A második meccsét is simán nyerte a Szeged férfi kézilabdacsapata

2024.09.04. 20:17
Két mérkőzés után is hibátlan a Szeged (Fotó: pickhandball.hu)
Az előző idényben ezüstérmes Szeged 35–27-re legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I 10. fordulójából előrehozott találkozón.

Idénybeli második bajnoki mérkő­zését is megnyerte a Szeged férfi kézi­labdacsapata. A csongrádiak szerda este a Gyöngyöst fogadták, és már a fél­időben tíz góllal vezettek. A kilenc kísérletéből hétszer eredményes horvát válogatott jobbszélső, Mario Sostaric   és társai nyolccal bizonyultak jobbnak riválisuknál.

A sűrű őszi programmal rajtoló Szeged szombaton a legutóbb bronzérmes Tatabányával vív élvonalbeli rangadót otthon, majd jövő csütörtökön a Bajnokok Ligája csoportkörében is megkezdi szereplését a német Bundesliga-címvédő Magdeburggal szemben, szintén hazai környezetben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 10. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
OTP-BANK PICK SZEGED–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 35–27 (18–8)
Szeged, 1648 néző. V: Bóna, Földesi.
SZEGED: THULIN – SOSTARIC 7 (2), Garciandia 1, Smárason 3, BÁNHIDI 4, Bodó 3, Jelinic 3. Csere: NAGY M. (kapus), Toto 2, Kukics 3, Mackovsek, Kalaras, Szilágyi Benjámin 4 (2), Röd 2, Bogojevic 3, Szepesi Zs. Edző: Michael Apelgren
GYÖNGYÖS: Uszik – Lakosy 1, Markez 1, Bodor 1, HEGEDŰS M. 4, Ubornyák 3, Edwards 2. Csere: TOMICS (kapus), Potisk 2, Gáspár Zs. 1 (1), GRÁF 7 (1), Nagy Á. 1, Jaros 3, Gyallai 1. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 11. p.: 7–3. 14. p.: 9–4. 21. p.: 13–5. 27. p.: 15–7. 35. p.: 20–11. 41. p.: 23–14. 46. p.: 27–17. 53. p.: 31–20. 57. p.: 34–24. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 4/2
Michael Apelgren: – Az első félidőben koncentráltan, kifejezetten jól kézilabdáztunk. Térfélcsere után vesztettünk az összpontosításból, összességében azonban elégedett vagyok a látottakkal.
Bíró Balázs: – Az első félidőben megtapasztaltuk azt a tempót, amit a Bajnokok Ligája-induló Szeged játszik. Szünet utáni teljesítményünk viszont rendben volt. Nekünk jövő szombaton, a Csurgó elleni mérkőzéssel kezdődik a bajnokság.