Bajnokverés Debrecenben, a Loki megnyerte a Győr elleni rangadót

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2008.10.22. 20:19
A DVSC-Aquaticum hazai pályán két góllal megnyerte a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC elleni rangadót, a hajdúsági együttes 24–22-re győzött az izgalmas mérkőzésen.
Szabó Valéria (piros mezben) remekül játszott a bajnok elleni meccsen
Fotó: Mirkó István (archív)

Sorozatban 29 győztes bajnokival a háta mögött érkezett Debrecenbe a Győri Audi ETO KC együttese. A Rába-partiak utoljára a 2006–2007-es bajnokság rájátszásának utolsó meccsén kaptak ki, az FTC csarnokában, azóta nem hibáztak.

Mivel az idei szezon két százszázalékos csapata találkozott, nem csoda, hogy már fél órával a kezdés előtt zsúfolásig megtelt a Hódos Imre Sportcsarnok. A hangulat a kilencvenes éveket idézte, amikor a Loki sorozatban játszotta a döntőket az európai kupákban.

A rendkívül fegyelmezetten és keményen védekező hazaiak kezdték jobban a csúcsrangadót, s a villámgyors szlovák balszélső, Dagmara Stuparicová vezérletével hamar elhúztak 4–1-re.

Ám eszmélt az ETO, s a féldő derekára szoros lett az eredmény. A 19. percben mégis kénytelen volt időt kérni Konkoly Csaba, mert Tetjana Sinkarenko büntetőből szerzett találata után először vezetett négy góllal a DVSC Aquaticum (9–5).

A hajdúságiak a félidő hajrájáig őrizték is előnyüket, ám az utolsó két percet nagyon elrontották, így egyenlített a bajnokcsapat (13–13).

Sőt a fordulás után remek lövőteljesítményt produkáló Tomori Zsuzsanna révén a meccs során először a vezetést is megszerezték. Igaz, majdnem öt percet kellett várni a második játékrész első találatára, mert mindkét oldalon remekül védekeztek, támadásban pedig sokat hibáztak a játékosok.

A félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán egyre aktívabb lett a DVSC két beállósa, Lucia Uhraková és Szabó Valéria, így az 54. percben már ismét három gólos volt a vendéglátók előnye (21–18).

A két kapuban Pastrovics Melinda és Pálinger Katalin egyaránt klasszis teljesítményt nyújtott, Pálinger bravúrjainak köszönhetően hat perccel a vége előtt újra egyenlő volt az állás ám ekkor következtek a debreceni hálóőr nagy pillanatai.

Belül az utolsó percen 23–22-es hazai vezetésnél Pastrovics hárította Katerina Mraviková ziccerét, s ezzel nagyon közel került a Loki az ETO győzelmi sorozatának megszakításához.

Igaz, a hátralevő időben még meg kellett tartania a labdát a debrecenieknek, ráadásul kettős emberhátrányban. Bakó Botond 16 másodperccel a vége előtt kért időt, s az újrakezdés után mindenki azt hitte, hogy a vendéglátók valahogy megpróbálják eldugni a labdát.

Uhraková azonban másképp gondolta, átbújt a félpályánál a labdára vadászó győri védőkön, egyedül vezette a labdát Pálinger kapujára, s betalált. Ezzel 24–22-re győzött a DVSC-Aquaticum, s hatalmas meglepetésre már egyedüli százszázalékos csapatként vezeti a női bajnokságot.

NŐI KÉZILABDA NB I

8. FORDULÓ
DVSC AQUATICUM–GYŐRI AUDI ETO KC 24–22 (13–13)
Debrecen, 3000 néző. V: Bonifert, Oláh
DEBRECEN: PASTROVICS – CSÁKI 3, Soós, Sinkarenko 3 (1), SZABÓ V. 5, CRAP 5 (2), STUPARICOVÁ 3. Cs: UHRAKOVÁ 3, Bognár, Hornyák B. 2 (1). Edző: Bakó Botond
GYŐR: PÁLINGER – Mraviková 2, Hornyák Á. 1, Spiridon 3, Görbicz 3 (1), TOMORI 5, V ÉRTEN 3. CS: Bradeanu 3, MAYER 2, Kovacsics, Herr A. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 14. p.: 6–5. 21. p.: 10–6. 28. p.: 13–10. 35. p.: 13–14. 39. p.: 16–17. 45. p.: 17–18. 54. p.: 21–18. 54. p.: 22–22
Kiállítások: 16, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 1/1

Bakó Botond: – Hihetetlen örömet érzek, gratulálok a csapatomnak, egyelőre azonban nem tudok ennél okosabbat mondani.
Konkoly Csaba: – Ma jobb volt a Debrecen, játékosaim sok egyéni hibával kézilabdáztak, ezrét nem tudtuk a végjátékban magunk javára forítani az eredményt.