés kísérte Balatonfüreden, ahova az érdekelt egyesületek szponzorai, a szövetség vezetői, a sportág legjobb honi szakemberei egyaránt megérkeztek. A tegnapi fináléban megismétlődött az előző évi MK-döntő, valamint az idei bajnoki finálé, és ezúttal is, miként a már említett párharcokban, a Fotex KCV diadalmaskodott. A veszprémi együttes ezzel az idén is duplázott: bajnokságot és MK-t nyert.
A Fotex a Dunaferrt, a Pick-Szeged a Csömört győzte le a pénteki elődöntőben, és persze óriási presztízscsatát ígért a két magyar élcsapat újabb ütközete a trófeáért. A veszprémiek között újra szerepelhetett az egy héttel korábbi súlyos szabálytalansága miatt az elődöntőtől eltiltott Lusnyikov, míg a bokasérülést szenvedő Gulyás továbbra sem játszhatott. A bemelegítő szegediek között civilben sétált a szerb válogatott Andjelkovics, aki szenvedő alanya volt Lusnyikov említett szabálytalanságának. A népszerű Pick-játékost megéljenezték a szegedi szurkolók. A Tisza-parti együttesből hiányzott Mezei is, aki az idény végére sem gyógyult fel derékbántal-maiból. Utoljára lépett pályára a Fotexben Csoknyai, aki ezúttal fejezte be aktív sportpályafutását, valamint a Pick-Szegedben Laluska, aki az ősztől a spanyol Leónban folytatja. Puljezsevics bravúros védésével, majd a kipattanóból szerzett látványos Lazarov-góllal kezdődött a finálé. A másik oldalon Sola is megmutatta, hogy miért állhatott az olimpiai (2004) és világbajnok (2003) horvát válogatott kapujában. Az elügyetlenkedett veszprémi támadások után büntetőkből egyenlített a Pick (2-2), majd Bendó találatával már a Szeged vezetett. A bírók igyekeztek már a csata elején szigorú ítéletekkel kordában tartani a túlhevülni készülő indulatokat. A veszprémiek közül előbb Lazarov, majd Buday büntetőt hibázott, és a játékrész közepén csak elvétve voltak teljes létszámban pályán a csapatok.
Puljezsevics bravúrjai után már két góllal vezetett a Szeged, amely rendre hibázásra kényszerítette támadásban ellenfelét. Ugyanakkor a Fotex védőfala is gyengélkedett, többször szétnyílt a szegediek előtt, és Bajusz átlövéseire szinte mozdulni sem tudott Sola. A horvát kapus előtt magas, de nem túl mozgékony védőfalat alkotott Lusnyikov, Csoknyai, Pérez és Gál. Olykor tíz-tizenkét méterre kihúzódva próbálta megzavarni a Pick támadásait Pásztor és Iváncsik. Az irányítójátékkal elégedetlen lehetett Zdravko Zovko edző, mert Buday helyére Eklemovicsot küldte, de a bajnokcsapat statikus, ötlettelen akciói ettől sem lettek frisebbek, színesebbek.
Futott az eredmény után a Fotex, amelynek a taktikáját remekül ismerte a Szeged, és ki is használta a veszprémiek hibáit. Bajusz nagyszerű napot fogott ki, valamint Puljezsevics is csillogott, ezért 12-9-es szegedi vezetésnél Zovko edző időt kért. A Veszprém akkor tudott közelebb kerülni vetélytársához, amikor gyengélkedő belső emberei közül Gál többször betalált, valamint Kertész is eredményes volt. Élvezetes, nagy iramú, és a gigászi küzdelem közepette olykor jó színvonalú csatát látott a szünetig a közönség.
A pihenő alatt Vass Sándor, a szövetség szakmai alelnöke értékelte az addigiakat.
"Újra beigazolódik, hogy Pérez formája döntően befolyásolja a Fotex játékát, amelyet a Szeged jól ismer - mondta a volt szövetségi kapitány. - A bíróknak nehéz dolguk van, mert el akarják kerülni, hogy megismétlődjön a bajnoki döntőben látott súlyos szabálytalanság, amelynek Andjelkovics sérülése lett a következménye. Az ő kiválása szintén befolyásolja a finálét."
A második félidőt is két gyors góllal kezdte a Fotex, és ezzel visszavette a vezetést, de Gálnak harmadik kiállítása miatt végleg ki kellett válnia a játékból. A Szeged okosan szervezett, agresszív védekezésének eredményeként újra Kotormánéknál volt az előny. Vagyis folytatódott a korábbi koreográfia. A Fotex nem bírta ki, hogy átlövőit rendre kikapcsolták a játékból, szélsői pedig nem tudtak gyorsan indulni. A Szeged csak dicséretet érdemelt fantasztikus elszántságáért, és fegyelmezett játékáért, amellyel a bajnokságban is sikerült legyőznie az aranyérmest. Kovács Péter edző okosan osztotta be játékosai erejét, jól sáfárkodott a cserékkel, és együttese a játék minden elemében hajszállal jobb volt a Fotexnél. A hajráig rendre két-két góllal vezetett a Szeged, és a Veszprém edzője Pergert küldte a kapuba.
Győzelem után édes az ünneplés
Lazarov továbbra is főleg büntetőkből volt eredményes, míg a másik oldalon Bajusz melfordulat akkor következett, amikor a védekezésben remeklő Ilyés, Laluska és Djurkovics fáradni látszott, és addigi nemzetközi szintű teljesítményét már nem tudta folytatni. A Fotex rutinosan kihasználta vetélytársa megingását, és elhúzott 26-22-re. Ekkor már akciógólokat is lőtt Lazarov, valamint Pérez és Eklemovics is megrázta magát. A Szeged is kapust cserélt, de a végjátékra már nem maradt eldöntendő kérdés, mert a Pick az addigi fantasztikus játékából kizökkent, nem tudta feltenni a koronát addigi teljesítményére.
A Szeged egyszerűen összeomlott, ami persze kedvezett a végén már örömkézilabdát játszó bajnokcsapatnak. Az utolsó pillanatokban már Ilyésnek is el kellett hagynia a küzdőteret, mert megkapta harmadik kiállítását. Ekkor a veszprémieknek már nem maradt más dolguk, mint ünnepelni a pokoli csatában kiharcolt diadalt, amely az 50. születesénapját szombaton ünneplő Zovko-mester kilencedik magyarországi aranyérmét jelentette
A 3. helyért Dunaferr SE-Csömör KSK 37-30 (19-16) Balatonfüred, 300 néző. V: Dobrovits, Tájok DUNAFERR: Stochl - GÚNYA 6, Vujin 6 (2), KRIVOKAPICS 8 (2), Rosta M. 2, Császár 6 (1), Grebenár 1. Cs: MIKLER (kapus), Dénes, ZUBAI 5, Széles 3. Edző: Imre Vilmos CSÖMÖR: Zsembery - GIGLER 6, LAURENCZ 6 (3), Czina 1, Kende 3, Jakab 2, Varga. Cs: Piroska, Tomori, HIMER 6, Varga P. 4, Elek, Szörnyi 2, Varga Á. Edző: Adorján Gábor Az eredmény alakulása. 3. p.: 4-3. 9. p.: 7-4. 14. p.: 9-7. 20. p.: 13-9. 26. p.: 16-14. 29. p.: 18-16. 33. p.: 20-18. 38. p.: 24-21. 49. p.: 33-25. 55. p.: 34-28 Kiállítások: 16, ill. 4 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3 Az újvárosiak kezdtek jobban, de a csömöriek a szünetig tartották a lépést a Dunaferr-rel. A fordulás után a kevesebbet hibázó bajnoki bronzérmes fokozatosan növelte előnyét a fáradó csömöriekkel szemben, s végül magabiztosan nyert. ---- Zdravko Zovko: Évről évre nehezebben tudjuk megtartani elsőségünket a bajnokságban és a kupában. A Szeged és a Veszprém egyaránt Európa legjobb nyolc csapata közé tartozik, ezért érthető, hogy minden összecsapásuk óriási presztízscsata. A Szeged a BL-ben is megmutatta, hogy remek gárda, a kontinens legjobbjainak is méltó ellenfele. Ugyanakkor dicsérhető a Dunaferr is, hiszen az elődöntőben nagyon megszenvedtünk ellene. Jó lenne, ha a Tatabánya is felzárkózna a magyar élcsapatokhoz, hiszen ez jelentős hasznot hozna a sportágnak.
Kovács Péter: Mind a Veszprémet, mind a saját csapatomat csak dicsérni tudom a döntőben mutatott teljesítményéért. Együttesem ötven percig fantasztikusan küzdött, nagyon akart, és fegyelmezetten játszott. Többször is vezetett két, sőt három góllal, ám nagyon sok ziccert és hétméterest kihagyott, ez pedig megbosszulta magát. Ugyanakkor feltétlenül le kell szögeznem, hogy nem csak a saját hibáink miatt kaptunk ki, nem csak mi voltunk ludasak a vereségben. ---- Csoknyai István: - Az utolsó mérkőzésemen is győztes csapat tagja lehettem, köszönöm a srácoknak, hogy a tizenkettedik kupaaranyérmemet is a tucatnyi bajnoki arany mellé tehetem.
Pérez Carlos: - Ez jó játékvezetés volt, a bírók engedték a kemény játékot, de megtorolták a durvaságot. A remek Szegedet sikerült ismét két vállra fektetnünk.
Kiril Lazarov: - Borzasztóan elfáradtunk a sorozat végére, és rettenetesen nehéz mérkőzésen az akaratunknak köszönhetően sikerült a címvédés.
Nenad Puljezsevics: - Mindent megtettünk a sikerért, de egyik legjobbunk, Andjelkovics nélkül nem bírtunk a Veszprémmel.
Ilyés Ferenc: - A hajráig szenzációsan tartottuk magunkat, nekünk állt a meccs. Kiválóan védett Puljezsevics. A végét azonban nem bírtuk erővel. Laluska Balázs: - A hajrában lelkileg és testileg egyaránt elfáradtunk, és emiatt halmoztuk a hibákat.