Nem volt elég az ötgólos előny az Aalborgnak a Magdeburg ellen a férfi kézi BL-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.09.25. 20:40
Simon Hald Jensen két gólt szerzett az Aalborgban, itt éppen kapura dob a szerdai meccsen (Fotó: Imago Images)
Hiába vezetett öt góllal az Aalborg, be kellett érnie a döntetlennel (33–33) vendége, a Magdeburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójának szerdai játéknapján, a tavaszi egyik elődöntő „visszavágóján”. A Kolstad hazai pályán 29–25-re legyőzte a zágrábi csapatot, megvan tehát az első sikere ebben a kiírásban. Késő este a címvédő Barca négy góllal nyert a Kielce vendégeként (32–28), őrzi hibátlan mérlegét.

Aalborg–Magdeburg 33–33. A legutóbbi kiírás elődöntőseinek csatája kiegyenlített első félidőt hozott, többnyire az Aalborg járt előrébb, aztán a szünet előtt nyílt az olló – 13–13 után a rutinos Patrick Wiesmach vezérletével megugrottak a hazaiak (17–13). A második játékrész első gólját az Aalborg másik gólgyárosa, Lukas Nilsson dobta, ám hiába a tetemes előny, a Magdeburg – főleg Gísli Kristjánsson és Ómar Ingi Magnússon eredményes játékával – fokozatosan eltüntette, és nyílttá tette a hajrát (29–29). A németek négyszer egyenlítettek a hátralévő időben, utoljára fél perccel a vége előtt Manuel Zehnder hetesből, és az utolsó hazai akció már nem hozott gólt – az Aalborg nem tudta megismételni a tavaszi győzelmét. Nilsson és a minden lövéséből betaláló Wiesmach 7-7 gólt lőtt a hazaiaknál, Kristjánsson hetet, Magnússon hatot a vendégeknél. (33–33)

Kolstad–Zagreb 29–25. Az első győzelmére hajtó norvég csapat az első félidőben többször is vezetett öttel (10–5, 13–8), ám a játékrész utolsó öt gólját a zágrábiak dobták – azaz a szünet után kezdődhetett minden elölről… A Kolstad nekifutott hát újból, és ezúttal kiválóan bírta a kulcsfontosságú utolsó tíz percet is, köszönhetően elsősorban a 11 gólig jutó Sigvaldi Gudjónssonnak. A horvát csapat legjobb dobója a nyolcgólos Luka Klarica volt. (29–25)

Kielce–Barca 28–32. Jól kezdett a lengyel csapat, de aztán a Barca gyorsan kézbe vette az irányítást, 8–8 után 5–1-es rohammal meglépett, és a megszerzett előnnyel jól gazdálkodva simán legyőzte a sérülések miatt némiképp tartalékos Kielcét. Melvyn Richardson már a szünetben hat gólnál tartott – végül nyolccal zárt –, Emil Nielsen 32.5 százalékos kapusteljesítménnyel (13/40) járult hozzá a vendégek sikeréhez. Michal Olejniczak hat góllal volt a lengyelek legjobbja. (28–32)