Női kézilabda NB I: a Mosonmagyaróvár ellen sem lassított a címvédő FTC

T. Z.T. Z.
2024.09.11. 20:34
Klujber Katrin hat gólig jutott a Mosonmagyaróvár otthonában (Fotó: Getty Images)
A bajnoki címvédő FTC 29–23-ra legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I 2. fordulójának szerdai játéknapján.

A Mosonmagyaróvár a bajnokság 1. fordulójában nagy verésbe futott bele a Győr vendégeként, míg a Ferencváros a Budaörs ellen aratott a várakozásoknak megfelelően könnyed győzelmet.

A 2. fordulóban megrendezett találkozón végig a fővárosiak irányítottak, leszámítva az első félidő utolsó öt percét, amikor magára talált a Mosonmagyaróvár. Az FTC támadásban ellenállhatatlan volt, a Mosonmagyaróvár védekezése pedig erre a találkozóra sem állt össze igazán.

A zöld-fehéreknél főleg Klujber Katrin és Andrea Lekics remekelt, mindketten hat gólig jutottak, az Óvárnál leginkább Tóth Gabriella kapta el a fonalat: ő nyolc találattal zárta a találkozót, amelyet hatgólos különbséggel nyert meg a bajnoki címvédő.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRFTC–RAIL CARGO HUNGARIA 23–29 (13–18)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1100 néző. V: Horváth P., Marton B.
MOSONMAGYARÓVÁR: C. MARTINS – Falusi-Udvardi 1, Albek, Wolfs, TÓTH G. 8, IVANCOK-SOLTIC 4, STRANIGG ZS. 6 (3). Csere: Halter (kapus), Varga E. 2, Lancz, Faragó Luca, Schatzl Natalie, Tóth E. 2 (2). Edző: Gyurka János
FERENCVÁROS: GLAUSER – Malestein 3, Klujber 6, CVIJICS 3, LEKICS 6 (2), O. KANOR 4, Márton 2. Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwidge, Dmitrijeva 1, BÖLK 3, Maszlova, Tomori, Simon P., Hársfalvi 1, Papp D. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 10. p: 4–8. 14. p.: 6–12. 21. p.: 10–17. 37. p.: 17–20. 49. p.: 20–26. 56. p.: 22–28
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/3
Gyurka János: – Az első tíz-tizenkét percben nem csináltunk megállítófaultokat, így a vendégek szétlőtték a védekezésünket. Aztán felvettünk azt a ritmust, ami egy ilyen hőfokú meccshez kell. A védekezésünkön javítanunk kellett, és ez már az első félidőben sikerült. A második játékrészben meg tudtuk valósítani azokat a dolgokat, amiket elterveztünk. Ennek a fiatal csapatnak sok ilyen mérkőzésre van szüksége, hogy minél több tapasztalatot tudjon szerezni. Örülök annak, hogy a csapat a maximumot nyújtotta. Ha több extra teljesítményünk lett volna, akkor még szorosabb lehetett volna a mérkőzés.
Allan Heine: – Nagyon kemény meccset játszottunk. A csapatomnak a legjobbját kellett nyújtania ahhoz, hogy győzni tudjon. Az első húsz percben okosan játszottunk támadásban és védekezésben is. Büszke vagyok arra, hogy nyertünk, arra pedig különösen, ahogyan behúztuk a találkozót.