Az EHF közlése szerint a résztvevő tizenhat csapat minden tagját a kontinensviadalra való érkezése előtt négy és egy nappal is koronavírustesztnek kell alávetni, emellett érkezéskor még egy újabb tesztet végeznek el rajtuk, hogy megbizonyosodjanak arról, a tagok egészségesen érkeztek az Európa-bajnokságra.
A torna ideje alatt viszont a csapatok és játékosok számára nem lesz kötelező tesztelés, csak abban az esetben, ha valakinél tünetek jelentkeznek.
Ha egy kézilabdázó tesztje pozitív eredményt hoz és az nem egy újbóli fertőzés a közelmúltban történt felépülés után, akkor a fertőzés észlelése után legalább öt napnak kell eltelnie, hogy a játékos visszatérhessen a pályára.
A média munkatársai számára az EHF nem írt elő kötelező tesztet, ugyanakkor minden újságírónak kötelező FFP2-es maszkot viselnie, amikor interjút készít az interjúfolyosón – ez alól kivétel, ha az interjút készítő személy megjelenik a kamera előtt.
NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Ljubljana): Norvégia, MAGYARORSZÁG, Horvátország, Svájc
B-csoport (Celje): Dánia, Svédország, Szlovénia, Szerbia
C-csoport (Szkopje): Franciaország, Hollandia, Észak-Macedónia, Románia
D-csoport (Podgorica): Lengyelország, Montenegró, Németország, Spanyolország
A 2022-es a 15. női kézilabda Európa-bajnokság, amit Észak-Macedónia, Montenegró és Szlovénia közösen rendez meg november 4. és 20. között. A tornán 16 csapat vesz részt. Szlovénia két városában, Celjében és Ljubljanában, Észak-Macedóniában Szkopjéban, Montenegróban pedig Podgoricában rendeznek mérkőzéseket. A címvédő a norvég válogatott. A torna első három helyezettje indulási jogot szerez a 2023-as világbajnokságra, míg a győztes kvalifikál a 2024-es párizsi olimpiára, de a kvóták kiosztásakor figyelembe kell venni a vb-t rendező dán, svéd, norvég triót, illetve az ötkarikás játékok házigazdáját, a franciákat, hiszen ezen nemzetek alanyi jogon résztvevői a viadaloknak. |