Ennél szorosabb és ennél izgalmasabb nem lehetett volna a szegedi győzelem!

2024.09.26. 20:25
Fotó: Kovács Péter
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában az OTP Bank-Pick Szeged hazai pályán 33–32-re megverte a HBC Nantes együttesét. Nem akármilyen hajrá után!

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
B-CSOPORT
OTP Bank-Pick Szeged–HBC Nantes (francia) 33–32 (16–14)
SZEGED: Thulin – SOSTARIC 7 (1), Röd 3, Kukics 3, BÁNHIDI 5, Mackovsek 2, FRIMMEL 5 (4). Csere: Mikler R. (kapus), TOTO 2, Kalaras, BODÓ 5, Smárason 1, Jelinic, Garciandia, Szilágyi Benjamin. Edző: Michael Apelgren
NANTES: Biosca – Odriozola, Abdi 3, BRIET 2, Gaber, MINNE 6, RIVERA 9 (4). Csere: Pesic (kapus), TOURNAT 4, Miloszavljevics 3, DE LA BRETECHE 3, Bos 2 (1), Noam, Josida. Edző: Grégory Cojean
Szeged, 5112 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok). Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 9. p.: 4–2. 12. p.: 6–6. 18. p.: 9–7. 21. p.: 11–10. 25. p.: 15–12. 33. p.: 19–17. 41. p.: 22–22. 50. p.: 26–25. 54. p.: 30–30. 57. p.: 31–31. Kiállítások. 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/5
Michael Apelgren: – Színvonalas meccset játszottunk, a Nantes végig a nyakunkon lihegett. Ismételten kiemelem szurkolóink lelkes biztatását, ők is részesei győzelmünknek.
Grégory Cojean: – Rosszul kezdtünk, később sikerült felzárkóznunk. Nehéz feldolgozni, hogy ellenfelünk az utolsó másodpercben szerzett góllal szerezte meg a győzelmet. Végtelenül csalódottak vagyunk, de péntektől a soron következő hazai bajnokira készülünk

A hazai pályán elért eredmények kiemelt fontossággal bírnak egy olyan lebonyolítási rendszerben, mint amilyen a kézilabda Bajnokok Ligáját jellemzi. Ha kellően erős a mezőny, akkor a nyolcas csoportokban öldöklő csata alakulhat ki a hat továbbjutó helyért. A B-csoport, amiben a Szeged van, nemcsak erős, de kellően kiegyenlített is: mindenkinek van már győzelme, pedig még csak a 3. fordulóban járunk.

Michael Apelgren együttesének a német Magdeburg elleni hazai bravúr és a spanyol Barca elleni idegenbeli egygólos vereség után a Nantes volt a következő ellenfele. A franciák sokkal inkább tekinthetők a Szegeddel azonos erőt képviselő csapatnak, mint az első kettő. A magyar csapat a Pick Arénában a szükséges támogatást ismét megkapta szurkolóitól, akikhez a játékosok ismét felnőttek.

A kezdés előtt 70. születésnapja alkalmából dr. Szabó Istvánt köszöntötték, aki már 36 éve dolgozik a klub legendás doktoraként. Olyan ikonok üzentek neki a kivetítőn, mint Bajusz Sándor, Juan Carlos Pastor, Herbert Gábor, Danijel Andjelkovics és Zubai Szabolcs. A mieink úgy kezdték a meccset, ahogyan a nagy csapatok szokták: tekintélyt parancsolóan, elsöprő lendülettel. Lazar Kukics jól irányított, Tobias Thulin óriásikat védett, a Nantes pedig kereken hét percen át nulla gólon állt.

A háromgólos előny a 12. percre eltűnt, a sebességet illetően a riválist sem kellett félteni. Három perccel később már hét mezőnyjátékossal támadott a Szeged, Gleb Kalaras és Jérémy Toto volt a két beálló. Ők ketten hármas védőpárként még kiemelkedőbben funkcionáltak, a 205 centiméter magas Thibaud Briet-t is lesáncolták. Mario Sostaric már-már gépiesen szórta a gólokat a szélről. Jött is a „Super Mario! Super Mario!” rigmus a lelátóról, hiszen nagy szerepe volt abban, hogy a hazaiak 16–14-es vezetéssel mehettek a szünetre.

A második félidőben Thulin helyén Mikler Roland folytatta, és visszajött Kukics irányítani. A szerbnek minden megmozdulása élményszámba ment, Sebastian Frimmel hétméterese pedig a szerencsét sem nélkülözte (21–18). A túloldalon Valero Rivera 39 évesen is a Nantes legeredményesebbje volt, de Aymeric Minne is mindent megtett, hogy ne legyen könnyű estéje a Szegednek.

10–10 után 22–22-nél volt ismét egyenlő az állás, sőt, 24–23-nál a franciák először kerültek előnybe. Ezután a gólvonal elé visszatérő Thulin kivédte Rivera hetesét, Bánhidi Bence gólt szerzett, és ismét a Szeged vezetett.

A csapatok fej fej mellett mentek bele a hajrába. Az izgalmas utolsó öt percben Magnus Röd góljára Lucas De la Breteche válaszolt, majd jött egy rossz kínai figura, ami után a Nantes is elhagyta a labdát, de Sostaric ziccerét Ignacio Biosca óriási bravúrral kivédte. De la Breteche kiállítása miatt a hazaiak emberelőnyben játszhatták le az utolsó két percet, Ajub Abdi góljával mégis a Nantes került előnybe, de Bánhidi Bence egyenlített, majd a dudaszó előtt Bodó bombázott a kapuba!

A Szeged 33–32-re győzött, és feljött a második helyre. A Bajnokok Ligája két hét múlva folytatódik, a Szeged legközelebb október 9-én, Zágrábban lép pályára.