Mindkét csapatnak sokat jelentett volna egy érem, a horvátok az elsőre hajtottak, a dánok 2004 óta nem álltak dobogón, így a felek fogadkoztak a találkozó előtt, hogy mindent megtesznek érte. Jól kezdtek a horvátok, a volt dunaújvárosi Camila Micijevic góljaival elhúztak hárommal, míg a dánok mindössze a hetedik percben találtak be először. Utána viszont a győri Anne Mette Hansen és Mette Tranborg bombáival felzárkóztak, majd fordítottak, miközben a horvátok hetest is hibáztak.
A horvátok megálltak négy lőtt gólnál, és védekezésben is hiába jöttek ki nyitottabb formációra, a dánok egy 7–1-es sorozatot futva háromgólos vezetésre tettek szert (4–7). Nenad Sostaric időkérése után az álomcsapatba beválasztott Ana Debelic egy tízperces gólcsendet tört meg.
A fehérvári Tea Pijevic több fontos védést bemutatott, de előtte a társai is igen aktívan igyekeztek megfogni a dánokat, támadásban pedig türelmesen játszva fordítottak (8–7). A változatosság kedvéért ezután a házigazda nem talált be kilenc percig, csak Micijevic kényszerpihenőjét kihasználva tudtak eredményesebbek lenni a dánok. A szünetbeli döntetlen állás (11–11) tulajdonképpen hű lenyomata volt a látottaknak.
Az egyik a Pijevic-védések közül
A dánoknál nagy szükség lett volna egy markáns kapusteljesítményre és hatékonyabb támadójátékra a szívós horvátok ellen, Sandra Toft azonban nem tudott annyit segíteni a kapuból, mint az eddigi meccseken.
A második játékrész elejét is elkapták a horvátok, a beállóikra építve kétgólos előnybe kerültek. Pijevicről azonban több labda is bepattant (a túloldalon a mindössze három védést bemutató Toftot lecserélték), így tudtak tapadni a dánok. Jesper Jensen időkérése után csapata megpróbálkozott a két beállós játékkal, de a lelkesen védekező horvátok jól megszűrték a próbálkozásaikat, ráadásul a dánok néha kapkodtak is.
21–18 után öt percig nem született gól, erről az állásról a horvátok tudtak elmozdulni a remeklő Stela Posavec révén. A dánok kezéből teljesen kicsúszott a mérkőzés, sok lett az egyénieskedés, miközben támadásban 18 percig nem találtak be Pijevicnek. A végig mosolygó horvátok ezalatt már héttel is elmentek, és végül 25–19-re nyerték meg a mérkőzést, megszerezve a női válogatott első érmét nagy tornán.
Különösen annak fényében megsüvegelendő az eredményük, hogy a legutóbbi két kontinenstornán meccset sem nyertek. Viszont azzal az összetartással és csapatszellemmel, amit a horvátok az egész Eb-n mutattak, teljesen megérdemelten értek fel a dobogóra.
A meccs legjobbja a Siófok horvát beállója, Katarina Jezic lett, aki mind az öt lövését gólra váltotta. Pijevic 15 védéssel járult hozzá a sikerhez, míg a túloldalon Hansen négy találattal zárt.
A négy közé jutással már mindkét válogatott kiharcolta a jövő évi világbajnokságon való részvételt, a horvátok legutóbb 2011-ben jártak vb-n.
NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
BRONZMÉRKŐZÉS
Horvátország–Dánia 25–19 (11–11)
Ld: Jezic, S. Posavec 5-5, ill. Hansen, Tranborg 4-4
DÖNTŐ
Franciaország–Norvégia 20–22 – részletek itt!
AZ ÁLOMCSAPAT
Kapus:Sandra Toft (Dánia)
Jobbszélső:Jovanka Radicsevics (Montenegró)
Jobbátlövő:Nora Mörk (Norvégia)
Irányító:Stine Oftedal (Norvégia)
Beálló:Ana Debelic (Horvátország)
Balátlövő:Vladlena Bobrovnyikova (Oroszország)
Balszélső:Camilla Herrem (Norvégia)
Védő:Line Haugsted (Dánia)
A legértékesebb játékos (MVP):Estelle Nze Minko (Franciaország)
Gólkirálynő:Nora Mörk (Norvégia) – 52 góllal