„Nagyon mélyről indultunk, ezért nem árt felidézni egy-két konkrétumot. Több mint két éve, 2009. május 11-én lettem többségi tulajdonos a DVSC Kézilabda Kft.-ben. Már kevesen emlékeznek rá, hogy akkor több hónapos fizetési csúszások voltak a klubnál, s határozat született a taggyűlésen, hogy a játékosok fizetését csökkenteni kell. Ezt a lépést végül nem kellett meghoznunk, így 40 milliós tartozással (a kézilabdázóknak és a szállítóknak) vettem át a céget. Sőt, amikor házon belülre kerültem, kiderült, hogy ettől jóval nagyobb a lyuk a költségvetésben. Odáig jutottunk, hogy kilenc játékos jelentette be távozási szándékát, így hét szerződtetett kézilabdázónk maradt. Ha nem rendeztük volna az elmaradásokat, akkor a csőd valószínűleg a megyei bajnokságba repítette volna a DVSC-t” – kezdte a Hajdú-Bihari Naplónak adott interjút Gellén András.
„Utólag már azt mondom, hogy kár volt kipofozni a régit, egy új cég alapítása jobb lett volna, mivel a távozók többsége így is köpködte a Lokit, hiába kapták meg járandóságukat. Az anyagi rendbetétel után viszonylag jó áron tudtunk külföldről hazatérő volt válogatott játékosokat igazolni, pillanatok alatt a második hely várományosai lettünk a bajnokságban. Ezt az ezüstöt 2010 tavaszán sikerült megszereznünk – ilyen magasságban legutóbb 14 éve volt a klub. Ezt a sikert az őszi BL-selejtezőn megfejelte a gárda, s 2011-ben újra ezüstérmesek lettünk a bajnokságban és a kupában is. Ez a sikerlista az én vezetésem alatt. Ami utána történt, az rémálom; még most is emésztenem kell a dolgokat" – folytatta a távozó klubvezető.
„Nem akartam külföldi játékost, légióst most sem igazolnék. Viszont a hazai zsoldosoktól is annyi negatívumot kaptam, hogy a mostani eszemmel már őket sem erőltetném. Inkább debreceni játékosokkal, vért izzadva kerüljünk be az első négybe, mint sima BL-helyet kapjunk dupla költségvetés mellett, ami után a zsoldosok még több fizetést zsarolnak ki a menedzsereikkel egyetemben. A BL-körforgás, mivel egyetlen szponzort sem hozott, még nagyobb terheket rótt a DVSC-re a gigantikus ráfizetés miatt. A szurkolóinkat sem igazán izgatta a kézilabdázás csúcsa, a veszprémi és a győri BL-árakhoz viszonyítva fillérekért adott belépők ellenére egyre kevesebben jöttek ki a meccsekre" – válaszolta Gellén arra a kérdésre, mit csinálna másképp.
„Azt írják, hogy tönkretettem a debreceni kézilabdát. Talán 2009 tavaszán hagyni kellett volna csődbe jutni, s onnan újra felépíteni. Akkor hálásabb lenne a helyzet. Nagyon fogok szurkolni ennek a szerethető csapatnak, s lehetőségeimhez mérten segítek is. Bízom benne, hogy az új tulajdonosnak sikerül egy nagyon jó, főleg debreceniekből álló csapatot felépítenie!" – összegzett a korábbi tulajdonos.