Férfi kézilabda El: a Tatabányának nem volt esélye idegenben a Flensburg ellen

D. Á./MTID. Á./MTI
2024.10.22. 20:53
Fotó: Facebook/Tatabánya Kézilabda Club
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Mol Tatabánya KC 44–27-re kikapott a német Flensburgtól a G-csoportban.

A Flensburg egy döntetlen mellett kétszer kikapott a Bundesliga legutóbbi három fordulójában, de ez nem jelentette azt, hogy rossz formában lenne, és ez hamar kiderült, a 12. percben ugyanis már 10–2-es hátrányban volt a Tatabánya. A hazaiak remek sorozata közben Cristian Ugalde, a vendégek vezetőedzője időt kért, azonban ezzel sem tudta megtörni az ellenfél lendületét.

Ezt követően bő tíz percig felváltva estek a gólok, majd egy újabb 4–0-s sorozattal már a szünet előtt eldöntötte a meccset a Flensburg. A nagy különbség ellenére sem változott a játék képe a második félidőben, a németek szinte folyamatosan növelték a különbséget és végül a vártnál is fölényesebben győztek.

A Tatabányának eggyel több kapura lövése volt, a Flensburg viszont mindössze kilencet rontott. A vendégeknél Sadou N'Tanzi volt a legeredményesebb hat góllal, a három kapusnak összesen hét védése volt. A túloldalon August Baskar Pedersen 14, Aksel Horgen kilenc alkalommal volt eredményes, a két kapusnak összesen 14 védése volt. A két győzelemmel és egy vereséggel álló Tatabánya egy hét múlva hazai pályán játszik a Flensburggal. A második csoportkörbe a csoportok első két helyezettje jut.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
G-CSOPORT
SG FLENSBURG-HANDEWITT (német)–MOL TATABÁNYA KC 44– 27 (22–13)
Flensburg, 3064 néző. V: Borge, Nygren (norvégok)
FLENSBURG: Buric – HORGEN 9, K. Smits 4 (1), Gottfridsson 2, GOLLA 5, Pytlick 1, PEDERSEN 14. Csere: K. Möller (kapus), L. Möller 4, Blagotinsek 2, Larsen, Kirkelökke 2, Knutzen 1. Edző: Nicolej Krickau
TATABÁNYA: Bartucz – Rodríguez P. 2, Maras 2, Havran, Topic 3, Przytula, Krakovszki B. 3. Csere: Székely M., Radvánszki (kapusok), Ntanzi 6, Dissinger 3, Plaza 3, Lemos 2, Damatrin, Enomoto 3 (2), Golubovic. Edző: Cristian Ugalde
Az eredmény alakulása. 8. p.: 7–1. 12. p.: 10–2. 17. p.: 15–8. 23. p.: 18–12. 29. p.: 22–12. 33. p.: 29–15. 45. p.: 31–21. 49. p: 35–22. 55. p.: 41–24
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2