Elképesztő feltámadás, de nem lett csoportelső az ETO Podgoricában

2014.03.09. 19:13
Görbicz Anitáék ikszeltek Podgroicában (Fotó: MTI – archív)
A Győri ETO 26–26-ra végzett a Buducsnoszt Podgorica vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. A döntetlen azt jelenti, hogy a csoportelsőség az utolsó fordulóban fog eldőlni, melyben a magyar bajnok a Larvikkal csap össze.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

A csoportelsőség megszerzéséért lépett pályára a félelmetes hangulatú Moracsában a Győri ETO női kézicsapata a már szintén biztosan továbbjutó Buducsnoszt Podgorica ellen. A pokoli hangulat ellenére bátran kezdett Ambros Martín együttese, az alaphangot az a Katarina Bulatovics adta meg, aki annak idején szép éveket töltött el Podgoricában. A túloldalon Radmila Petrovics dobhatott két hetest válaszul, de az egyiket kivédte a remekül kezdő Katrine Lunde, aki a folytatásban is többször védett kulcsfontosságú pillanatban. A kilencedik percben már hárommal ment az ETO (1–4), ám ekkor a rendkívül harcias Buducsnoszt emberhátrányban felkapaszkodott egy gólra, majd a kaput nagyon érző Kinga Byzdra lévén 5–5-nél egyenlített.

Martín 7–5-nél kért időt, ami hasznosnak tűnt, hisz Görbicz Anita rövid időn belül saját maga negyedik és ötödik találatát is megszerezte, a Győr pedig egalizált. Egygólos hazai előnynél Görbicz kétpercest kapott, a Buducsnoszt, vagy inkább Dragana Cvijics pedig beindult, a Podgorica így két góllal vezetett (11–9). A győriek első, szélről érkező gólja a 26. percben született Orbán Adrienn-nek köszönhetően, a szünetben pedig 14–12-vel fordultak a felek.

A második játékrészt – hasonlóan az elsőhöz – biztatóan kezdte az ETO, ám hiába védett nagyokat Lunde, a Buducsnoszt kihasználva a Győr hibáit elhúzott, s a továbbra is remeklő Cvijics találatával már 19–15-re vezetett a 36. percben. Az ekkor már hatgólos podgoricai beállós találatára Görbicz saját maga hetedik góljával válaszolt Martín lelkesítő beszédét követően. Eduarda Amorim bombájával már 19–17 volt az állás, ráadásul kettős emberelőnyben támadhatott az ETO. Hiába, mert Bulatovics eladta a labdát... Milena Knezsevics pedig köszönte szépen és gólt dobott a győri kapuba (20–17) – mindezt négy a hat elleni szituációban...

Amorim és Bulatovics góljával ismét felcsillant a remény a győri fordításra, de csak addig, amíg Camilla Dalby be nem talált, Heidi Löke pedig meg nem kapta kettő perces büntetését. Az emberhátrányt viszont szépen kivédekezték a győriek, Görbicz újabb hetesével pedig ismét egy gólra feljöttek. Nehéz percek következtek mindkét fél számára, támadásban sok volt a hiba, s a játékvezetői döntések sem voltak mindig vitathatlanul helyesek – többek között kétkezes lökésért sem járt kétperces kiállítás...

Orbán góljával viszont sikerült egyenlítenie a Győrnek (22–22), de Dalby hamar válaszolt, majd Hornyák Ágnesnek kellett kiülnie két percre – az előzmények ismeretében véleményes szabálytalanságért... Az újabb kétpercest sikerült 0–1-gyel lehozni, majd Amorim gyors góljával 24–23 lett az állás.

A hajrá Bulatovics sérülésével (és góljával) kezdődött, no és egy győri emberfórral, amit Löke kis szerencsével ki is használt (25–25). Amit elkezdett az ETO, azt be is fejezte, Amorim újabb bombájával pedig 4–5 után ismét a Győr vezetett a mérkőzésen. Két perccel a vége előtt nagyon hamar passzívot jeleztek a bírák, Martín időt is kért rögvest. Az 59. perc legvégén Cristina Neagu egyenlített, majd győri támadásnál Görbicz elpasszolta magát. Lunde kapuja előtt pedig Knezsevics és Görbicz összefejelt, előbbinek jobban fájt a jelek szerint. A koccanás kisebb perpatvart okozott az oldalvonal mellett, de végül csak sort tudtak keríteni a hazaiak időn túli szabaddobására, amit Dalby beledobott a blokkba. A vége így 26–26 lett, az ETO nem tudta bebiztosítani a csoportelsőséget, de tovább tart a mintegy két éve tartó idegenbeli veretlenségi sorozata BL-ben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 5. FORDULÓ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC 26–26
(14–12)
Podgorica, 2000 néző. V: Poulsen, Mortensen (dánok)
Buducsnoszt: WOLTERING – Petrovics 3 (1), Dalby 3, Lazovics, CVIJICS 5, M. Knezevics 1, Mehmedovics 3. Cs: Zderic, M. Vukcsevics (kapusok), NEAGU 7 (3), BYZDRA 4, Jezic, Pavicsevics.
Győr: LUNDE – Bognár-Bódi 1, K. Bulatovics 4, GÖRBICZ 8 (5), H. Löke 2, E. AMORIM 7, Kovacsics 1. Cs: Tervel, Hornyák D., Korsós, Orbán Adrienn 2, Hornyák Á. 1, Soós. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 10. p.: 3–4. 14. p.: 5–5. 16. p.: 7–5. 20. p.: 8-8. 26. p.: 12–11. 33. p.: 16–14. 39. p.: 20–17. 42. p.: 21–19. 45. p.: 21–20. 48. p.: 22–22. 53. p.: 25–23. 56. p.: 25-26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Nem vagyok teljesen elégedett, mert győzni szerettünk volna, és végül csak egy pontot szereztünk, ráadásul csak az első félidő elején játszottunk igazán jól, valamint akkor, amikor négygólos hátrányba kerültünk, és elmenni látszott a meccs. De akkor hatalmasat küzdöttek a lányok, és a győzelem megszerzésére is volt esélyünk, még ha nem is tudtunk élni vele. Tovább kell dolgoznunk, mert még egyáltalán nem vagyunk százszázalékos állapotban – májusra oda szeretnénk kerülni.