Először győzött az Eger, hibátlan maradt az ETO

R. P.R. P.
2024.09.20. 20:03
Fotó: Facebook/ETO University Handball Team
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójában az Eger az első győzelmét aratta, az ETO pedig megőrizte százszázalékos mérlegét.

Az Eger négy találattal kerekedett vendéglátója, a PLER-Budapest fölé, ezzel három vereség után először nyert az idényben. Az újonc ETO University HT magabiztos, hétgólos sikert ünnepelhetett saját közönsége előtt a Csurgó ellen, így három találkozó után is hibátlan.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
3. forduló
PLER-Budapest–QHB-Eger 25–29 (13–14)
BUD Aréna, 900 néző. V: Felhő, Öcsi.
PLER: KRÁNITZ – Zalai 2, Kavin 3, Sztraka 2, Pordán 2, Várszegi, Holdosi 2. Csere: OCVIRK 12 (5), Groff, Dénes J., Boros B., Fekete Á., Kemény, Szunajko F. 2. Edző: Lepsényi Sándor
EGER: ÁGOSTON Á. – MARACSKÓ 4, Sarak 1, Tóvizi 1, Kiss G., ZENNADI 9, Lezák. Csere: Marczika (kapus), Tóth K. 1, Száva 3, ARSZENICS 9, Jadegari, Szöllősi O., Bőti, Czabula 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–4. 19. p.: 7–10. 26. p.: 10–13. 36. p.: 16–15. 39. p.: 17–19. 47. p.: 20–20. 57. p.: 23–26. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 1/0
Lepsényi Sándor: – Az egriek jobban tudták hatástalanítani az erősségeinket, de hét eladott labdával, amiből általában az ellenfelet indítottuk, nem lehet mérkőzést nyerni. Több dolgot ki kell javítanunk, megérdemelten nyert az ellenfél.
Tóth Edmond: – Két jól felkészített csapat feszült egymásnak. Fő feladat a védekezésünk stabilizálása volt, és ez sikerült, mert csak távolról tudtak gólt lőni a hazaiak, a betöréseket és a bejátszásokat megakadályoztuk. Támadásban „öltük a játékot”, volt két magas szinten teljesítő játékosunk, ez döntött. Örülök, hogy mindenki komolyan vette a feladatot, fontos volt ez a győzelem, mert négy hétig nem nagyon tudunk pontot szerezni.

ETO University HT–Csurgói KK 35–28 (18–14)
Győr, 800 néző. V: Hargitai, Markó.
GYŐR: BŐSZ 1 – Dörnyei 3, Dely 3, Vilovszki 1, Pieczonka, BOZSOVICS 6, BOMBAC 6. Csere: Pásztor I. 1 (kapus), HÁRI 3, Balogh Zs. 5 (3), Vajda H. 3, Fazekas M. 1, Mátés 2 (2), Lang. Edző: Kilvinger Bálint
CSURGÓ: Füstös Á. – Tufegdzsics 6 (5), Brajovics 1, Zagar, Szeitl E. 2, Herceg 3, MAJSTOROVIC 5. Csere: Holló (kapus), Kiss B. 1, PAPP T. 5, Gábor M. 3, Tóth P. 2, Vasvári, Füstös B., Fekete G. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 15. p.: 8–4. 20. p.: 11–9. 28. p.: 17–12. 37. p.: 22–16. 40. p.: 25–18. 47. p.: 27–22. 51. p.: 29–23. 58. p.: 35–27. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Kilvinger Bálint: – Az eredmény csalóka, mert ennél sokkal keményebb ellenfelünk volt. Folyamatosan el tudtunk lépni a Csurgótól. Kiváló hangulat volt a csarnokban, köszönjük a szurkolóinknak! A találkozón látszott, hogy fokozatosan fejlődünk, de folytatjuk a munkát, és készülünk a jövő heti, Gyöngyös elleni hazai találkozóra.
Vladan Matics: – A játék minden elemében jobbak voltak a győriek. A lőtt gólok számával nem volt gond, de a harmincöt kapott sok, az első félidőben számos ziccert elpuskáztunk, a másodikban pedig futottunk az eredmény után. Valamivel jobb védekezést vártam a csapatomtól, de most így jött össze.