Női kézi NB I: a Győri ETO hét góllal tudott nyerni Érden

2017.10.11. 20:31
Amorimék fontos két ponthoz jutottak (Fotók: Földi Imre)
A női kézilabda NB I rangadóján a Győri ETO a tízgólos Görbicz Anita vezérletével 34–27-re legyőzte idegenben az Érdet.

A hazai klub tájékoztatása szerint nézőcsúcsot hozott a telt házas rangadó az Érd Arénában. A legutóbb Siófokon fontos győzelmet arató érdiek az előzetes fogadkozásoknak megfelelően nekiugrottak a győrieknek, és a meccs elején el is tudtak menni három góllal. 5–2-es előnyük után azonban sorozatban ötször is betaláltak a vendégek, megfordítva az állást.

Az ellenfelénél többet hibázó Érd többet már nem is tudott vezetni a mérkőzésen, folyamatosan szaladnia kellett az eredmény után. A Győr a szünetre az addigi legnagyobb előnnyel mehetett el (13–17).

Védekezésben egyik csapat sem jeleskedett, így sok gólt láthattak a nézők, de a hazai szimpatizánsok számára sokkal lényegesebb volt, hogy a 43. percben 22–21-re felzárkóztak az érdi lányok (ehhez kellettek a Janurik Kingát váltó Julie Foggea védései is). Az egyenlítés azonban elmaradt, miként a szoros végjáték is, az utolsó tíz percben ugyanis az ETO már biztosan őrizte az előnyét.

Szombaton a Midtjylland ellen 11 góllal megnyert BL-meccs második félidejében Ambros Martín vezetőedző mindegyik fiatal magyar cserejátékosának lehetőséget adott, ezúttal viszont végig a legerősebb győri csapat volt a pályán, mert az Érd keményebb ellenfélnek bizonyult a dánoknál.

A mezőny legeredményesebb játékosaként Görbicz Anita tíz gólt szerzett (mindezt 13 kísérletből), a kitűnő irányító vezérletével az ETO 34–27-re nyert, ezzel már csak a Győr és az FTC hibátlan a női mezőnyben.

„Nagyon jó volt, de csak az, hogy nyertünk, nem ahogyan játszottunk – mondta magyarul Eduarda Amorim, majd áttért az angolra. – Nem a legjobb formánkban játszottunk, de nagyon harcos mérkőzés volt, sokkal értékesebb egy ilyen meccset lejátszani és megnyerni, mintha csak egy könnyed győzelmet aratnánk. Elégedett vagyok azzal, ahogy a csapat a nehéz helyzetekben teljesített, ahogy támogattuk egymást. Voltak jó pillanataink, s fizikailag és mentálisan is az Érd fölé tudtunk kerekedni, ez volt a győzelem kulcsa.”

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 27–34 (13–17)
Érd,
2200 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 5 (3), M. González 2, A. Bulatovics 1, KISFALUDY 4, KLIVINYI 5, C. Lassource 3. Csere: Foggea (kapus), Signaté 1, Tóth G. 4 (1), Kiss N., Roberts 1, Gávai 1. Edző: Szabó Edina
GYŐR: Kiss É. – Bódi 3, N. Mörk 4, S. Oftedal 2, Broch, GROOT 6, GÖRBICZ 10 (4). Csere: Grimsbö (kapus), AMORIM 7, Althaus 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 9. p.: 5–6. 16. p.: 7–10. 21. p.: 11–13. 30. p.: 13–17. 36. p.: 17–21. 43. p.: 21–22. 50. p.: 23–28. 54. p.: 26–31
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Szabó Edina:
– Nagyon küzdöttek az érdi játékosok, túl sok erőt felemésztett, hogy mindig fel kellett jönnünk, és a végére már nem maradt belőle. Gratulálok a Győrnek!
Ambros Martín: – Fontos két pont. Nem volt könnyű itt nyerni, sőt, nehéz volt, de tudom, hogy játékosaim nem adták ki legjobbjukat, viszont irányítani tudtuk az eredményt, miután az első félidőben négy góllal vezettünk. A második játékrész elején eldönthettük volna a mérkőzést, de nem tettük meg, majd az Érd visszajött. De tudtuk tartani a szintünket. Nagyon jó mérkőzés volt számunkra.

1. Győri Audi ETO KC 4 4 141– 88 +53 8
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 4 125– 81 +44 8
3. Érd 5 4 1 154–118 +36 8
4. Dunaújvárosi KKA 4 3 1 127– 91 +36 7
5. Váci NKSE 3 2 1 101– 82 +19 4
6. Kisvárdai KC SE 3 2 1 78– 70 +8 4
7. Siófok KC 4 2 2 104–103 +1 4
8. Budaörsi KC 4 2 2 102–108 –6 4