Kikapott Párizsban a Veszprém, a következő ellenfele a BL-ben a Szeged lesz!

2023.03.01. 20:35
Kikapott Párizsban a Veszprém (Fotó: EHF)
Az első félidőben kiválóan játszó Veszprém kikapott a PSG otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 14., záró fordulójában, így a Szeged ellen kell játszania a negyeddöntőbe jutásért.

FÉRFI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
A-CSOPORT
PARIS SAINT-GERMAIN HANDBALL (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 37–35 (19–24)
Párizs, 3116
néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
PSG:
GREEN – Steins 1, Balagauer 2, Toft Hansen 1, L. Karabatic 3, PRANDI 7, Plantin 1. Csere: Villain (kapus), MÁTHÉ 7 (2), N'TANZI 4, KRISTOPANS 3, Gibelin 1, SYPRZAK 5 (2), Sole 2. Edző: Raúl González
VESZPRÉM: Corrales – GASPER MARGUC 5, Ilic Z. 2, Mahé 4 (2), PESMALBEK 8, LAUGE 7, STRLEK 6. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Sipos A., el-Dera 2, Lukács P., A. Nilsson 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–5. 10. p.: 4–10. 15. p.: 7–14. 20. p.: 9–18. 24. p.: 14–21. 34. p.: 21–25. 37. p.: 26–26. 46. p.: 31–28. 51. p.: 34–30. 57. p.: 34–34
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Raúl González:
Nehéz mit mondani, az első helyről folytatjuk a BL küzdelmeit. Azt gondolom, elégedettek és boldogok lehetünk. Rosszul kezdtünk, de nagyon büszke vagyok rá, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.
Momir Ilics: Az első félidőben remekül játszottunk, aztán különösen támadásban elkezdtünk hibázni. Kilenc góllal vezettünk az első játékrészben, de utána nagyon sok lövést rontottunk. Hat perc alatt öt gólt adtunk le az előnyünkből.

Idén még nem kezdett olyan jól mérkőzést a Telekom Veszprém, mint Párizsban, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó csoportkörében. Tíz perc alatt tíz gólt szerzett, amikor Kentin Mahé rontott először lövést, de addigra már 10–4-re vezetett az Építők, az első negyedórában 13-ból egy labdát sem fogott meg a hazai kezdőkapus, Jannick Green, sőt, a csapata egyetlen védéssel hozta le az első harminc percet.

Az iram hatalmas volt, az első játékrészben 43 (!) gól esett, és bár Momir Ilics együttese irányította a találkozót, csak öttel vezetett a szünetben, ami ahhoz képest kevés, hogy volt kilenc is az előnye. Dragan Pesmalbek és Manuel Strlek hat-hat gólt rámolt be, a francia csapatban pedig remekelt Máthé Dominik, aki ugyanennyiszer vette be a vendégek kapuját.

A második félidőre sokkal elszántabb PSG jött ki, de a játékosok nemcsak hajtottak, hanem végig mosolyogtak is, és miközben láthatóan magasabb sebességre kapcsoltak, percek alatt kiegyenlítettek. Sőt, a 14. percben át is vették a vezetést, és mialatt a meccs legjobbjának megválasztott Green sorra védett mindent, magabiztosan tartották az előnyüket. A végén a Veszprém nyitott védekezésre állt át, és visszajött, újra szorossá tette a találkozót, a végén azonban a hazaiak voltak szerencsésebbek, és 37–35-re nyertek.

A vendégcsapat kilencgólos előnyről kapott ki, a BL negyeddöntőbe jutásért rendezendő rájátszásában pedig már biztosan a hazai rivális OTP Bank-Pick Szegeddel találkozik majd – a két csapat történetében először.

A feleknek már 184 tétmérkőzésük volt egymás ellen – 125 veszprémi siker, hét döntetlen és 52 szegedi győzelem a mérleg –, mindkét gárda 1981 óta állandó résztvevője az európai kupasorozatoknak, de még sohasem találkoztak a nemzetközi porondon.

A BL-rájátszás első fordulójában március 22-én és 23-án lesznek az első meccsek, a visszavágók pedig egy héttel később.

TOVÁBBI EREDMÉNY
GOG (dán)–PPD Zagreb (horvát) 33–29 (20–12)

8. Porto132110380–410–305

A PSG és a Magdeburg negyeddöntős, a Veszprém, a GOG és a Dinamo Bucuresti nyolcaddöntős.

Micsoda fordulat! Green lett a mérkőzés embere.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Steins emelését a jobb alsóba húzza a hatosról Karabatic.

60. perc Hazai időkérés, 9 másodperc van vissza.

60. perc Prandi átlövését eléri Corrales, ed-Deránál meg... támadóhiba. Akkor ennyi volt mára.

59. perc Prandi betör Lauge mellett, jó a húzott lövés. Lauge begurul, irgalmatlan nagy gólt lő a szaggatottról. 36–35

58. perc Ed-Dera a szaggatottról jobbal a bal alsó mellé lő. Ez nem hiányzott. Máthé a pályán, vérzik Kristopans térde.

58. perc
Prandi felteszi a labdát Kristopansnak... lent a láb, de gól a gól...

57. perc Lauge átlövésből jobbal a bal alsóba talál! Egyenlő!

56. perc Zavarban a PSG, de két perc Ilicsnek Syprzak lerántásáért. És hetes is. A sértett lövését védi Corrales, most sem jött Máthé. 34–33

54. perc De Steins hamar elrontja. Lauge közbelövése pontatlan, pontosabban közben nagy pofont kapott. Marguc ellenben nem tud ma hibázni, fel is zúg az Építők, Építők! kórus a csarnokban.

54. perc Hazai időkérés.

53. perc Mahé jobbal a kapu közepébe lő, Green dereka mellett. 34–31. Pesmalbek a hatos előtt Lauge passzával, bent is van!

52. perc Pesmalbek beesik a hatosról, lövését fogja így Green. Kristopans passza rossz, majd ellöki Ilicset, hetes.

51. perc Magyar időkérés, jön a 7 a 6 elleni játék.

51. perc Lagymatag magyar támadás, gyors kontragól a labdát szerző Solétől. 34–30!

50. perc Syprzak jobbal a léc alá pattintja a Steins által kiharcolt hetest.

49. perc Ed-Dera átlövése a kapusé, közelről a lécre pattint Steins. Lauge a szaggatottról laza csuklóval lő a jobb sarokba. 32–30

Klubcsalád

47. perc Szintén beállóból eredményes Syprzak. Három fehér mezes között.

46. perc Ed-Dera átlövését eléri a blokk, majd a bal sarok előtt Green is. Prandi betör a hatosra... Nilsson beáll, és azonnal eredményes a beálló. 31–29

45. perc Az átlövése is...

44. perc Lauge és Mahé lövése is rossz, Prandi betörése kiváló, 29–28.

43. perc
Veszprémi támadóhiba után vezethet a PSG. Strlek belülvédekezik, mert nekiesett a ránézésre jó 40 kilogrammal nehezebb Kristopans. Syprzak lövését eléri a volt PSG-s Corrales!

42. perc Hazai hetes, Máthé a padon, Syprzak jobbal magabiztosan lő a kapuba.

40. perc Ed-Dera átlövése jó, Ligetvári jól védekezik, Mahé átlövését eléri Green bravúrral. Lauge jól védekezik aztán Solé ellen. 8-at védtek a kapusok, Green négyet, a két veszprémi 2-2-t.

39. perc Lauge is megvillan, a jobb szélről Marguc ballal a rövid felsőbe húzza a labdát. Marguc: 4/4. Steins betörése után meg 27–27!

38. perc Pesmalbek ravasz szabaddobását eléri Green a bal alsó előtt. Tombol a félmeztelen hazai B-közép. Gibelin berepül a hatosra N'Zanzi passzával, máris egyenlő!

37. perc Magyar időkérés.

37. perc Pesmalbek ziccerét fogja Green, Karabatic a hatosig futhat.

36. perc Fifikás cunder Kristopanstól, majd Solé futhat a hatosig Lauge pontatlan lövése után. 24–26

35. perc Pesmalbek kiharcol egy hetes Karabaticcsal szemben, Mahé jobbal a jobb felsőbe lő.

34. percSyprzak nagy passzt kap Kristopanstól, jó a ziccerezés is.

34. perc Pesmalbek beállóból fontos gólt lő. 21–25

33. perc Prandi előtt szétnyílik a fal, köszöni szépen. 21–24!

32. perc Syprzak
betörésével és Ilics rossz passzával. Cupara fogja ellenben Prandi beugrásos ziccerét!

31. PERC FOLYTATJUK!

Mahé azért távozhat idő előtt, mert a bakonyiak állítólag a február elején igazolt Nedim Remilin kívül más kielcei játékosokat is szeretnének a soraikban tudni, így csökkenne az irányító játékideje.

Annak ellenére, hogy decemberben még hosszabbított Veszprémben, napok óta olyan hírek terjednek Bundesliga-játékosok között, hogy hamarosan visszatér Kentin Mahé. Az egyik lehetséges érdeklődő a Hannover lehet, így a lap megkérdezte Sven-Sören Christophersent, a klub sportigazgatóját, aki szerint nincs szó a francia irányító érkezéséről: „Legutóbb a világbajnokságon beszéltem vele, de nem a klubváltásról. Mahé jelenleg nem téma nálunk”.

A német Bild információi szerint Kentin Mahé, a Telekom Veszprém olimpiai bajnok francia irányítója visszatérhet a Bundesligába.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 19–24!

30. perc
Lukács bevetődéses lövése a kapusé, Hansen válaszol a másik vonal elől.

29. perc Máthé értékesít simán egy újabb hetest.

28. perc Lukács lövése nem az igazi, ed-Dera javít ziccerből. 17–24

27. perc Plantin és Pesmalbek gólváltása. Cupara kiüti a jobb felső elől Kristopans közeli lövését.

26. perc Lauge világbajnoki formában, kiváló átlövés! 16–22!

25. perc Máthé és a beálló Kristopans szerez könnyedén gólt, Cupara a magyar kapuban.

24. perc Máthé szép csel után vetődik be, Lukács emel balra, Strlek ma nem hibázik! Kapuscsere ismét, 14–21.

23. perc Marguc balról lő a bal alsóba, a kapus lába között. 13–20.

22. perc Lauge a pályán, betörése remek, Plantin a lécre lő, Mahé ismét eladja, N'Tanzi lebirkózza Sipost, és meglepi estében Corralest.

22. perc Veszprémi időkérés.

22. perc Ed-Dera eladja elöl, könnyedén szerez gólt a Corralest meglepő Prandi. 12–18!

20. perc N'Tanzi a földről eredményes, majd Mahé-baki után elfutásból.

20. perc Ilics ejtése után Pesmalbek a hatoson... kitalálják. 9–18!

19. perc Ilics passza előtt már passzív, de Lauge ma igen aktív, átlövésből a bal felsőbe lő. Sipos is a pályá, de Balaguer eredményes mellőle.

18. perc N'Tanzi javít, máris melegít ed-Dera. 8–16

17. perc N'Tanzi balról a léc fölé lő, Mahé meg szétlövi bevetődve a bal felső sarkot!

15. perc Hazai kapuscsere, Green le, Villain be. Lauge passza után Marguc gyorsan felavatja, rávezetéses ziccerből.

15. perc Lauge passzával Pesmalbek menetrend szerint vetődik be... Máthé bevetődése jó, Laugéé még jobb! 7–14!

14. perc Ilics másodpercek alatt válaszol, Lauge ívelése után kínai figurából repül be a hatosról. 13 lövés, 12 góllal...

13. perc Máté ballal a léc alá pattint egy büntető, Corrales lába között.

12. perc Mahé passzával ismét ziccerben Strlek, és kijön a göndör a cunderből: 5–11!

11. perc Mahé lövése rossz, Máthéé sokkal jobb.

11. perc Máthé újabb labdát ad el, előtte Corrales védte N'Tanzi betörését.

10. perc Aki látja közelről Strlek kontragólját. Lauge passzával bevetődik Pesmalbek, az ejtése szemtelen, máris 4–10!

Kylian Mbappé is a helyszínen!

9. perc Hazai időkérés.

9. perc Prandi ziccerét fogja Corrales, kontra, a jobb szélről a léc alá lő Marguc. 4–8!

8. perc EZ IGEN! Pesmalbek az üres kapura lő a saját szaggatottjáról, a kapufáról kijövő labdát a bevetődő Strlek a kapuba paskolja.

7. perc Mahé passzával szépen fordul be a vonalról Pesmalbek.

6. perc Karabatic passzából Máthé is megvillan. 4–5

6. perc Mahé befordul, és két perc a ráeső Steinsnek. Minimum...

5. perc Igen szép támadás, Strlek a bal szélről jobbal a túlsó felsőbe lő. 3–4!

4. perc Ilics is megvillan, bátran cselez, a lövés is pontos. De Karabatic egyenlít.

3. perc Balaguer vetődik egy labdáért, és ismét egy jó betörés... tőle, Prandi pattintása után.

3. perc Prandi betörése pazar, 2–1.

2. perc
Jó védekezés után Strlek lő balról jobbal a jobb alsóba bevetődve.

1. perc Pesmalbek beállósgóljával. 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a magyar csapat tiszta fehérben.

A Nantes elleni döntetlennel zárta a csoportkört a Szeged.

A Máthé Dominikot is foglalkoztató gárdának Nikola Karabatic sérülése miatt volt szüksége új játékosra. Nenadics a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában már a PSG rendelkezésére állhat, az már kérdés, hogy a franciák az A-csoport nyerteseként legközelebb a negyeddöntőben lesznek érdekeltek.

És hogy izgalmasabb legyen... A PSG az idény végéig szóló szerződést kötött a Veszprémből fegyelmi okok miatt távozó Petar Nenadiccsal.

A szegediek vereségével egyre jobban...

Érik a Szeged–Veszprém BL-rangadó...

A keretek összehasonlításából talán a PSG jön ki jobban, amelybe múlt héten visszatért sérüléséből két beálló, a francia Luka Karabatic és a lengyel Kamil Syprzak, valamint a lett jobbátlövő Dainis Kristopans, nem is beszélve poszttársáról, Máthé Dominikról. A Veszprém ugyanakkor elvesztette szerb irányítóját, Petar Nenadicsot, akivel viselkedése miatt bontott szerződést a klub, amelyben ugyanakkor még nem léphet pályára a Kielcétől vásárolt francia Nedim Remili, így továbbra is a fiatal Ilic Zoran az egyetlen bevethető jobbátlövő az évet gyengébben kezdő magyar együttesben.

A veszprémiek Párizsban fejezik be a csoportkört a nyolcast vezető PSG otthonában, de csak akkor léphetnek feljebb a tabellán, ha győzelmük mellett a Magdeburg pontot veszít hazai pályán a román Dinamo Bucuresti ellen, amire azért nincs sok esély. A győzelem attól még összejöhet, emellett szólhat, hogy a Veszprém hazai pályán 36–34-re legyőzte a PSG-t, amelynek már nem számít ez a mérkőzés, négypontos előnye révén biztosan a csoport első helyén végez. Momir Ilicsnek ráadásul nagyon jó statisztikája van a PSG ellen, amelyet a vezetésével eddig háromból háromszor múlt felül az Építők az elmúlt másfél évben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PSG–VESZPRÉM MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!