Férfi kézi: NB I: könnyedén nyert az ETO ellen a Szeged

V. J./MTIV. J./MTI
2024.10.26. 16:55
Mario Sostaric kilencszer talált be (Fotó: Kovács Péter, archív)
Az OTP Bank-Pick Szeged 38–29-re győzött saját közönsége előtt az ETO University HT ellen a férfi kézilabda NB I szombati első találkozóján.

Noha a vendég győri együttes újonc, mégis a második helyezett fogadta a harmadikat, amely ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott, így szerzett kettővel kevesebb pontot ezt megelőzően. Az első 13 perc szorosan is alakult (8–8), ezt követően viszont a házigazda egy 4–0-s sorozattal ellépett, a szünetben pedig már hat gól volt a szegedi előny.

A második félidőben csak az volt a kérdés, a végén meglesz-e a tízgólos hazai siker, végül kilenc találattal kerekedett felül a vendéglátó.

Mikler Roland 14 védéssel, Mario Sostaric hibátlan lövőteljesítménnyel, kilenc góllal járult hozzá a szegedi sikerhez.

A Ferencváros vendéglátóként 12 góllal nyert az Eger ellen. Borbély Ádám kilenc hárítással, Bujdosó Bendegúz tíz góllal járult hozzá a fővárosi sikerhez.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
OTP BANK-PICK SZEGED–ETO UNIVERSITY HT 38–29 (19–13)
Szeged, 2306 néző. V: Hargitai, Markó.
SZEGED: MIKLER R. – SOSTARIC 9 (2), Garciandia 4, Kalaras 1, MACKOVSEK 5, Frimmel 3, Smárason 2. Csere: Thulin (kapus), Bodó 3, BÁNHIDI 3, Jelinic 1, TOTO 3, Szilágyi Benjamin 2, Bogojevic 1, Szepesi Zs. 1. Edző: Michael Apelgren
GYŐR: Pásztor I. – Nagy M., Balogh Zs. 5 (3), Bombac 3, Vajda H. 3, M. BOZSOVICS 5, Hári 4 (2). Csere: Dely 1, Vilovszki 2, Pieczonka, Laurinyecz 1, LANG 4, Dörnyei 1, Fazekas M. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 8. p.: 4–3. 10. p.: 5–6. 13. p.: 7–7. 17. p.: 12–8. 22. p.: 15–11. 28. p.: 17–12. 33. p.: 21–14. 39. p.: 26–18. 45. p.: 28–20. 50. p.: 31–23. 54. p.: 34–24. 57. p.: 37–27. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Michael Apelgren: – Az elmúlt hetek kudarcai után szükségünk volt erre a sikerre. Elégedett vagyok csapatom hozzáállásával, külön öröm alapembereink, Mikler Roland, Mario Sostaric, Bodó Richárd és Bánhidi Bence koncentrált, jó játéka.
Kilvinger Bálint: – Sportszerű, színvonalas mérkőzést játszottunk a Bajnokok Ligája-induló Szeged ellen. Jól kezdtünk, amíg bírtuk erővel, tartottuk magunkat. Szünet után a korábban kevés játéklehetőséget kapó fiataljaink is pályára léptek, teljesítményükkel elégedett vagyok.

FTC-GREEN COLLECT–EGER 43–31 (22–16)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Paska, Vastag.
FERENCVÁROS: BORBÉLY Á. – Lékai 3 (1), Ancsin 1, KARAI 6, Debreczeni 2, NAGY BENCE 6, Kovacsics P. 4. Csere: Győri K. (kapus), BUJDOSÓ 10 (1), FÜZI 5, Juhász Á. 1, Ónodi-Jánoskúti 1, Prainer 1, Csörgő 3, J. Mikita. Edző: Pásztor István
EGER: ÁGOSTON – MARACSKÓ 8, Sarak, Zennadi 4, Arszenics, JADEGARI 6, Bőti 1. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Lezák 1, Szöllősi O. 1, TÓVIZI 6, Száva, Tóth K. 3, Czabula 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–1. 13. p.: 10–8. 17. p.: 15–10. 25. p.: 20–13. 35. p.: 27–18. 44. p.: 33–22. 51. p.: 38–25. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. –
Pásztor István: – Egész héten az Eger beállójátéka ellen készültünk és a gyors játékot erőltettük. A nyitott védekezésből sok labdát szereztünk, örülök annak, hogy a fiatalok, illetve akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, most több időt tölthettek a pályán. A pozitívum a rengeteg szerzett labdánk volt.
Tóth Edmond: – Nehéz értékelni a mérkőzést, mert mint legutóbb, most is szoros eredményért jöttünk, de ezt nem sikerült elérni, mert az FTC nagy tempót diktált. Az első félidőben mutatott támadójátékunkkal elégedett vagyok, de a másodikban a nyitott védekezés ellen rengeteg labdát adtunk el.