Fotó: Meggyesi Bálint
Vérten Orsolya már fiatalon a válogatott egyik legrutinosabb játékosának számít, szárnyalására nagy szükség lesz
Fotó: Meggyesi Bálint
Vérten Orsolya már fiatalon a válogatott egyik legrutinosabb játékosának számít, szárnyalására nagy szükség lesz
Egyvalamit biztosan nem lehet állítani a mostani magyar csapattal kapcsolatban: azt, hogy kiöregedett játékosokból állna. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az Európa-bajnokság kezdetén a keret összes játékosa harminc év alatti.
Ön szerint hányadik helyen végez a magyar női-kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon?
Szavazatok száma: 3282
Teljesítik a célkitűzést, és az első hatban végzünk. |
| 64 % | (2113) |
A kemény sorozatot nem bírja a csapat, és a középdöntő második felében végez. |
| 36 % | (1169) |
Hölgyek esetén életkorról nem illik beszélni, mi azonban eláruljuk, hogy a fenti állítás a torna végére Pálinger Katalinra már nem lesz igaz, ő decemben 6-án tölti a harmadik ikszet. Ezzel a győri klasszis számít a legrutinosabbnak, a 16 játékos közül ő az egyetlen, aki már a 2000-ben Eb-t nyerő csapatunknak is tagja volt. A pekingi olimpia után még egyáltalán nem lehettünk benne biztosak, hogy az év másik nagy eseményén is részt vesz, de végül minden magyar kézilabdabarát nagy örömére vállalta a szereplést.
Imre Vilmos biztosra ment, ugyanis a világ egyik, ha nem a legjobb
kapusa mellett két másik hálóőrt is nevezett a macedóniai tornára. Közülük Herr Orsolya az olimpián is ott volt, bár nem sok játéklehetőséghez jutott Pálinger mögött, és mivel közös klubjukban, a Győri Audi ETO KC-ben is ez a helyzet, kérdéses, hogy milyen formában lesz, ha be kell ugrania.
Pastrovics Melinda ilyen problémákkal nem küzd, a bajnokságban remeklő Debrecenben meghatározó játékosnak számít, bár négy társához hasonlóan neki ez lesz a felnőttek között az első nagy tornája, és bizony egy Eb-meccs mégiscsak más légkörű, mint egy magyar bajnoki. Őt és a többi újoncot egyébként sorozatunk holnapi részében részletesebben is megismerhetik.
A
jobbszélsőket tekintve nem történt változás a pekingi csapathoz képest, hacsak nem annyi, hogy Bódi Bernadett mellett most már Kovacsicz Mónika – aki a nyáron igazolt a Viborgba – is dániai tapasztalatokkal felvértezve érkezett a nemzeti csapatba. Az északi ország kézilabda-kultúrája minden sportbarát számára ismert, és a bajnoksága is az egyik legerősebb a világon, az egyetlen probléma mindössze az, hogy a magyarok többségének bizony visszaesett a teljesítménye azt követően, hogy oda igazolt.
Az egyik legkritikusabb poszt most is a
jobbátlövőké lesz. Az itt számításba vett játékosok közül ugyanis csak az újonc Sopronyi Anett balkezes, a nagyobb rutinnal rendelkező Hornyák Ágnes és Tomori Zsuzsanna így ismét amolyan kényszermegoldásként jön majd szóba, bár ők klubjukban, Győrben hozzászokhattak már ahhoz, hogy jobbkezesként kell ezen a poszton helyt állniuk.
Az
irányítók miatt elvileg nem fáj majd Imre Vilmos feje, ugyanis a 25 évesen már hatalmas tapasztalattal rendelkező Görbicz Anita a sportág egyik legnagyobb klasszisa (remélhetőleg ezt ezúttal is bebizonyítja), a második számú karmesternek számító Szucsánszki Zita pedig a Ferencvárosban már számtalanszor bizonyította, hogy neki is kivételes érzéke van ehhez a játékhoz.
Az utóbbi világversenyeken a
balátlövő poszton szereplők közül többen is lemondták az Eb-szereplést (Tóth Tímea betegség miatt, Ferling Bernadett pedig anyai örömök elé néz), így most több lehetőséghez juthat az eddig inkább védekezésben bevetett Szűcs Gabriella, valamint Tomori Zsuzsa, akinek ez az igazi posztja. Az első nagy tornájára készülő Bulath Anita ugyancsak itt vethető be, és a többiekétől különböző játékstílusa adott esetben még nagyon jól jöhet Imre Vilmos és a csapat számára.
A
bal szélen elég nagy volt a rotáció az utóbbi években a magyar válogatottban, a biztos pontnak számító Vérten Orsolya mellett ezúttal Vincze Melinda kapott lehetőséget a bizonyításra. Vértent a szövetségi kapitány Pálinger és Görbicz mellett a válogatott húzóemberei közé sorolta, ami nem véletlen, hiszen a győri kézilabdázó már évek óta kulcsembere nemcsak a nemzeti csapatnak, hanem az európai kupákban vitézkedő ETO-nak is, így Görbiczhez hasonlóan már fiatalon a legrutinosabb emberek egyike.
A jobbátlövő mellett a
beállós poszt okozhatja a legnagyobb fejtörést kapitányunknak. Szamoránsky Piroskának az olimpián voltak egész jó mérkőzései, de olyanok is, amikor szinte semmi sem sikerült neki. Ha a jobbik arcát mutatja, akkor azért olyan nagy gondban nem leszünk itt sem. Az FTC játékosa mellett a Dunaferrt erősítő Balogh Barbara őrlődhet majd az ellenfél falában, aki ha ki tudja használni fizikai erejét, akkor ugyancsak hasznos tagja lehet a csapatnak, bár a komolyabb nemzetközi rutin nála hiányzik.
EB-ADATBANKUNKBAN MEGTALÁLJA A SORSOLÁST ÉS A MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJÁT IS. JÓ BÖNGÉSZÉST!A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT EB-KERETE