Női kézi: másodszor is legyőztük a japán válogatottat

2015.08.08. 15:47
A magyar női kézilabda-válogatott 27–19-re legyőzte a japánokat a Népfürdő utcában megrendezett zárt kapus, nem hivatalos felkészülési mérkőzésen.

Pénteken szintén a Népfürdő utcában, ám nézők előtt csapott össze a két válogatott, akkor 34–18-ra nyertek a mieink.

Szombaton már nem volt ekkora a különbség, az agresszív, sok mozgásra épülő kézilabdát játszó japánok az első tíz percben tartották a lépést a magyar csapattal. Ezután Németh András csapata egy 6–0-s sorozattal elhúzott, és előnyét megtartotta a meccs végéig.

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Japán 27–19 (16–7)
Népfürdő utca,
zárt kapuk mögött. V: Bonifert, Oláh V.
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – BÓDI 6, Planéta 1, Szucsánszki 1, Mayer 2, Tomori 1, Kovacsics 3 (1). Csere: Bíró B., Janurik (kapusok), SZAMORÁNSKY P. 3, TRISCSUK 6 (5), Kovacsicz 2, Tóth G. 1, Erdősi, Bulath 1, Hornyák D., Mészáros R. Szövetségi kapitány: Németh András
JAPÁN: Hida – Ikehara 2 (1), Szunami 3 (1), Jokosima A., JOKOSIMA K. 6, Siota 2, Macumura 3. Csere: Fudzsima (kapus), Hara, Tanaka 1, Nisikori, Kavamura, Honda, Nagata 1, Isino, Arihara 1. Szövetségi kapitány: Kurijama Maszamicsi
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–3. 9. p.: 3–3. 15. p.: 8–3. 24. p.: 13–6. 35. p.: 20–7. 40. p.: 23–11. 52. p.: 24–16. 56. p.: 26–18
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/2
Németh András:
– Az első félidőben jól játszott a csapat, a második félidőben viszont már inkább félelmet láttam a játékosok arcán, mint a küzdeni akarást, főleg azt követően, hogy Erdősi Ildikót kiütötték a szünet előtt. A japánok mintha vért ittak volna. A játékvezetőknek jobban meg kellett volna fogniuk a mérkőzést.
Kurijama Maszamicsi: – Több dologban, például a védekezés terén is előreléptünk a pénteki mérkőzéshez képest. Látom a fejlődést csapatomon. Fiatal és tapasztalatlan az együttesünk, játékosaink nem is magasak, szóval mi az agresszívabb stílussal lehetünk sikeresek.