Férfi kézilabda NB I: a Veszprém a második félidőben lépett el a Füredtől

N. T.N. T.
2024.09.15. 20:35
A Veszprém biztosan nyert Balatonfüreden (Fotó: MKSZ)
A címvédő Veszprém 38–28-ra nyert a Balatonfüred otthonában a férfi kézilabda NB I 2. fordulójában.

A Balatonfüred sokáig jól tartotta magát, a 38. percben is még csak 18–16-ra vezetett a Veszprém, az utolsó húsz percben azonban kinyílt az olló, és tízzel nyert Xavier Pascual együttese. A veszprémiek kapusa, Mike Jensen 16 védéssel zárta a találkozót, míg a mezőnyben Bjarki Már Elísson és Jehja El-Dera egyformán hat gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–VESZPRÉM HC 28–38 (12–15)
Balatonfüred, 700 néző. Vezette: Bóna, Földesi
BALATONFÜRED: DEMÉNYI – URBÁN-PATOCSKAI 5 (1), KJUN 4, Németh B. 2, Vasziljev 3, Varga M. 2, BÓKA 3. Csere: Matoc (kapus), Kovács B., Szretenovics 3, Rozman 2, Szmetán 1, Szöllősi Balázs 1, Simotics 2, Klucsik, Hornyák P. Edző: Kis Ákos
VESZPRÉM: M. JENSEN – Vajlupau, Casado 2, Pesmalbek 2, Ligetvári, EL-DERA 6, ELÍSSON 6 (1). Csere: Grahovac, Descat 3 (3), Sandell 3, Cindric 2, Hoffmann B. 2, Végh 2, FABREGAS 5, KOSZOROTOV 5. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 12. p.: 4–4. 17. p.: 6–8. 21. p.: 9–10. 26. p.: 9–13. 34. p.: 14–16. 40. p.: 16–21. 44. p.: 18–25. 49. p.: 22–27. 56. p.: 25–35.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Kis Ákos: – Azokat a részcélokat, amelyeket a mérkőzés előtt kitűztük magunk elé, teljesíteni tudtuk. Fontos volt, hogy fiatal játékosaink is megérezzék ezt a típusú iramot és légkört. Voltak jó szakaszaink, de még az út elején járunk, és sokat kell még dolgoznunk.
Xavier Pascual: – A Balatonfüred negyven percen keresztül jól és gyorsan játszott. A mi csapatunkkal is meg vagyok elégedve, főleg a második félidőben kézilabdáztunk jól és koncentráltan.