Férfi kézi NB I: továbbra is veretlen a listavezető Szeged

H. Á.H. Á.
2024.09.22. 20:06
Bánhidi Bence két góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Török Attila)
A Szeged hazai pályán 37–28-ra megverte a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Az első félidőben még jól tartotta magát a vendégcsapat, sőt, 4–2-re, majd 5–4-re vezetett is a vendégcsapat, igaz, ekkor még csak a 10. percben járt a mérkőzés. A folytatásban viszont rákapcsolt a Szeged és ugyan a vendégek végig közel maradtak, de végül a szünetre kétgólos szegedi előnnyel fordultak a felek – a történelmi hűséghez hozzátartozik, hogy bő másfél perccel a félidő vége előtt még 13–13 állt az eredményjelzőn.

A második félidőre aztán nagyobb fokozatra kapcsolt a Szeged és a hat gólig jutó Bodó Richárd, valamint az ötgólos Lazar Kukics vezetésével szép fokozatosan elhúzott a fürediektől, s néhány perccel a vége előtt már 12 gól is volt a csapatok között a különbség, a végére kilenc maradt belőle: 37–28-ra nyert a Szeged, s ezzel őrzi veretlenségét. A vendégektől mindenképpen dicséret illeti Szmetán Mátét, aki hét góljával a mezőny legeredményesebbje lett.