Férfi kézilabda NB I: az ötödik meccsét is megnyerte az újonc ETO

N. T.N. T.
2024.10.11. 20:19
Dean Bombac ezúttal is gólerős volt (Fotó: gyorietouni.hu)
A PLER otthonából is elhozta a két pontot, ezzel öt forduló után is hibátlan az újonc ETO a férfi kézilabda NB I-ben. A másik pénteki mérkőzésen megszerezte első pontját a Dabas, a Komló a legvégén tudott egyenlíteni.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
PLER-BUDAPEST–ETO UNIVERSITY HT 31–38 (16–18)
BUD Aréna, 800 néző. V: Androka, Hucker
PLER: ZAPONSEK – Zalai 1, Kavin 2, Várszegi, Groff, Pordán 1, SUNAJKO S. 7. Csere: Kránitz (kapus), Sztraka 1, OCVIRK 12 (6), Dénes J. 2, Kemény 3, F. Szunajko 1, Boros, Szkokán 1, Fekete Á. Edző: Lepsényi Sándor
GYŐR: PÁSZTOR I. – DÖRNYEI 4, Vilovszki 1, BOMBAC 8, Balogh Zs. 4, BOZSOVICS 5, Hári 2. Csere: Bősz (kapus), Pieczonka, DELY 4, Lang 1, Mátés 4 (3), Vajda H. 3, Fazekas M. 2, Nagy M. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–6. 19. p.: 10–10. 23. p.: 12–14. 35. p.: 19–19. 43. p.: 20–26. 49. p.: 23–30. 55. p.: 27–35
Kiállítások. 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Lepsényi Sándor: – Nincs okunk kesergésre, ha a Győrt elkerülik a sérülések, a harmadik hely körül végezhet. Játszottuk az emberelőnyös játékot, elfáradtunk, majd lélektanilag fontos gólokat kaptunk, a végén már kockáztatni kellett, ezért lett nagyobb a különbség.
Kilvinger Bálint: – Tudtuk, nem lesz könnyű mérkőzés, vártuk a hazaiak emberelőnyös játékát, és főleg azt, hogy elhibázzák. A végén a rutin döntött, de sokat kellett dolgozni a győzelemért. Fontos a siker, főleg azért, mert nehezebb ellenfelek következnek.

CARBONEX-KOMLÓ–DABAS KC 29–29 (16–14)
Komló, 900 néző. V: Paska, Vastag
KOMLÓ: MERKOVSZKI – URBÁN 2, Bogdanic, Osztojics 1, Rotim 3, JERKOVIC 12 (4), MENYHÁRT 5. Csere: Szjavosi (kapus), Váczi M. 3, Borsos, Ács P. 2, Szrnka 1, Bodnár B. Edző: György László
DABAS: PALLAG – HORVAT 6 (3), Fekete B. 1, Garajszki 1, Koller 1, TÖRÖK 6, Ág 2. Csere: Nagy T. (kapus), Bálint B. 3, Bognár N. 2, Tisza 1, Hunyadi, ZDOLIK 6 (1). Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc. 1–2. 13. p.: 7–4. 21. p.: 11–10. 27. p.: 14–13. 33. p.: 16–14. 40. p.: 18–19. 48. p.: 22–24. 27. p.: 27–27
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill.4/4
György László: – A látottak alapján mindkét csapat értékes pontot szerzett. Voltak hullámzó periódusaink, különösen a második félidőben, amikor mínusz három gólról jöttünk vissza.
Tomori Győző: – Parázs mérkőzésre számítottunk, az is lett, mindig élmény Komlón játszani. Ezt a formánkat kell továbbvinni, hiszen jó teljesítménnyel szereztünk egy pontot.