A csapat vezetőedzője Róth Kálmán lesz, míg a veszprémiek eddigi mestere, Gyurka János a klub utánpótláscsapatainak szakmai igazgatójaként dolgozik tovább. Mivel a fiatalok Győrben tanulnak, az edzéseiket továbbra is ott tartják, míg a bajnoki mérkőzéseket Veszprémben rendezik.
Kelecsényi Ernő elmondta: „Azért választottuk a veszprémieket az együttműködéshez, mert azt láttuk az elmúlt években, hogy ebben a városban tudatosan építették fel a csapatot, amelyet kitűnő szakmai munkával irányítottak.″
Barabás Árpád hozzátette: „A győriek utánpótlás-nevelő szisztémáját átvéve szeretnénk megteremteni annak a lehetőségét, hogy a három év elteltével saját nevelésű játékosokkal szerepeljünk tovább az NB I-ben. A Duna Bank segítségével klubunk rendezett költségvetésűvé vált, és a következő idényben is a középmezőny élén szeretne végezni.″
Az együttműködés nem befolyásolja a Győri Audi ETO BL-2. együttesének jövőjét.
Kelecsényi Ernő hozzáfűzte: az első csapat szigorúan ellenőrzött és jogtiszta költségvetése kapcsán tévesek azok az információk, hogy a Győr a többszörösével gazdálkodhat annak, mint a többi magyar élklub, valamint nagyságrendekkel több pénzt költhet a csupán 12 profival felálló, több győri fiatalt foglalkoztató csapatra, mint a legerősebb külföldi vetélytársai, például a Podgorica, a Valcea vagy a Viborg.
A klub elnöke hangsúlyozta: Győrben nem luxusköltségvetésből gazdálkodnak, csupán nagyon gondosan és tervezetten osztják be és osztják el a pénzt, amelynek minden forintja után adóznak, és minden fillérről el tudnak számolni.