Férfi kézi NB I: könnyedén nyert a Szeged, vereséggel kezdett az FTC

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.14. 20:14
Továbbra is hibátlan a Szeged (Fotó: pickhandball.hu)
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában a Szeged a Dabas otthonában nyert kilenc góllal, míg az FTC a Komló vendégeként szenvedett egygólos vereséget.

A Dabas bő húsz percig tudta tartani a lépést a Szegeddel. Onnantól kezdve Szilágyi Benjámin vezetésével egyre jobban ellépett a vendég csapat, amely végül 38–29-re nyert. Szilágyi mind a 13 lövéséből betalált, Tobias Thulin emellett 17 védéssel segítette győzelemre a Szegedet. A hazaiak legjobbja Zdolik Bence volt, aki 11 lövésből nyolcszor volt eredményes.

A Budakalász hazai pályán 31–29-re kikapott a PLER-től. Gregor Ocvirk 11 góllal segítette a fővárosiakat, a házigazdáknál Josip Juric-Grgic tíz alkalommal talált be. A Budakalász az előző fordulóban 30–24-re vezetett az újonc Győr otthonában, végül azonban 31–30-ra kikapott. Ezúttal 28–26-os előnyben volt öt perccel a vége előtt, majd a PLER egy 4–0-s sorozattal fordított és már nem engedte ki a győzelmet a kezei közül.

A Komló nagy meglepetésre legyőzte a Ferencvárost. A baranyaiak 1–0-nál, majd 2–1-nél vezettek, ezt követően az első bajnokiját játszó fővárosiak kerültek előnybe. A félidei ötgólos ferencvárosi vezetést követően a második félidőt a Komló kezdte jobban. A hazaiak fokozatosan csökkentették a hátrányukat végül Menyhárt Máté két másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt a Komlónak. A hazaiaknál Srecko Jerkovic és Jenko Tim Bogdanic is nyolc gólt szerzett, míg a két kapus Mohammad Siavoshi és Merkovszki Pál is nyolc védéssel járult hozzá a hazai győzelemhez. Az FTC-nél Győri Kristóf 15 védéssel zárt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
2. FORDULÓ
DABAS KC–OTP BANK–PICK SZEGED 29–38 (15–19)
Dabas, 900 néző. V: Kovács T., Mándli.
DABAS: NAGY T. – Horvat 4 (1), Fekete B. 2, GARAJSZKI 1, Török, ZDOLIK 8 (3), Ág. Csere: PALLAG (kapus), Bálint B. 4, Dobrkovics 3, Bognár N., Kádár, Szöllősi Sz. 5, Katona, Tisza 2, HUNYADI. Edző: Tomori Győző
SZEGED: THULIN – Sostaric 4, Smárason 2, KALARAS 2, Toto 1, Bogojevic 2, Jelinic 3. Csere: Nagy M. (kapus), Bodó 1, Frimmel 1, Bánhidi 2, KUKICS 5, Garciandia 2, Mackovsek, SZILÁGYI BENJÁMIN 13 (4), Szűcs B. Edző: Michael Apelgren
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 15. p.: 7–8. 21. p.: 12–12. 36. p.: 18–23. 45. p.: 23–28. 56. p.: 27–34.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Tomori Győző: – Az volt a célunk, hogy megnehezítsük a Szeged dolgát, és ez időnként sikerült. A lőtt góljaink számával is elégedett vagyok.
Michael Apelgren: – Jó mérkőzést játszottunk a dabasiakkal, akik végig meccsben voltak. Természetesen megvan a különbség a két együttes között, de én ezt a teljesítményt és hozzáállást várom a csapatomtól.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓI KK 29–29 (15–12)
Gyöngyös, 900 néző. V: Altmár, Horváth M.
 GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 2, MARKEZ 5, Potisk 3, Hegedüs M. 3, Bodor 1, EDWARDS 7 (3). Csere: Usik (kapus), Ubornyák 2, Jaros 2, Nagy Á., GRÁF M. 4 (2), Jóga N. Edző: Bíró Balázs
CSURGÓ: Füstös – Kiss B. 3, Brajovics 3, Vasvári, Szeitl E., HERCEG 6, TUFEGDZSICS 4 (2). Csere: Holló B. (kapus), Zagar 3, Papp T. 3, Gábor M. 2, Tóth P. 1, MAJSZTOROVICS 4. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 12. p.: 5–2. 18. p.: 9–6. 24. p.: 12–10. 36. p.: 17–15. 42.  p.: 21–17. 48. p.: 24–20. 54. p.: 27–24.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Bíró Balázs: – Iszonyatosan mérges vagyok. Harminc másodpercet vezetett az ellenfél, mégis ponttal távozik. Jelentős előnyt adtunk el, nagy hiányérzetem van.
Vladan Matics: – Tartottam a meccstől, mert a Gyöngyös nagyon összeszokott gárda, remek formában van, modern, gyors kézilabdát játszik. A rossz kezdés után végig futottunk az eredmény után, a döntetlen, azt gondolom, reális eredmény. Sok munka vár még ránk, de Gyöngyösön nem rossz az egy pont.

CARBONEX-KOMLÓ–FTC-GREEN COLLECT 30–29 (12–17)
Komló, 1000 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
KOMLÓ: MERKOVSZKI – Urbán, BOGDANICS 8, Osztojics, Rotim 1, JERKOVICS 8, MENYHÁRT 4 (2).  Csere: SIAVOSHI (kapus), Varga Sz. 1, Váczi M. 4 (1), SZRNKA 4, Borsos T., Ács P. Edző: György László
FERENCVÁROS: GYŐRI K. – BUJDOSÓ 3, ÓNÓDI-JÁNOSKUTI 6, LÉKAI 4 (2), Füzi 3, NAGY BENCE 6 (3), Kovacsics P. 2.  Csere: Borbély (kapus), Győri M. 2, Debreczeni 1, Karai 1, Tóth Á. 1, Juhász Á., Csörgő. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 2–6. 15. p.: 5–11. 2  0. p.: 8–13. 25. p.: 9–14. 3  5. p.: 15–20. 40. p.: 17–21. 45. p.: 20–25. 50. p.: 24–25. 55. p.: 28–29. 5  9. p.: 29–29.
K iállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
György László: – Két ellentétes félidő volt. Hittünk magunkban, a második félidőben fokozatosan jöttünk fel, igazi csapatként győztünk. Sok még a feladat, tudjuk, hol a helyünk, sokat kell dolgozni. A két pontból az egyik pont a közönségé.
Pásztor István: – Érthetetlen, hogy a magabiztos első félidő után kiengedtük a kezünkből a vezetést, a sokkal lelkesebb hazaiak megérdemelten fordították meg a mérkőzést.

CYEB BUDAKALÁSZ–PLER-BUDAPEST 29–31 (16–14)
Budakalász, 330 néző. V: Paska, Vastag.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 5 (1), Papp B. 1, Juhász Á. 3 (1), Mihalin 4, Juric-Grgic 10 (2), Kovács D. 3.  Csere: Tóth M. (kapus), Dávid, Tyiskov 1, Varga M., Polcar 2, Szakács, Tájok, Sinkovits, Fórizs. Edző: Csoknyai István
 PLER: Zaponsek – Zalai 2, Kavin 1, SZTRAKA 6, PORDÁN 5, Várszegi 1, Holdosi 3.  Csere: Kránitz (kapus), Ocvirk 11 (7), Kemény, Fekete Á., Dénes, Groff, Periszics, F. Szunajko 1, Boros 1 (1).  Edző: Lepsényi Sándor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 17. p.: 9–9. 26. p.: 14–14. 39. p.: 22–18. 46. p.: 23–23. 51. p.: 27–24. 56. p.: 28–28.
Kiállítások: 12, ill. 18 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 8/8
Csoknyai István: – Nagyon küzdelmes hatvan percet játszottunk, hullámzó teljesítménnyel. Az első félidőben az ellenfél, a másodikban pedig jobbára mi vezettünk. Hasonló érzésem van, mint a múlt heti mérkőzés után. Összességében a PLER akarata érvényesült, a végjátékban pedig eksztázisban játszottak.
Lepsényi Sándor: – Borzasztóan nehéz mérkőzés volt, amely a második félidőben majdnem kicsúszott a kezünkből. Szakaszokban jelentkezett az az eksztázis, ami tavaly jellemzett minket, és sok jó egyéni teljesítménnyel párosult.