Férfi kézilabda NB I: mínusz hatról fordított a hajrában az ETO

N. T.N. T.
2024.09.06. 20:18
Bombac tíz gólt lőtt a Budakalásznak (Fotó: Kisalföld/Molcsányi Máté)
A Veszprém könnyed sikerrel kezdte a férfi kézilabda NB I-et, míg az újonc ETO mínusz hatról fordított a Budakalász ellen. A Balatonfüred ugyancsak egy góllal győzte le a PLER-t.

A bajnoki és Magyar Kupa-címvédő Veszprém végig komolyan vette a Dabas elleni találkozót, és 42 gólt lőve, 14 gólos különbséggel nyert. A bakonyiaknál a jobbszélső Mikita Vajlupau hét, a beálló Ludovic Fabregas hat gólig jutott.

Az ETO tíz év után szerepel újra az élvonalban, kezdésként mínusz hatról fordított a Budakalász ellen a Magvassy-csarnokban. A Szegedről érkező Dean Bombac 13 lövésből 10 gólig jutott, a győztes találat Milos Bozsovics nevéhez fűződik.

Ugyancsak kiélezett volt a hajrája a harmadik pénteki találkozónak is: a Balatonfüred szinte az egész második félidőben előnyben volt, a 60. perchez érve egyenlített a PLER, az utolsó szó azonban a füredieké volt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
VESZPRÉM HC–DABAS KC 42–28 (23–13)
Veszprém, 800 néző. Vezette: Haskó, Natkai
VESZPRÉM: CORRALES – Végh B. 3, SANDELL 4, Casado, FABREGAS 6, Koszorotov 2, ELÍSSON 5 (2). Csere: VÁRADY-SZABÓ (kapus), Grahovac, Pesmalbek 2, Ligetvári, Cindric 2, Remili 2, HOFFMANN B. 4, EL-DERA 5, VAJLUPAU 7 (1). Edző: Xavier Pascual
DABAS: Pallag – FEKETE B. 5, TÖRÖK Á. 5, Hunyadi, Garajszki, BÁLINT B. 6 (1), Ág 1. Csere: Nagy T. (kapus), Horvat 3 (2), Katona A. 2, Dobrkovics 2, Bognár N. 4, Kádár, Tisza. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–4. 18. p.: 11–10. 28. p.: 21–11. 36. p.: 24–17. 44. p.: 29–19. 50. p.: 34–24. 53. p.: 37–24
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Xavier Pascual: – Jó meccset játszottunk. Eleinte volt egy kis problémánk védekezésben, de ezt is sikerült megoldanunk. Külön örülök a fiatalok teljesítményének, akik rászolgáltak arra, hogy ennyi időt töltsenek a pályán.
Tomori Győző: – Nem volt kérdés, ki nyeri a találkozót. Sajnos nagyon sok a sérültünk, ezzel együtt igyekeztünk jó meccset játszani, ez összességében sikerült is.

ETO UNIVERSITY HANDBALL TEAM–CYEB-BUDAKALÁSZ 31–30 (12–13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
GYŐR: Pásztor I. – Dörnyei, DELY 4, Vilovszki 1, M. BOZSOVICS 5, Lang 2, BOMBAC 10. Csere: BŐSZ (kapus), Hári 1, Pieczonka, Vajda H., Mátés, Nagy Martin 1, BALOGH ZS. 7 (6), Laurinyecz B. Edző: Kilvinger Bálint
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – VARJÚ 5, Papp Bence 2, Juric-Grgic 3 (1), TYISKOV 4, Juhász Ádám 3 (1), Kovács Dominik 3. Csere: Tóth M. (kapus), Dávid M., MIHALIN 6, Sinkovits 2, Polcar 2, Varga Mihály. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2. 16. p.: 8–5. 24. p.: 9–10. 28. p.: 12–10. 37. p.: 15–19. 42. p.: 17–22. 47. p.: 22–27. 53. p.: 24–30
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2
Kilvinger Bálint: – A szívünk vitt előre minket. Tipikus első mérkőzés volt, jól kezdtünk, de aztán sokat hibáztunk, amit a Budakalász ki is használt. Nagyon fontos volt a két pont megszerzése, hogy jól tudjuk indítani a bajnokságot. Rendkívül büszke vagyok a fiúkra, az elejétől a végéig küzdöttünk, de látjuk, hogy még van hová fejlődnünk.

PLER-BUDAPEST–BALATONFÜREDI KSE 28–29 (12–12)
Budapest, BUD Aréna, 750 néző. Vezette: Hargitai, Markó
PLER: KRÁNITZ 1 – Szkokán 1, KAVIN 4, Kemény L., F. Szunajko 1, OCVIRK 10 (3), HOLDOSI 4. Csere: Zaponsek (kapus), Várszegi 4, Pordán, Fekete Á. 2, Boros 1, Dénes J., I. Perisics, Groff, Zalai. Edző: Lepsényi Sándor
BALATONFÜRED: ANDÓ – NÉMETH B. 6, ROZMAN 4, Vasziljev 1, Szretenovics, VARGA M. 5, Bóka 3. Csere: Deményi (kapus), Hornyák P. 4 (2), Kljun 1, Szöllősi Balázs 2, Simotics 3, Szmetán M. Edző: Kis Ákos
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Lepsényi Sándor: – Mindkét félidőt jelentős hátránnyal kezdtük. Az eredmény miatt csalódott vagyok, de azért láttam biztató jeleket is a játékunkban.
Kis Ákos: – Azt kaptuk, amire számítottunk, sikerült jól felkészülni. Ez a bajnoki idény más lesz, mint az előző volt. Négygólos vezetést is leadtunk, a döntetlennek is örültem volna a végén, de első élvonalbeli mérkőzésemen szerencsére sikerült győznünk.