A Veszprém a hosszabbításban állva hagyta a Barcát, és bejutott a klub-vb döntőjébe!

2024.10.01. 17:56
Fotó: IHF
A férfi kézilabdázók klub-vb-jének elődöntőjében a Veszprém a rendes játékidőben döntetlent ért el a Barcával, majd a hosszabbításban kiválóan játszva 39–34-es győzelmet aratott, ezzel ott lesz a döntőben.

FÉRFI KÉZILABDA KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
ELŐDÖNTŐ
VESZPRÉM HC–BARCA (spanyol) 39–34 (15–13, 29–29, 33–30) – hosszabbításban
Kairó, 500 néző. V: G. Nacsevszki, Nikolov (északmacedónok)
VESZPRÉM: CORRALES – Vajlupau 2, REMILI 9, FABREGAS 5, Ligetvári, EL-DERA 7, CINDRIC 5. Csere: M. Jensen (kapus), DESCAT 9 (4), Sandell 1, Pesmalbek, Koszorotov 1, Casado. Edző: Xavier Pascual
BARCA: Pérez de Vargas – A. GÓMEZ 10 (2), MEM 9, M. Richardson 1 (1), Frade 3, Carlsbogard 2, Arino 2. Csere: E. NIELSEN (kapus), Thiagus Petrus, N’Guessan 2, J. Rodríguez, Cikusa 3, M. Ortega, Janc 2. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 7. p.: 5–5. 10. p.: 8–5. 15. p.: 10–7. 21. p.: 11–10. 26. p.: 13–10. 34. p.: 18–15. 41. p: 22–19. 45. p.: 24–21. 50. p.: 25–22. 53. p.: 26–27. 58. p.: 27–29. 67. p.: 35–32. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Xavier Pascual: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Úgy harcoltunk, ahogyan eddig még semmikor ebben az idényben. Megmutattuk az igazi arcunkat, megérdemelten nyertünk. De jelenleg nem vagyunk még bajnokok! Nekünk ez meghatározó győzelem, ami hatással lehet az előttünk álló hónapokra is. De még egyszer jelzem, még semmit sem nyertünk meg. Fel kell készítenünk a játékosainkat a következő kihívásra is. Nagyon örülünk, hogy örömet szerezhettünk az embereknek, akik bíznak bennünk és abban, hogy valami nagyot tudunk véghez vinni ezzel a csapattal.

A másik elődöntőben: Magdeburg (német)–Al-Ahli (egyiptomi) 28–24 (12–15)

Két gyors góllal kezdte az összecsapást a Veszprém, amire egy 3–0-s rohanással válaszolt a Barca, megfordítva az állást. Ezt követően a bakonyiak átvették az irányítást, s noha a katalán együttes 5–5-re még feljött, a játékrész hátralevő részében már csak az eredmény után futott. Xavi Pascual együttese magabiztosan őrizte előnyét, s két góllal vezetett a szünetben.

A fordulás után háromszor is feljött egy gólra a Barcelona, de az egyenlítő találatot nem sikerült begyötörni a remekül védő Corrales kapujába. A játékrész derekán Rodríguezt kiállították katalán részről, majd jól időzített időkérés nyomán összekapta magát a Barca, s az 50. percben kiegyenlített – Xavi Pascual azonnal időt kért.

Az időkérés nem hozta meg a várt hatást, az utolsó tíz percben ugyanis a katalánok akarata érvényesült – olyannyira, hogy kétgólos vezetésre tettek szert. A végjáték óriási izgalmakat hozott, Corrales több nagy bravúrt is bemutatott, a Veszprém pedig Descat és El-Dera góljával egalizált – fél perccel a mérkőzés vége előtt. Az utolsó 30 másodpercben mindkét fél eldönthette volna a meccset, de Gómez hetesét óriási bravúrral védte Corrales, majd Koszorotov időn túli szabaddobása a kapufát találta telibe – jöhetett a hosszabbítás (29–29).

A ráadás első öt percében a Veszprémnek állt a zászló, Cindric duplája mellett Remili és El-Dera is gólt szerzett, míg a kapuban Corrales kétszer is nagyot védett, így csak N'Guessan tudott kozmetikázni az eredményen (30–33). A térfélcsere után tovább nyílt az olló, a Barca nem tudott megújulni, így a bakonyi gárda jutott tovább a fináléba. 39–34

A német Magdeburg vár a Veszprémre a döntőben
A második elődöntőben a német Magdeburg számított előzetesen esélyesnek a hazai közönség támogatását is élvező Al-Ahli ellen. Az egyiptomiak azonban nem adták olcsón a bőrüket, mi több, a találkozó nagy részében vezettek. A 20. percben öt góllal is ment az Al-Ahli, de a szünetig felzárkózott a német együttes, amely azonban így is háromgólos hátrányból indította a második félidőt. A folytatásban azonban ledolgozta hátrányát a Magdeburg, s az 50. percben 22–22-re alakította az eredményt. A hajrát pedig már egyértelműen jobban bírták a németek, akik az utolsó tíz percben csak két gólt kaptak – viszont lőttek mellé sorozatban hatot, így pedig 28–24-re megnyerték a találkozót, s 15 meccsesre hosszabbították győzelmi sorozatukat. Az Al-Ahli a bronzéremért a Barcával küzdhet majd meg.

A találkozó beharangozóját ide kattintva lehet elolvasni.

A délelőtti, illetve kora délutáni meccseken eldőlt, hogy egyiptomi–szaúdi összecsapást rendeznek az ötödik helyért: a helyosztón a házigazda Zamalek 41–23-ra megverte a California Eaglest, míg az Al-Halidzs a brazil Taubatét gyűrte le 29–27-re.