Spanyolország egy góllal nyert, így továbbjutott – kialakult a negyeddöntős párosítási a párizsi olimpiai férfi kézitornáján

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.08.04. 22:59
Alex Dujshebaevék ott vannak a negyeddöntőben! (Fotó: Getty Images)
Spanyolország 32–31-re legyőzte Horvátországot a párizsi olimpia férfi kézilabdatornáján, így továbbjutott csoportjából, amely a B jelű ötössel együtt lezárult, tehát kialakult a negyeddöntő párosítása.

Este kilenc órára egy meccs maradt már csak hátra a párizsi férfi kézitorna csoportköréből, de az koránt sem volt tét nélküli. Spanyolországnak ugyan egy döntetlen is jó lett volna a továbbjutáshoz a horvátok ellen, egy győzelemmel elkerülhette a hibátlan dánokat, míg szomszédaink csak egy siker esetén masíroztak volna be a negyeddöntőbe. A meccs sok góllal kezdődött, a spanyolok elléptek 8–4-re, de ekkor jött egy horvát roham, ami ikszet eredményezett (8–8). Ezt követően újra a hispánok irányították a meccs alakulását, többször elléptek öttel, a szünetre pedig 20–15-re vezettek.

A második félidő döcögősen indult, de percekkel később a horvátok teljes támadófokozatra váltottak, s az egyre több hibával tarkított meccs hajrájában többször is feljöttek egy gólra. Sőt, az utolsó percben ki is egyenlített Horvátország, de a spanyolok végül 32–31-re megnyerték a meccset.

Ezzel Spanyolország bejött az A-csoport harmadik helyére és elkerülte Dániát – kialakult a negyeddöntő párosítása. A hibátlan dánok Svédországgal, a szlovénok Norvégiával, a spanyolok Egyiptommal, a mieinket az utolsó meccsen kiejtő, olimpiai címvédő franciák pedig a csoportgyőztes Németországgal találkoznak a legjobb nyolc között. Az A-csoportból kiesett Horvátország (2 győzelem) és a nulla pontos Japán, míg a B jelű hatosból Magyarország és a nulla pontos argentinok búcsúztak.