„Hátravan még az érettségi, meg az olimpia...” – Simon Petra a Fradi bajnoki címe után

N-P. T.N-P. T.
Vágólapra másolva!
2024.05.22. 21:56
null
A női kézilabda NB I 25., utolsó előtti fordulójában megszerezte az aranyérmet az FTC, amely története során 14. alkalommal lett bajnok. A találkozó után az NSO Tv stábja azzal a Simon Petrával beszélgetett, aki első felnőttbajnoki címét a zöld-fehérekkel ünnepelhette.

Simon Petrától azt kérdeztük: milyen érzés megnyerni az első felnőttbajnoki címét.

„Nagyon jó! Két éve, amikor felkerültem a lányokhoz, ezüstérmet sikerült szereznünk a bajnokságban. Most pedig, ahogy éneklik a szurkolók is, kupagyőztesek és bajnokok is vagyunk, huszonhét éve nem volt ilyen a klubnál. Nagyon meg kell becsülnünk ezt a pillanatot.”

Videónkban beszélgetünk a rosszabbul sikerült első félidőről; hogy a szünetben mi hangzott el az öltözőben. Mesél a szezon hullámvölgyeiről, illetve szóba kerül, hogy ezen a nyáron nemcsak az olimpia, hanem még a szóbeli érettségi is vár rá. Végül arról beszélgetünk, mire számít friss bajnokként az utolsó fordulóban hazai pályán a Debrecen ellen.

 

KÉZILABDA
NŐI NB I 
25. FORDULÓ
Vasas SC–FTC-Rail Cargo Hungaria 30–41 (16–18)

Legfrissebb hírek

Gyermeket vár a Mosonmagyaróvár montenegrói válogatott átlövője

Kézilabda
5 órája

Páratlanul izgalmas év végi hajrá az NB I-ben: négy csapat is esélyes arra, hogy őszi bajnok legyen!

Labdarúgó NB I
6 órája

Böde-Bíró Blanka szülés után újra edzésbe állt, hamarosan visszatérhet a pályára

Kézilabda
8 órája

Női kézilabda NB I: lengyel válogatott átlövőt igazolt a Debrecen – hivatalos

Kézilabda
Tegnap, 17:40

A Ferencváros szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.12.17. 18:01

Kőbán Rita: Vannak még terveim, de most „énidőm” van

Kajak-kenu
2025.12.17. 14:24

Hosszabbított magyar válogatott beállójával az FTC – hivatalos

Kézilabda
2025.12.17. 11:21

Egyszerre taktikai előny és szakmai fejtörés a csatárbőség a Fradinál

Labdarúgó NB I
2025.12.17. 11:00
Ezek is érdekelhetik