Női kézilabda: az FTC végzett a harmadik helyen a debreceni felkészülési tornán

T. Z.T. Z.
2024.08.24. 19:38
20240525_kma (15)
Klujber Katrinék a harmadik helyen zártak a debreceni felkészülési tornán (Fotó: Koncz Márton, archív)
A Ferencváros női kézilabdacsata szombaton 31–28-ra legyőzte a DVSC-t, ezzel harmadik helyen zárta a debreceni felkészülési tornát. A döntőben a montenegrói Buducsnoszt Podgorica 24–24-es végeredmény után hetesekkel megverte a norvég Vipers Kristiansandot.

A találkozó nem hozott magas színvonalú kézilabdát, főleg az első félidőben hibáztak sokat a csapatok. Még érezhető volt, hogy sem a Ferencváros, sem a Debrecen nincs abban a formájában, amilyenben majd várhatóan elkezdi a bajnokságot.

A zöld-fehéreknél pályára léptek az új szerzemények: Laura Glauser, Darja Dmitrijeva, Orlane Kanor és Valerija Maszlova is, valamennyien csapatuk erősségei voltak.

KÉZILABDA
NŐI FELKÉSZÜLÉSI TORNA, DEBRECEN
A 3. helyért
DVSC Schaeffler–FTC-Rail Cargo Hungaria 28–31 (13–14)
Döntő
Vipers Kristiansand (norvég)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 24–24 (13–11) – hetesekkel 3–4