Közel állt a világraszóló bravúrhoz a Szeged, de kikapott Barcelonában

2024.09.19. 20:40
Fotó: az EHF Twitter-oldala
Az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata csütörtök este 31–30-ra kikapott Barcelonában a Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
BARCA (spanyol)–OTP BANK–PICK SZEGED 31–30 (20–12)
Barcelona, Palau Blaugrana, 1500 néző. V: Merz, Kuttler (németek)
BARCA: PÉREZ DE VARGAS – Janc 4, Mem 4, P. CIKUSA 2, Frade 3, N’Guessan 2, Arino 2. Csere: E. Nielsen (kapus), A. GÓMEZ 5 (2), CARLSBOGARD 3, T. Petrus, J. Rodríguez 1, M. Richardson 3 (1), M. Ortega 2, Makuc. Edző: Antonio Carlos Ortega
SZEGED: Thulin – SOSTARIC 8 (2), Röd 3, Toto, Kalaras 2, BODÓ 6, Frimmel 2. Csere: MIKLER R. (kapus), KUKICS 2, Bánhidi 3, Smárason, Mackovsek 1, Garciandia 1, Szilágyi B. 1, Jelinic 1. Edző: Michael Apelgren
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 10. p.: 8–4. 16. p.: 11–8. 19. p.: 13–8. 24. p.: 17–9. 28. p.: 19–12. 34. p.: 21–15. 43. p.: 27–18. 51. p.: 29–25. 56. p.: 29–27.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2

MÉG AZAHRIAH IS kifejezte támogatását a szegedi kézilabdázók felé a legutóbbi négy BL-kiírásból hármat is megnyerő rivális elleni meccsük előtt. A jelenlegi legnépszerűbb magyar énekes csütörtökön ugyanúgy Barcelonában játszott, ahogyan a Szeged. Az előadóművész a katalán fővárosban lévő magyar bárban, a Futballáriumban futott össze a klub képviselőivel, és mondott néhány buzdító szót esti fellépése előtt.

Talán nem túl merész kijelentés, hogy rá sokkal könnyebb feladat várt, mint a Tisza-partiakra, akik az egy héttel ezelőtti, Magdeburg elleni 31–29-es bravúrgyőzelem miatt mégis bizakodhattak a címvédő elleni túrájukat megelőzően. A kezdés nem sikerült jól a Palau Blaugranában, a találkozó első négy gólját a hazaiak szerezték. Kettőt cserélt a Szeged támadásból védekezésbe, ezért a Barca rendre gyorsan került tiszta helyzetbe. (7–3)

Az első percekben csak Bodó Richárd átlövéseiből született akciógól, ezért Michael Apelgrennek a 10. percben időt kellett kérnie. A kezdeti nehézségek után Sebastian Frimmel és Magnus Röd is utat talált az amúgy a kötelezőket jól védő Gonzalo Pérez de Vargas kapujába, kapaszkodott a Szeged. A túloldalon a 18 éves Petar Cikusa hamar megmutatta, hogy miért ő a BL-mezőny egyik legtehetségesebb fiatalja.

Nem volt könnyű dolga Tobias Thulinnak a mieink kapujában, szinte csak tiszta ziccereket kellett volna védenie. A svéd kapusnak az első bravúrjaira éppen ezért negyedórát kellett várni. Ezekkel ugyan ideig-óráig közelebb tudott jönni a magyar csapat, de a 24. percben a katalánok már 17–9-re vezettek. A Szegednek semmi sem jött össze az első félidőben, a második játékrész előtt nyolcgólos lemaradásba került.

A szünet után nagy „pálfordulásnak” kellett volna bekövetkeznie a meccs képében, hogy az szorossá váljon. Bejött a kapuba a nyitó fordulóban 44 százalékkal védő Mikler Roland, elől szintén a magyar játékosok, Bodó mellett Bánhidi Bence próbálták a hátukra venni a csapatot. A hazaiak sztárja, Dika Mem tíz perccel a vége előtt egy szerencsétlen földet érés következtében vállsérülést szenvedett.

A Barca ekkor már csak annyit szeretett volna kiadni magából, amennyi a biztos sikerhez kellett volna. Ennek majdnem meglett a böjtje, a Szeged öt perccel a vége előtt mínusz egyre felzárkózott. A csoda elmaradt, a 31–30-as vereséget szenvedő Szegedre egy hét múlva a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzés vár: a francia Nantes egyike a könnyebben verhető ellenfeleknek.

Magdeburg (német)–Kolstad (norvég) 33–25

A csoport másik összecsapásán a Magdeburg érvényesítette a papírformát, odahaza magabiztosan, nyolcgólos különbséggel győzött a norvég Kolstad ellen. A németek a meccs elejétől irányították a találkozót, amelyen folyamatosan növelték előnyüket, s végül végig vezetve, simán gyűjtötték be a két pontot. A Magdeburg ezzel megszerezte első győzelmét a csoportban, a Kolstad továbbra is pont nélkül áll.