Magabiztos, nyolcgólos sikerrel mutatkozott be a női kézi NB I-ben az Esztergom

CS. M.CS. M.
2024.09.07. 19:37
Győzelemmel tért vissza az NB I-be az Esztergom! (Fotó: Facebook, Esztergom Handball)
Az Esztergom 27–19-es győzelemmel tért vissza az élvonalba, az MTK Budapest 31–26-ra nyert a Dunaújváros ellen, míg az Alba Fehérvár 32–26-ra felülmúlta a Vácot a női kézilabda NB I 1. fordulójának szombati játéknapján. Később a Debrecen 39–24-re ütötte ki a Vasast, míg a Szombathely 39–36-ra győzött a Békéscsaba ellen.

MTK–DUNAÚJVÁROS

Az előző idényben csak két hely választotta el a két csapatot egymástól a tabellán, az MTK javára, amely ezúttal is esélyes volt, ám ennek ellenére egygólos hátrányban (14–15) vonulhatott a szünetre. A folytatásban már a budapestiek irányítottak, az egyenlítés és a vezetés megszerzése villámgyorsan összejött, majd 23–23 után folyamatosan nőtt az előny, amely volt hatgólos is, végül 31–26 lett az eredmény.

ESZTERGOM–KISVÁRDA

Az Elek Gábor vezette szakmai munkával fémjelzett Esztergom tavasszal feljutott az NB I-be, most be is mutatkozott. A keretüket is alaposan megerősítő, felsőházba vágyó esztergomiak a szünetben már öttel vezettek egyik lehetséges riválisuk, a Kisvárda ellen, az előny pedig csak tovább nőtt, így magabiztos, 27–19-es siker lett a vége. Vajon meddig jut feljutóként az Esztergom?

FEHÉRVÁR–VÁC

Papírforma félidő, meglepő folytatás. A Vác esélyeshez méltóan kezdett, két góllal még vezetett is a szünetben Fehérváron, ám a fordulás egyértelműen a hazaiaknak jött ki jobban, gyorsan megfordították a meccset, majd két-három góllal folyamatosan elléptek. A hajrára már kilencgólos is volt az Alba előnye, ez az utolsó pillanatokra visszaesett, de így is 32–26 lett a vége.

SZOMBATHELY–BÉKÉSCSABA

Tizennyolc órától, a játéknap utolsó idősávjában lépett pályára a két csapat, amely eleinte szoros első félidőt produkált, de a szombathelyiek szépen lassan elléptek, s a szünetben már néggyel vezettek. A fordulás után többször hattal és héttel is mentek a hazaiak, de a hajrában folyamatosak zárkózott a Békéscsaba. Az egyenlítésre már nem volt idejük a vendégeknek, a Szombathely 39–36-ra nyert.

VASAS–DEBRECEN

Papírforma. Erődemonstráció. A múlt idényben BL-szereplő debreceniek az esélyesség terhével léptek pályára a múlt évad végén borzasztó szériába kerülő Vasas otthonában, s már a félidőben hattal vezettek, de a folytatásban csak nőtt az előnyük gólszámban, s a játék képét illetően is. Végül tizenöttel, 39–24-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOL ESZTERGOM–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 27–19 (13–8)
Esztergom, 640 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
ESZTERGOM: Herczeg L. – Kovács Anett 2, Ballai B. 2, Szucsánszki 2, Kisfaludy 1, Faragó Lea 7 (3), Hajtai 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Majoros K., Kármán 5, Nick 3, Horváth F. 1, Teplán 1, Mlinkó, Bede, Kiss D. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Gém 1, Szabó Lili 1, Karnik Sz. 3 (1), Gyimesi 1, E. Novak 2 (2), Mérai 3. Csere: Leskóczi (kapus), L. Kalaus, Bucsi 4 (2), Kovalcsik B. 2, Ajano 2, Kostyó. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 11. p.: 4–2. 21. p.: 9–4. 38. p.: 19–10. 45. p.: 22–13. 52. p.: 25–17
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Elek Gábor: – A kapusteljesítménnyel és előtte a védekezésünkkel nyertük meg a mérkőzést, mert a stabil hátsó alakzatra alapozva könnyű gólokat tudtunk szerezni. Támadásban kissé lassabbak voltunk, mint amit vártam. Összességében elégedett vagyok a lányokkal, nagy büszkeség, hogy az első osztályban szerepelhetünk.
Józsa Krisztián: – A különbség talán túlzó, de az Esztergom jobb volt, a játék minden elemében felülmúlt minket. Védekezésben és támadásban sem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket.

MTK BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–26 (14–15)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 150 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
MTK: Kubina – Andróczki, DAKOS 5, Lapos 1, Hadnagy 1, BATÓ 5 (3), Tóth M. Csere: Christe, Szőke (kapusok), POCZETNYIK L. 6, Bujdosó-Gerháth 2, Dávid-Azari 3 (1), Kekezovity 3, FERENCZY F. 5, Fekete B. Edző: Vágó Attila
DUNAÚJVÁROS: WÉNINGER – ARANY 5 (1), Agócs 1, Somionka, Borgyos 2, Gerháth K. 4, SALLAI 4. Csere: Oguntoye (kapus), Lakatos P., LUCHIES 4, Szalai B. 2, Paróczy 1, Kpodar, Kellermann 3 (1), Gajdos. Edző: Gulyás Péter
Az eredmény alakulása. 11. p.: 5–3. 17. p.: 7–8. 25. p.: 9–11. 40. p.: 20–19. 48. p.: 22–23
Kiállítások. 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Vágó Attila: – A különbség nem tükrözi a látottakat, mert jól játszott az ellenfél. A második félidő közepére összeállt a védekezésünk, nem kapkodtunk támadásban sem. Értékes ez a győzelem, mert szoros bajnokság elé nézünk.
Gulyás Péter: – A második félidőben mutatott jobb teljesítményével nyert az MTK. A negyvenedik perc után feljavult a hazaiak védekezése és az ebből lőtt könnyű gólokkal eldöntötték a mérkőzést.

VASAS SC–DVSC SCHAEFFLER 24–39 (11–17)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, , 300 néző. Vezette: Héjja, Kónya
VASAS: Mészáros V. – Domokos D. 1, Ferenczy D., FARKAS JOHANNA 6 (2), Dombi K., SZILOVICS 6, Oláh K. 1. Csere: Zsigmond P. (kapus), NAGY NÓRA 5 (1), Fodor N. 2, Boldizsár 1, Juhász F., Varjas 1, Szabó Laura 1. Edző: Konkoly Csaba
DEBRECEN: Bartulovic – Grosch 3, Sercein-Ugolin 3, FÜZI-TÓVIZI 7, Thorleifsdóttir 2, Tóth Nikolett 1, Petrus 3. Csere: GABRIEL (kapus), Jovovics 2, Haggerty 3, SZABÓ NINA 4, Hornyák D., Dramac 2, Juhász Kata, Töpfner 4 (2), VÁMOS M. 5. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 14. p.: 8–8. 24. p.: 10–14. 40. p.: 14–24. 51. p.: 17–34
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Végig dominánsan játszott a Debrecen. Nekünk nem a Loki a fő ellenfél, jószerével csak ezután kezdődik a bajnokság.
Szilágyi Zoltán: – Az első bajnoki mérkőzés mindig speciális, és ez látszott is az elején. A védekezésünk aztán helyreállt, előnybe is kerültünk. Tetszett a csapatom beállójátéka, remélem, ezt tudjuk folytatni, mert ebből a pozícióból könnyebb eredményt elérni.

ALBA FEHÉRVÁR KC–PRAKTIKER VÁC 32–26 (11–13)
Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Dáné, Marton Zs.
FEHÉRVÁR: Aalla – SZABÓ-MÁJER 4, Trawczynska 3, SZMBATJAN 8, Kövér 1, Balássi 2, Takó 2. Csere: HADFI (kapus), SULYOK, Szabó Kitti 4 (3), Utasi, MORENO 3, KOCSIS B. 5. Edző: Szuzana Lazovics
VÁC: Bukovszky – Pálffy 2, KOVÁCS ANIKÓ 6, Varga Emőke 1, JUHÁSZ GRÉTA 4, CSERNYÁNSZKI 4, Wald. Csere: Za,. Csizmadia F. (kapusok), Afentaler 2, Csíkos 2, Kovalcsik J. 1, Kurucz A., Pelczéder 3, Miklós K. 1. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 4–5. 18. p.: 5–8. 25. p.: 10–10. 28. p.: 11–12. 34. p.: 14–13. 40. p.: 17–15. 46. p.: 20–18. 52. p.: 26–20. 58. p.: 30–25
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Szuzana Lazovics: – A Vác nagyon erős csapat, ezt meg is mutatta az első félidőben. Elégedett vagyok a lányokkal, azt láttam tőlük, amit korábban megbeszéltünk. Igyekeztem őket motiválni, így védekezésben, támadásban és lerohanásban is felülmúltuk ellenfelünket.
Herbert Gábor: – Az Alba megérdemelten győzött, a második félidei játékunk teljes csőd volt. A statisztikákat nézve a felkészülés alatt nem voltak ilyen gyenge teljesítmények nálunk, az én kritikám és felelősségem is, hogy hányan játszottak formán kívül, és az is, hogy ilyen tehetetlenek voltunk.

SZOMBATHELYI KKA–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 39–36 (19–15)
Szombathely, 500 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
SZOMBATHELY: N. de Almeida – AKIJAMA 4, KULCSÁR D. 4, Malovics 4, Szmolek 1, PŐDÖR R. 10 (4), KAZAI 7. Csere: Marinovic, Csatlós (kapusok), Török Fanni, Pődör B. 4, Djatevszka 2, Varga N. 2, Szeberényi, Bujnochová 1, Balogh P. Edző: Bo Rudgaard
BÉKÉSCSABA: J. Ferreira – Horváth G. 1, SCHLEGEL 6, Román 4, Bencsik-Giricz 2, M. FERREIRA 10 (2), Szondi 1. Csere: Szabó D. (kapus), Aranyi, Takács E., Sablic, Kukely K. 2, BORBÉLY M. 7 (2), Bencsik B. 3. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–5. 12. p.: 7–8. 18. p.: 12–10. 25. p.: 15–12. 33. p.: 21–16. 38. p.: 25–20. 43. p.: 28–22. 49. p.: 32–27. 54. p.: 36–30
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek 4/4, ill. 4/4
Bo Rudgaard: – Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, szép támadásokat vezettünk, rendben volt a csapat. Nem úgy a második játékrészben, ekkor már gondjaink voltak a védekezéssel. Van még hova fejlődnünk, de most mindennél fontosabb volt a két pont megszerzése.
Rácz Sándor: – Az első félidőben veszítettük el a mérkőzést. Volt egy periódusa, amikor elrontottunk három-négy ziccert, ekkor elléptek a hazaiak, és megtartották az előnyüket. A szünet után változtattunk védekezésben, de nem sikerült az egyenlítés.