Férfi kézi BL: a Szeged szenzációs győzelemmel nyitott a Magdeburg ellen

2024.09.12. 20:20
Mikler Roland fantasztikusan védett (Fotó: Török Attila)
Az OTP Bank-Pick Szeged remek játékkal, 31–29-re legyőzte a német Magdeburgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
B-CSOPORT
OTP Bank-Pick Szeged–SC Magdeburg (német) 31–29 (17–18)
Szeged, 5306 néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
SZEGED: Thulin – SOSTARIC 7 (2), Röd 4, Smárason 2, Bánhidi 1, BODÓ 4, FRIMMEL 4.
Csere: MIKLER R. (kapus), MACKOVSEK 2, Toto 1, KUKICS 3, Garciandia 2, KALARAS 1, Szilágyi B., Jelinic.
Edző: Michael Apelgren
MAGDEBURG: S. Hernández – D. Pettersson 2, MAGNÚSSON 5 (3), Saugstrup 3, O’Sullivan 1, Serradilla, Musche 4.
Csere: Portner (kapus), G. Kristjánsson 2, P. WEBER 5, Lagergren 1, Zechel 1, Mertens 1, Zehnder 2, Damgaard 1, I. Persson 1.
Edző: Bennet Wiegert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 4–6. 12. p.: 8–8. 17. p.: 10–9. 19. p.: 12–10. 22. p.: 13–13. 25. p.: 16–14. 27. p.: 17–15. 34. p.: 20–19. 42. p.: 26–20. 50. p.: 29–22. 55. p.: 29–26.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Michael Apelgren: – Köszönet a csapatnak és a klub valamennyi tagjának, akik mindent megtettek a jó eredmény érdekében. Elképesztő érzés győztes Bajnokok Ligája-mérkőzésen bemutatkozni a szurkolóknak.
Bennet Wiegert: – Az első félidőben jól játszottunk, de a szünet után ellenfelünk fölénk kerekedett. Sok labdát vesztettünk, ziccereket hibáztunk. Semmi sem működött, aminek meg kell fejtenem az okát. A végeredmény hízelgő ránk nézve.

8. Zagreb1123–30–70

Minden extra pontra szüksége van a Szegednek abban az öldöklő csatában, amit a továbbjutásért vívhat várhatóan a norvég Kolstaddal és a horvát HC Zagrebbel, illetve talán a lengyel Kielcével. A legutóbbi négyes döntőből hárman (Barca, Aalborg, Magdeburg) is a B-csoportból vágtak neki a sorozat első szakaszának. Kijelenthető, hogy az előző idényhez hasonlóan ezúttal is a nehezebb nyolcasban kellene a legjobb hat között végeznie a magyar csapatnak.

A 2000-es évek balkáni és a 2010-es évek spanyolos stílusa után a Szeged a következő évekre harmadik út mellett tette le a voksát. Michael Apelgren lett a vezetőedző, aki jó néhány északi kézilabdázót hozott magával: Magnus Röd és Tobias Thulin is a legmagasabb szintet képviselik, de William Bogojevic sem véletlenül érkezett a Tisza partjára. Ahogyan az irányító Janus Smárason sem, aki a BL-ben rögtön előző klubja, a német Magdeburg ellen mutathatta meg tudását a Pick Arénában.

A szurkolók részéről is nagy érdeklődés fogadta az új projektet, hiszen a 8143 néző befogadására alkalmas csarnokban a felső szektorokat is megnyitották. A világ legerősebb bajnokságának a címvédője tavaly ilyenkor nagyon beragadt a rajtnál, a Veszprém és a Barca is legyőzte az első két fordulóban.

A Szeged bevállalta a gyors játékot a „szakma” legnagyobb mesterével szemben is. Hát igen, valahol el kell kezdeni, ha már „ő maga” is erre a stílusra esküdött fel a következő évekre… Az első hazai gól Smárasoné volt, aki összességében jól diktálta az iramot, neki köszönhetően jó helyre futottak ki a lerohanások is. Sebastian Frimmel és Mario Sostaric is sok labdát kapott a széleken, de a 15. percben a védekezés specialistája, Jérémy Toto is jól fejezett be egy támadást (9–9). Közben a Magdeburg világsztárjai sem tétlenkedtek, Ómar Ingi Magnússon minden vele szemben álló védőt csúnyán helyben hagyott. A kapuba megjött Mikler Roland, miután Thulin nem érezte az ellenfél játékosait. A magyar kapus rögtön jól szólt közbe, majd Imanol Garciandia góljával a vezetés is meglett. A 40. születésnapja felé közeledő Mikler ezután korát meghazudtoló módon sprintelt be, kapufára ütve egy ejtést, amikor a labda az üresen tátongó kapujára érkezett. A magyarok közül Bodó Richárd is sokat volt pályán, és önbizalommal telve kézilabdázott. Ez szinte mindenkire igaz volt, a Szeged ízelítőt adott a skandináv iskolából: Lazar Kukics gyors középkezdése után Sostaric rögtön ziccerben találta magát, aki nem is hibázott. Az első félidő hajrájában a hazai szurkolók is feljebb kapcsoltak, érezték, hogy itt most benne lehet a bravúr ebben az estében, de a szünetben mégis a Magdeburg vezetett eggyel (17–18).

A térfélcserét követően Mikler ott folytatta, ahol nem sokkal korábban abbahagyta. Nagyobbnál nagyobb bravúrokkal ugrasztotta talpra a hazai nézőket. Közben a szegediek elöl sem tétlenkedtek, Borut Mackovsek jó előkészítéseket kapott attól a Kukicstól, aki új újak közül szintén jól vizsgázott. Bennet Wiegert pedig másodszor kért időt, mégis az eksztázisban védő Mikler bravúrjai után a Szeged dobott további gólokat (26–20). Hétgólos előnnyel gazdálkodhatott a meccs hajrájában a Szeged, ami megkönnyítette a dolgát. Ettől függetlenül persze az utolsó percekre a Magdeburg az idény eleji formája ellenére sem adta fel, és megmutatta erejét. Öt perccel a vége előtt mínusz háromra felzárkózott, Bánhidi Bence első gólja a legjobbkor jött! A beálló látványos találata után azonban már nem volt kérdés: a Szeged 31–29-re legyőzte a német bajnokot, Mikler 16 védéssel zárt!

Nincs könnyű sorsolása a Szegednek, a következő fordulóban, egy hét múlva csütörtökön az előző négy kiírásból hármat megnyerő Barcánál vendégeskedik.

A-CSOPORT
1. FORDULÓ
Dinamo Bucuresti (román)–Fredericia (dán) 37–28 (18–14)

Az A-csoportban a BL-újonc dán Fredericia kezdte jobban a román bajnok Dinamo Bucuresti elleni idegenbeli mérkőzést, de az északiak hiába vezettek 11–8-ra szűk 20 perc után, a Rosta Miklóst és a Balatonfüreden és Szegeden is megforduló cseh átlövőt, Stanislav Kaspareket is foglalkoztató vendéglátó még a szünet előtt fordított, és 18–14-es előnnyel fordult. Rostáék a második játékrészben sem hagytak esélyt a Fredericiának, és simán nyertek 37–28-ra. A magyar válogatott beálló hibátlanul teljesített, mind az öt lövéséből gól lett.